Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS3PS4X360
Okładka Risen 3: Titan Lords (PC)

Risen 3: Władcy Tytanów

Risen 3: Titan Lords | Risen 3: Titan Lords Enhanced Edition

Wyprodukowana przez niemieckie studio Piranha Bytes gra z gatunku RPG akcji, stanowiąca trzecią odsłonę serii Risen. W Risen 3: Titan Lords twórcy zdecydowali się porzucić pirackie klimaty na rzecz świata fantasy w stylu umagicznionego Średniowiecza.

RPG | TPP | fantasy | reedycje/remastery/remaki | RPG akcji

Okładka Risen 3: Titan Lords (PC)

data premiery gry:

12sie2014

PC X360 PS3

21sie2015

PS4
Rekomendacja GRYOnline.pl

Risen 3: Titan Lords to trzecia odsłona popularnego cyklu cRPG-ów. Grę opracowało niemieckie studio Piranha Bytes, czyli zespół odpowiedzialny za poprzednie dwie części oraz trzy odsłony utrzymanej w podobnym duchu serii Gothic.

Akcja osadzona jest w pełnej magii krainie fantasy, która wzorowana jest na europejskim średniowieczu, ale posiada także regiony tropikalne i inspirowane kulturą śródziemnomorską (w grze powraca znana z pierwszej części serii tradycyjna magia, jak i wprowadzone w „dwójce” voodoo i tematyka piracka). Wcielamy się w nowego bohatera - syna kapitana Stalowobrodego i brata Patty, postaci znanych z poprzednich odsłon - którego dusza na początku kampanii zostaje pożarta przez Lorda Cieni. Podczas zabawy możemy zwiększyć człowieczeństwo postaci lub pchnąć ją na demoniczną ścieżkę. Ponadto w trakcie rozgrywki odwiedzamy zarówno świat żywych, jak i królestwo umarłych, a do naszej dyspozycji oddana została tzw. „astralna wizja”, dzięki której możemy podświetlić istotne elementy otoczenia.

Risen 3: Titan Lords podąża ścieżkami wytyczonymi przez poprzednie odsłony cyklu. Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami postaci, a zabawa polega na eksplorowaniu świata, wypełnianiu zadań, rozwijaniu bohatera oraz walce z potworami za pomocą zręcznościowego systemu walki. W porównaniu z drugą częścią cyklu, pojawiła się możliwość blokowania ciosów potworów, a podczas starć pomagają nam członkowie drużyny. Mechanika walki oparta została na kilku typach ruchów oraz prostym systemie kombosów. W grze zaimplementowano także funkcję płynnego zmieniania przeciwników w trakcie starcia, uniki oraz tzw. finishery. Możemy wykorzystać zarówno broń palną, kusze, sztylety do rzucania, jak i liczne zaklęcia bojowe, takie jak kule ognia, ciskanie piorunami, wyssanie energii, czy też teleportacja na niewielkie odległości.

Świat gry składa się z dziewięciu wysp i wybrzeży kontynentów, pomiędzy którymi możemy się swobodnie przemieszczać za pomocą własnego okrętu. Lokacje w większości mają otwartą strukturę i można je eksplorować - gracze otrzymali możliwość wspinaczki w wyznaczonych miejscach oraz pływania, a do z pozoru niedostępnych miejsc można dotrzeć zamieniając się w papugę. Podróżom o własnych siłach nie towarzyszą żadne ekrany wczytywania, obecne jednak podczas płynięcia statkiem i teleportacji. Tereny udostępnione w grze są zamieszkiwane przez sześć frakcji, z czego do trzech (Łowcy Demonów, Strażnicy, tubylcy) z nich możemy dołączyć. Jako członek gildii wykonujemy ekskluzywne zadania, awansujemy w hierarchii, otrzymujemy lepszy sprzęt i zyskujemy dostęp do bardziej zaawansowanych umiejętności. 

System rozwoju postaci oparty jest na gromadzeniu Punktów Chwały, które otrzymujemy za każde działanie w grze. Punkty Chwały wykorzystywane są jako waluta, którą płacimy za podnoszenie współczynników w ośmiu głównych kategoriach (walka wręcz, walka dystansowa, cwaniactwo, wpływ, zręczność, wytrzymałość, magia i duch). Po osiągnięciu odpowiedniej wartości możemy wykupywać specjalne zdolności u trenerów ułatwiające dalszą rozgrywkę.

Risen 3 podobnie jak poprzednie gry Piranha Bytes pozwala na rozbudowaną interakcję z otoczeniem. W świecie gry umieszczono ogniska, warsztaty, kuźnie, czy ołtarze, z których możemy korzystać. Takie czynności, jak otwieranie zamków, kucie broni, destylowanie alkoholu lub pieczenie mięsa odbywają się w oddzielnych okienkach. Nowością w serii są starcia z potworami morskimi i walka na pokładach statków.

Gra została stworzona przy wykorzystaniu silnika użytego w czasie tworzenia poprzedniej części.

 

 

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 3787 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 1612 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 134,90 PLN

Gry podobne do Risen 3: Władcy Tytanów

Klasyfikacja PEGI Risen 3: Władcy Tytanów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Risen 3: Władcy Tytanów

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1280 MB (GeForce GTX 470 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8
Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Recenzja gry Risen 3 – fani Gothica wystąp! Władcy tytanów nie zawodzą
Recenzja gry Risen 3 – fani Gothica wystąp! Władcy tytanów nie zawodzą

Recenzja 12 sierpnia 2014, 15:00

Jakby tego było mało, w starciach mogą nas wspierać towarzysze, z których składa się nasza załoga. Znajomi przydają się głównie do skupiania na sobie uwagi bestii, ale nie tylko – część z nich potrafi uleczyć gracza lub siebie. Aktywność towarzyszy nie kończy się jednak wyłącznie na walce. Żywo komentują odwiedzane miejsca, potrafią wtrącić się do rozmowy z bohaterami niezależnymi, a także dzielą się przemyśleniami na temat naszych postępów.

PC
X360
PS3
PS4