Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360PS3
Okładka Two Worlds II: Shattered Embrace (PC)
OkładkaTwo Worlds II: Shattered Embrace (PC)

Two Worlds II: Shattered Embrace

Trzeci oficjalny dodatek fabularny do gry Two Worlds II, wydany lata po premierze podstawki. Oferuje rozbudowaną nową przygodę z wieloma postaciami, przeciwnikami i zadaniami (głównymi i pobocznymi), a także niedostępnymi wcześniej przedmiotami.

To jest dodatek do gry Two Worlds II.

RPG | TPP | fantasy | polskie | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Two Worlds II: Shattered Embrace Premiera

anulowana

X360 PS3

6gru2019

PC

Gry podobne do Two Worlds II: Shattered Embrace

Gothic 3

Risen 3: Władcy Tytanów

Dragon's Dogma: Dark Arisen

Two Worlds II: Shattered Embrace jest trzecim rozszerzeniem fabularnym do RPG Two Worlds II z 2010 roku. Za powstanie dodatku odpowiadają twórcy gry podstawowej (jak i całej serii) z krakowskiego studia Reality Pump, któremu po przejściowych kłopotach finansowych udało się odzyskać stabilność pod skrzydłami niemieckiego koncernu TopWare Interactive.

Fabuła

Akcja dodatku Two Worlds II: Shattered Embrace dzieje się po wydarzeniach ukazanych w Call of the Tenebrae. Postać wykreowana przez gracza wraz z towarzyszami dowiadują się, że na odległej wyspie pojawiają się mityczne elfy. Wraz z powrotem zapominanego ludu odkrywane są dawne tajemnice powiązane z planami Zakonu Tenebrae. Wydarzenia te sprawiają, że pokój między rasami Antalooru zostaje zerwany, a kraina staje na krawędzi zagłady.

W wyniku ataku popleczników Adramelecha oraz wspomnień znanej z dodatku Call of the Tenebrae pół-orczycy imieniem DarPha, drużyna gracza trafia do elfiego królestwa Shadinar.

Mechanika

Two Worlds II: Shattered Embrace nie wprowadza zmian w mechanice rozgrywki. Zamiast tego twórcy skoncentrowali się na dodaniu nowej zawartości. Dodatek wprowadza do tytułu nową krainę – elfie królestwo Shadinar. Podczas eksploracji świata gracze mogą wykonywać szereg specjalnie przygotowanych zadań, spotykać nieznane do tej pory postacie niezależne oraz zdobyć niedostępny wcześniej ekwipunek.

Kwestie techniczne

Two Worlds II: Shattered Embrace wprowadza wiele zmian w silniku graficznym. Zmodyfikowano między innymi system pogodowy, efekty cząsteczkowe, światło oraz cienie. Na potrzeby dodatku opracowano także nową, ponad 75-minutową ścieżkę muzyczną.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Two Worlds II: Shattered Embrace cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Two Worlds II: Shattered Embrace

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.

Two Worlds II: Shattered Embrace Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 8 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10
PC
X360
PS3