Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2015, 12:06

autor: luckie

Premiera Risena 3 na PS4 i ulepszona grafika w wersji PC

Gra Risen 3: Władcy Tytanów – Edycja Rozszerzona pojawiła się dziś na PlayStation 4, oferując całą dotychczasową zawartość oraz ulepszoną grafikę. Poprawki wizualne są również dostępne na PC z systemami 64-bit za sprawą darmowej aktualizacji.

Po roku od premiery oryginalnej „trójki” na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360, Risen 3: Władcy Tytanów – Edycja Rozszerzona ląduje dziś na PlayStation 4. Rodzimy wydawca produkcji studia Piranha Bytes, firma Cenega, poinformował, że gra jest dostępna w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej. Wydanie na nową konsolę firmy Sony oferuje wszystkie dotychczasowe aktualizacje i dodatki, a także ulepszoną grafikę w stosunku do najwyższych ustawień na komputerach osobistych dostępnych w momencie premiery. Usprawnienia wizualne obejmują konkretnie: wyższą rozdzielczość, nowe, oparte na fizyce efekty dnia i nocy (np. jeszcze efektowniejsze wschody i zachody słońca), głębię ostrości typu bokeh i efekt bloom.

Co więcej, podobne poprawki graficzne wzbogaciły pecetową wersję Risen 3. Użytkownicy 64-bitowych systemów operacyjnych mogą skorzystać z darmowej aktualizacji upiększającej grę. Oprócz wyżej wymienionych innowacji obecnych na PS4, wprowadza ona m.in. ostrzejsze tekstury, dalszy zasięg wzroku oraz większą pamięć podręczną w celu poprawienia płynności rozgrywki. Wspomnianą aktualizację Steam pobiera automatycznie, w przypadku pozostałych wersji da się ją pobrać z tego miejsca.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Risen 3: Władcy Tytanów