Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS3X360
Okładka Two Worlds II (PC)

Two Worlds II

Two Worlds: The Temptation

Kontynuacja epickiej gry RPG Two Worlds, opracowanej w 2007 roku przez rodzimych deweloperów ze studia Reality Pump. Jej akcja rozpoczyna się 5 lat po wydarzeniach ukazanych w pierwowzorze.

RPG | TPP | fantasy | polskie | kooperacja | RPG akcji

Okładka Two Worlds II (PC)

data premiery gry:

9lis2010

PC X360

18lis2010

PS3

Druga odsłona gry cRPG polskiej produkcji, zatytułowanej Two Worlds. Twórcy z Reality Pump postarali się przede wszystkim poprawić system walki oraz oprawę wizualną, uzupełniając dodatkowo znaną z pierwszej części programu rozgrywkę szeregiem nowatorskich rozwiązań i pomysłów.

Akcja Two Worlds II rozpoczyna się w pięć lat po wydarzeniach z części pierwszej. Krainą Antaloor rządzi mroczny Gandohar, władca niezwykle skory do eksperymentów z czarną magią. Swą moc czerpie z duszy Kiry, siostry głównego bohatera, która pozbawiana energii z każdym dniem coraz bardziej słabnie. Nasz podopieczny nie może jej niestety uratować, gdyż ostatnia taka próba zakończyła się pojmaniem go i osadzeniem w lochu. Tu śmiałek odsiaduje swój wyrok, cierpiąc przy tym regularne tortury i nie mając nadziei na poprawę swego losu.

Sytuacja zmienia się, gdy więzienie zostaje zaatakowane przez grupę orków, dowodzonych przez Smoczą Królową. Napastnicy w mgnieniu oka docierają do celi, gdzie przebywa bohater, uwalniają go, po czym bez wahania oferują sojusz. Niegdysiejsi wrogowie chcą, byśmy przyłączyli się do nich i pomogli wydrzeć Antaloor z rąk Gandohara. W ten sposób nie tylko rozprawimy się z całym złem tego świata, ale być może uratujemy także siostrę, której siły są już na wyczerpaniu.

W grze zwiedzimy wiele nowych lokacji, jak na przykład tropikalną dżunglę czy gorącą sawannę. Oczywiście nie zabraknie charakterystycznej dla tych terenów flory i fauny - natkniemy się na nosorożce, strusie, gady oraz wiele innych dzikich zwierząt, których próżno byłoby szukać w pierwszym Two Worlds. Świat możemy przemierzać nie tylko piechotą, lecz również konno, a także przy pomocy teleporterów czy nawet łodzi.

Autorzy postanowili usprawnić model walki, który rozszerzono o możliwość aktywnego blokowania ciosów, co doskonale zwiększa liczbę możliwych do zastosowania taktyk bojowych. Warto również napomnieć o całkiem nowym systemie magii i tworzeniu własnych, niezliczonych kombinacji, czarów, które to odpowiednio wykorzystamy do walki z konkretnymi przeciwnikami. Oprócz trybu dla pojedynczego gracza, w Two Worlds II dostępny jest także multiplayer oferujący kilka różnorodnych trybów rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 5294 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 3100 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Two Worlds II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Two Worlds II

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 2.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 12 GB HDD, Windows 7/8/10

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Two Worlds II - recenzja gry
Two Worlds II - recenzja gry

Recenzja 22 listopada 2010, 12:53

Trzecia wyspa utrzymana jest w klimatach Dalekiego Wschodu. Czwarta z kolei to bagna i zarazem największe rozczarowanie w grze. Na mapie widnieje ogromny obszar, wręcz monstrualny w porównaniu z trzema poprzednimi. Okazuje się jednak, że otrzymujemy dostęp jedynie do niewielkiej jego części.

PC
PS3
X360