Risen 3: Frakcje
Aktualizacja:
W trakcie przemierzania świata gry oprócz "zwykłych" postaci niezależnych napotyka się także przedstawicieli wielu różnych frakcji starających się reprezentować ich interesy. Gra początkowo nie będzie faworyzowała żadnej frakcji, aczkolwiek w wyniku progresu w głównym wątku fabularnym gry prędzej czy później zmuszony zostaniesz do dołączenia do jednej z nich. "Grywalne" frakcje w Risen 3 to:
- Łowcy demonów (Demon Hunters)
- Tubylcy (Natives)
- Kryształowi magowie (Crystal Mages)
Uwaga - Wybór jednej z wymienionych wyżej frakcji jest nieodwracalną decyzją. Nie oznacza to jednak, że od tego momentu gry musisz całkowicie zerwać relacje z dwoma pozostałymi frakcjami z listy, bo nie są one do siebie wrogo nastawione. Dołączając do danej frakcji otrzymujesz natomiast możliwość zaliczenia jej kilku unikalnych questów, nauczenia się unikalnych czarów i uzyskania dostępu do unikalnych elementów stroju.

Łowcy demonów (Demon Hunters) mają swoją siedzibę w zatoce Calador i jest to efektowna Cytadela. Do frakcji tej możesz dołączyć po wykonaniu wszystkich czynności w ramach głównego zadania "New Allies" (Nowi sojusznicy) w zatoce Calador, a konkretnie w wyniku spotkania się z druidem Eldriciem i wyrażenia chęci do wzięcia udziału w rytuale inicjacji. Po przyłączeniu się do łowców demonów otrzymasz możliwość zaliczenia nowych zadań i zdobycia nowych elementów stroju. Od tego momentu poszerzy się ponadto oferta niektórych trenerów umiejętności oraz odblokowana zostanie możliwość uczenia się czarów magii run (Rune Magic) od wybranych łowców.

Tubylcy (Natives) mają swoją siedzibą na wyspie Kila i jest to dość rozległa wioska. Do frakcji tej możesz dołączyć po wykonaniu wszystkich czynności w ramach głównego zadania "New Allies" (Nowi sojusznicy) na wyspie Kila, a konkretnie w wyniku spotkania się z wodzem plemienia Hirutu i wyrażenia chęci do wzięcia udziału w rytuale inicjacji. Po przyłączeniu się do tubylców otrzymasz możliwość zaliczenia nowych zadań i zdobycia nowych elementów stroju. Od tego momentu poszerzy się ponadto oferta niektórych trenerów umiejętności oraz odblokowana zostanie możliwość uczenia się czarów magii voodoo (Voodoo Magic) od wybranych tubylców.

Kryształowi magowie (Crystal Mages) mają swoją siedzibę na wyspie Taranis i jest to duże obozowisko zlokalizowane w centralnej części wyspy. Do frakcji tej możesz dołączyć po wykonaniu wszystkich czynności w ramach głównego zadania "New Allies" (Nowi sojusznicy) na wyspie Taranis, a konkretnie w wyniku spotkania się z generałem Magnusem i wyrażenia chęci do wzięcia udziału w rytuale inicjacji. Po przyłączeniu się do kryształowych magów otrzymasz możliwość zaliczenia nowych zadań i zdobycia nowych elementów stroju. Od tego momentu poszerzy się ponadto oferta niektórych trenerów umiejętności oraz odblokowana zostanie możliwość uczenia się czarów magii kryształów (Crystal Magic) od wybranych strażników i magów.

Pozostałe frakcje w grze odgrywają znacznie mniejszą rolę, aczkolwiek zyskanie ich wsparcia jest wymagane do zaliczenia głównego zadania "Pirate Alliance" (Piracki sojusz) zleconego przez admirała Alvareza przebywającego na Antigui. Mowa tu między innymi o Inkwizytorach przebywających na Tacarigui i na Wyspie Mgieł, na których czele stoi komendant Sebastiano. Więcej o pozostałych frakcjach możesz dowiedzieć się z opisu przejścia przywołanego wyżej głównego questu.
- Risen 3: Władcy Tytanów - poradnik do gry
- Risen 3: Władcy Tytanów: Poradnik do gry
- Risen 3: Opis mechanik rozgrywki
- Risen 3: Zestaw porad na start
- Risen 3: Walka wręcz
- Risen 3: Walka z użyciem broni dystansowej
- Risen 3: Walka w oparciu o magię
- Risen 3: Rozwój postaci
- Risen 3: Zdobywanie punktów chwały (doświadczenia)
- Risen 3: Jak zarabiać pieniądze?
- Risen 3: Na co wydawać pieniądze?
- Risen 3: Punkty duszy
- Risen 3: Kradzież kieszonkowa
- Risen 3: Kradzież rzeczy ze świata gry
- Risen 3: Załoga statku
- Risen 3: Mini-gry
- Risen 3: Frakcje
- Risen 3: Eksploracja świata gry
- Risen 3: Unikalne zioła
- Risen 3: Crafting
- Risen 3: Bestiariusz
- Risen 3: Opis mechanik rozgrywki
- Risen 3: Władcy Tytanów: Poradnik do gry
Komentarze czytelników
Ciekawe rozwiązanie jako dodatek :)
Ostatnio znalazłem na jednej stronie informacje o GR i podobno ma wychodzić jakiś nowy patch :)
mobilecheats.edu.pl/goldgnome-apps-on-google-play-cheatshack/ co myślicie, będzie coś z tego?
Poza zielonymi ogniami brakuje również opisu zadania kto lubi polly, a jest ono dość istotne bo daje nam ciężką zbroję, chyba najlepszy pancerz w grze.
Miałem wrażenie, że utknąłem w grze. Okazało się, że nie porozmawiałem z Eldriciem po dołączeniu do frakcji łowców demonów i nie dostałem questa na rytuał ducha. Także jakby ktoś miał podobny problem, że zwiedził wszystkie wyspy i zrobił wszystkie quest poboczne a nie wie co dalej - zagadajcie do Eldrica. Gra ma fatalnie prowadzony wątek główny i kompletnie nie wiadomo o co w grze w ogóle chodzi i co robić dalej. Ot pływamy po wyspach i robimy jakieś queściki.
Poradnik jest niewiele lepszy bo nie przedstawia prostej mapy progresji tylko rozrzuca questy główne po całym poradniku i trzeba samemu kombinować co prowadzi do czego. Przykładowo dobrze by było najpierw płynąć na antiguę po questa od alvareza, a w poradniku ta wyspa jest dopiero na samym końcu gry. Tymczasem jak nie weźmiemy questa to nie dojdziemy do 3 rozdziału i nie odblokujemy wielu ważnych miejsc np. obszaru za lawą.
Znalazłem nieopisany w instrukcji hunter's root na Caladorze - przy wielkim drzewie, centralnie za chatką myśliwego / przed którą również jest kolejny hunter's root/. To trzeci na tej wyspie. W ruinach na zachodzie, na jednej z wież /trzeba przelecieć papugą/ jest dodatkowy swordthorn - drugi na tej wyspie.
Nie wiem czy tylko ja tak mam ale poznikały mi znaczniki z map
Witam mam problem z monoklem zdobyciem go. Nie mam opcji dialogowej z Buddym. Pomoże ktoś?
Witam, ma ktoś do dyspozycji save'a po odwiedzeniu Antiqui i po śmierci głównego bohatera? Skopała mi się gra, nie chce mi zaliczyć zabitych demonicznych ogarów.
Mam na PS4 ten sam problem. Zrobilem wszystkie questy na wyspach.
I jest w grze jakiś error. Nie zaliczyło mi wszystkich piekielnych ogarów w Charbour , mam 3/4 a nic już więcej nje ma i nie moge rozmawiać z Admirałem. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?
Witam. Dotarłem już na Wyspę czaszek, natomiast nie mogę odkryć lokalizacji wyspy mgieł i wyspy złodziei. Czy mógłby mi ktoś pomóc jak uzyskać dostęp do tych lokacji?
Z góry dziękuję.
Wyspa Mgieł i Wyspa Złodziei odblokowują się PO UKOŃCZENIU PROLOGU,czyli po śmierci bohatera i odpłynięcie z pierwszej z wyspy Wybrzeże Krabów.Skoro jesteś już na samym końcu gry,to wnioskuje,że nie masz zainstalowanych PŁATNYCH DLC.Ja mam wersje premierową z pre-ordera i otrzymałem je za darmo.Tak więc musisz zakupić DLC.
W zadaniu "On the Warpath" warto dodatkowo pogadać z piratem-więźniem tubylców. Można dzięki temu uzyskać parę użytecznych przedmiotów. Jeszcze przed tym zadaniem warto też go zwyczajnie zlać z ogłuszonego można zabrać nowy ciekawy schemat, a tubylcom a ni nawet samemu piratowi to nie przeszkadza najwyraźniej ( wie że zasłużył na lanie )
na jakiej wyspie i kto uczy skradania się?
Mam pewien problem z wykuciem jakiejkolwiek broni. Gdy chce uzyc kowadla to pisze mi I'm not the smith .. jak to wykluc
witam mam problem z krysztalowym golemem,obudzonym przez straznika Horasa.Ciskam kajdanami,ale niewiem gdzie celowac.
aby zaliczyć skarb Graci należy położyć się spać bezimienny przenosi się w zaświaty gdzie spotyka ducha Graci ,po rozmowie z nim dowiadujemy się że skarb znajduje się na wyspie Kila ,oczywiście trzeba się dowiedzieć Hasła .
Przechodzę grę po raz 3-ci.Szukam skrzyni Graci.Nie lubie mini ger.Tak nie mam problemu,jest dobra i tyle. Dziadek1938
koruss musisz miec "lot papugi" ze swojego nowego statku w kierunku patty odpalasz czar i lecisz do niej ladujac jej na glowie z tekemarkiem , wracasz do swojej postaci zagadujesz do patyy i po sprawie.Lepiej kupic oare czarow bo moze nie pojsc za 1 razem
Dion18 rozwiazales problem bo mam ta sama sytuacje co ty
Witam, czy spotkał się może ktoś z czymś takim, że nie miał krzyżyków oznaczających miejsce położenia legendarnego przedmiotu? Dołączyłem już do łowców demonów, mam duży statek etc. ale fiolki w tacarigui wciąż nie mogę wykopać bo nie mam tam krzyżyka -_-
Ma ktoś pomysł bo ogółem mam problem z questem zrekrutowanie eldrica gdyż kiedy aktywuję teleporty to nie mam u niego żadnych dialogów i nie wiem co dalej a teleporty działają wszystko elegancko tylko ten dziad nie chce wyjechać z nowymi dialogami.
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.
