Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Arcania: Fall of Setarrif (PC)

ArcaniA: Upadek Setarrif PC

Arcania: Fall of Setarrif

Samodzielny dodatek do gry Arcania studia Spellbound Entertainment, kontynuującej tradycje legendarnej serii Gothic.

To jest dodatek do gry Arcania: Gothic 4.

RPG | TPP | fantasy | RPG akcji

PC Windows
Okładka Arcania: Fall of Setarrif (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24października2011

20stycznia2012

pudełko PL

Arcania: Fall of Setarrif to pierwsze rozszerzenie do gry Arcania: Gothic 4. Dodatek kontynuuje fabułę znaną z podstawowej wersji dzieła Spellbound i JoWooD, oferując możliwość ukończenia nowej przygody. Gracz trafia do Setarrif - do niedawna prężnie rozwijającego się miasta, obecnie opanowanego przez demona gnieżdżącego się niegdyś w ciele króla Rhobara III. Osada - znajdująca się pod wpływem sił nieczystych - pogrąża się w anarchii i chaosie, dążąc do niechybnego upadku.

Król Rhobar III, zdający sobie sprawę z powagi sytuacji, podejmuje próbę ocalenia miasta od zagłady. Jednocześnie pragnie pomóc swoim przyjaciołom, którzy znajdują się w Setarrif. Niebezpieczną misję zleca herosowi kontrolowanemu przez gracza.

Historię zaprezentowaną w Arcania: Fall of Setarrif można ukończyć nie tylko bohaterem zaimportowanym z podstawowej wersji Arcanii, ale również trzema rozwiniętymi od samego początku postaciami (wojownik, mag, łowca). Wybranie tej opcji powoduje, że zaczynamy zabawę z bohaterem na 28 poziomie. W grze oprócz tytułowego miasta odwiedzimy również podziemia, jaskinie i dżunglę.

W rozszerzeniu toczymy boje między innymi z nieumarłymi, zwierzętami (mułowce morskie, jaszczury, wilki), demonami oraz opętanymi ludźmi. Autorzy przygotowali ponad 20 nowych zadań, za wykonywanie których otrzymujemy cenne przedmioty i punkty doświadczenia pozwalające rozwijać naszego herosa. Podczas przygody spotkamy postacie znane z podstawowej wersji gry, jak i zupełnie nowe. Dodatek zapewnia kilka godzin rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 4,4 / 10 na podstawie 2372 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.6 / 10 na podstawie 695 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,99 PLN

Gry podobne do ArcaniA: Upadek Setarrif

Klasyfikacja PEGI ArcaniA: Upadek Setarrif

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe ArcaniA: Upadek Setarrif

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GTX lub lepsza)
  • 9 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Gothic przewraca się w grobie - recenzja gry Arcania: Upadek Setarrif
Gothic przewraca się w grobie - recenzja gry Arcania: Upadek Setarrif

Recenzja 20 stycznia 2012, 07:48

Na koniec zostawiłem sobie nowość – tak, wyobraźcie sobie, że takowa istnieje. Hucznie zapowiadana możliwość wcielenia się w innych bohaterów to po prostu kilkuminutowa opcja pogrania którymś z towarzyszy Bezimiennego, np. Lesterem czy Gornem. Jeśli spojrzeć na to przez pryzmat całej serii, to faktycznie mamy do czynienia z rewolucją, ale w rzeczywistości – opcja ta nie wnosi absolutnie niczego ciekawego. Gdyby autorzy mieli pomysł na wykorzystanie tych postaci, może by i coś z tego było, ale schemat zobowiązuje – wszystko sprowadza się do tłuczenia potworów. Łazimy więc przez chwilę kimś innym, masakrujemy przeciwników, mszcząc się na biednej myszce, i po chwili wracamy na stare śmieci. To ma być atrakcja? Dla kogo?