Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2011, 11:22

Koniec JoWooD, właściciela takich marek jak: Painkiller, Spellforce czy Arcania

W ostatnich miesiącach wielokrotnie pisaliśmy o problemach finansowych JoWooD. Teraz wiemy już, że próba uratowania firmy zakończyła się niepowodzeniem.

W ostatnich miesiącach wielokrotnie pisaliśmy o problemach finansowych JoWooD. Teraz wiemy już, że próba uratowania firmy zakończyła się niepowodzeniem.

Koniec JoWooD, właściciela takich marek jak: Painkiller, Spellforce czy Arcania - ilustracja #1

Przypomnijmy, że wydawcy udało się w styczniu uzyskać w wiedeńskim sądzie trzy miesiące na znalezienie inwestora. Termin jednak minął i nie pojawił się nikt, kto chciałby wyłożyć potrzebne pieniądze. Firma jest więc teraz bankrutem i bardzo prawdopodobne, że posiadane przez nią marki zostaną sprzedane, by umożliwić chociaż częściowe zaspokojenie wierzycieli.

JoWooD jest właścicielem praw do serii takich jak m.in. Spellforce, The Guild oraz Painkiller. Miesiąc temu pisaliśmy o zawieszeniu prac nad dodatkami Spellforce 2: Faith in Destiny oraz Arcania: Fall of Setarrif. Nie wiadomo, jaki los czeka teraz obie te produkcje. Pozostaje mieć nadzieję, że ukażą się pod szyldem innego wydawcy.

Tak naprawdę koniec JoWooD może być dla tych wszystkich cykli doskonałą nowiną. Nie da się ukryć, że wydawca od dawna nie dysponował już środkami potrzebnymi na ich dalszy rozwój. Teraz mają one szanse trafić w lepsze ręce. Warto na koniec przypomnieć, że według ostatnich doniesień pełne prawa do marki Gothic wrócą do studia Piranha Bytes, ponieważ JoWooD miało licencję na wydanie tylko jednej nowej odsłony serii.