Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2015, 13:55

Wieści ze świata (Risen 3, Republique, StarCraft II: Legacy of the Void) 20/8/2015

Dziś piszemy m.in. o edycji kolekcjonerskiej gry Risen 3: Władcy Tytanów w wersji na PS4, udostępnieniu trybu zautomatyzowanych turniejów w StarCraft II: Legacy of the Void oraz zapowiedzi wydania Republique na PS4. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Steam

Promocja dnia (do piątku 21.08 do godz. 19:00):

  • Gnomoria [wczesny dostęp] – obniżka 66% – 2,03 euro (ok. 8 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do piątku 21.08 do godz. 19:00):

Risen Franchise – 80% rabatu na gry z serii Risen (do piątku 21.08 do godz. 19:00), WWW:

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 24.08 do godz. 19:00) – obniżka cen 116 gier, WWW

Risen 3: Władcy Tytanów

Studio Piranha Bytes wprowadziło do dystrybucji edycję kolekcjonerską gry Risen 3: Titan Lords – Enhanced Edition, czyli odświeżonego wydania trzeciej odsłony RPG-owej serii Risen, opracowanego z myślą o konsoli PlayStation 4. Ekskluzywne wydanie zawiera steelbook ze ścieżką dźwiękową i jeszcze jedną, „bonusową” płytą, almanach wiedzy o świecie gry w twardej oprawie, pięć kart z grafikami koncepcyjnymi, wielkoformatowy plakat oraz mapę świata (poniżej możecie zobaczyć wizualizację pakietu). Niestety, wątpliwe jest, by rodzimy dystrybutor, firma Cenega, ściągnął „kolekcjonerkę” do Polski – na liście terytoriów, w których zostanie ona udostępniona, wymieniono tylko Wielką Brytanię, Niemcy, Austrię, Szwajcarię, Włochy, Francję, Hiszpanię i kraje skandynawskie. Sugerowana cena tego wydania na Zachodzie wynosi 49,99 euro (w przeliczeniu ok. 210 zł). Risen 3 w wersji na PS4 zadebiutuje na całym świecie już jutro.

Republique

Firma GungHo Online Entertainment ogłosiła, że na początku 2016 roku wypuści grę Republique – oryginalną skradankę od studia Camouflaj – w wersji na PlayStation 4. Będzie to wydanie cyfrowe zawierające komplet pięciu epizodów składających się na omawianą produkcję. Obecnie dostępne są trzy z nich w wersjach na pecety oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Wspomniana spółka zajmuje się wydawaniem kolejnych odcinków Republique od czerwca bieżącego roku.

StarCraft II: Legacy of the Void

Firma Blizzard Entertainment udostępniła w wersji beta gry StarCraft II: Legacy of the Void tryb zautomatyzowanych turniejów, który oferuje doznania nieco zbliżone do tych z wielkich imprez e-sportowych. W każdym tygodniu od poniedziałku do czwartku gracze toczą w systemie pucharowym rozgrywki złożone z trzech rund, natomiast w weekendy turnieje mają po sześć kolejek, a do systemu pucharowego dodana zostaje faza grupowa. Każda turniejowa rozgrywka trwa maksymalnie 25 minut, a po upływie tego czasu zwycięża uczestnik, który zebrał najwięcej punktów doświadczenia (przyznawanych za wszelkie działania: gromadzenie surowców, rekrutowanie jednostek, niszczenie wojsk wroga etc.). Tryb ten jest obecnie we wczesnej wersji, więc jeszcze nie wszystko działa w nim jak należy.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy: