Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4iOSAND
Okładka Republique Remastered (PC)

Republique Remastered

Republique

Republique to gra należąca do gatunku skradanek, w której pomagamy uwięzionej przez totalitarny reżim dziewczynie o imieniu Hope. Dzięki uzyskaniu dostępu do elektronicznych systemów bezpieczeństwa, gracz musi pomoc jej w ucieczce przed wzrokiem wszystkowidzącego nadzorcy.

Akcji | TPP | skradanki | crowdfunding | reedycje/remastery/remaki | indie

Okładka Republique Remastered (PC)

producent: Camouflaj

wydawca: Camouflaj

Strona oficjalna

data premiery gry:

19gru2013

iOS

23paź2014

AND

26lut2015

PC

22mar2016

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Republique to opracowana z myślą o platformie PC, PS4 itd. przygodowa gra akcji koncentrująca się na aspekcie skradankowym. Projekt opracowało studio Camouflaj.

Fabuła

Akcja toczy się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Wykreowana przez autorów futurystyczna wizja nie należy do optymistycznych i prezentuje totalitarną rzeczywistość, w której władza reprezentowana przez wszystkowidzącego Nadzorcę kontroluje każdy krok obywateli.

Kampania opowiada historię młodej dziewczyny imieniem Hope, która urodziła się w tajnym ośrodku badawczym i wykorzystywana jest przez naukowców jako królik doświadczalny. My wcielamy się w hakera pragnącego jej pomóc. W tym celu włamujemy się do narodowego systemu nadzoru i dzięki uzyskanemu w ten sposób dostępowi do systemów kontrolnych musimy umożliwić Hope ucieczkę. Podczas przygód możemy liczyć na wsparcie mężczyzny imieniem Cooper, czyli członka ruchu oporu, któremu udało się zinfiltrować placówkę.

Mechanika

W wydanym na platformę PC, PS4 itd. Republique gracz nie ma bezpośredniej kontroli nad ruchami Hope. Zamiast tego musi wykorzystywać opcje dostępne dla hakera podłączonego do systemu nadzoru. To pozwala mu sterować elektronicznymi mechanizmami bezpieczeństwa i w ten sposób działając na korzyść Hope. W ten sposób np. otwieramy drzwi, tworząc tym samym nowy trasę dla dziewczyny lub zamykamy je, zatrzymując pościg goniących ją strażników. Możemy także m.in. przywoływać windy, gasić światła (umożliwiając ukrycie się w cieniu) oraz wyłączać urządzenia stróżujące.

Wiele z operacji, które musimy wykonać, ma postać zagadek logicznych. Typów łamigłówek jest kilka i powtarzają się one w coraz trudniejszych wariantach. Nie brakuje również wyzwań zręcznościowych, wymagających odpowiedniego zgrania naszych czynności z wydarzeniami na ekranie. Ponadto wraz z rozwojem kampanii gracz regularnie otrzymuje dostęp do nowych przedmiotów i umiejętności, ułatwiających rozgrywkę.

Jednocześnie cały czas musimy brać pod uwagę możliwe reakcje Hope. Dziewczyna nie jest bowiem robotem bezwładnie podążającym wytyczoną ścieżką. Zamiast tego jest postacią z krwi i kości, dysponująca emocjami i osobowością, które wpływają na jej zachowanie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,4 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Republique Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Republique Remastered

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce GT 440/Radeon HD 5550
 • 5 GB
 • Windows Vista
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 2.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 660 Ti/Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 5 GB
 • Windows 8.1
Wieści ze świata (Risen 3, Republique, StarCraft II: Legacy of the Void) 20/8/2015
Wieści ze świata (Risen 3, Republique, StarCraft II: Legacy of the Void) 20/8/2015

wiadomość20 sierpnia 2015

Dziś piszemy m.in. o edycji kolekcjonerskiej gry Risen 3: Władcy Tytanów w wersji na PS4, udostępnieniu trybu zautomatyzowanych turniejów w StarCraft II: Legacy of the Void oraz zapowiedzi wydania Republique na PS4. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Republique Remastered, The Mighty Quest for Epic Loot, Sid Meier's Starships) 6/2/2015
Wieści ze świata (Republique Remastered, The Mighty Quest for Epic Loot, Sid Meier's Starships) 6/2/2015

wiadomość6 lutego 2015

Dziś piszemy m.in. o pecetowym wydaniu gry Republique, premierze The Mighty Quest for Epic Loot oraz materiale wideo z gry Sid Meier's Starships. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Republique - nowa gra współtwórców Metal Gear Solid 4 ukaże się w grudniu
Republique - nowa gra współtwórców Metal Gear Solid 4 ukaże się w grudniu

wiadomość16 listopada 2013

Założyciel studia Camouflaj, Ryan Patton, wyjawił przybliżoną datę premiery skradankowej gry akcji Republique. Tytuł trafi na rynek najprawdopodobniej w grudniu bieżącego roku, jednak nie ustalono jeszcze dokładnego terminu.

Republique - intrygująca gra akcji od współtwórców Halo oraz Metal Gear Solid ukaże się także na PC i Maca
Republique - intrygująca gra akcji od współtwórców Halo oraz Metal Gear Solid ukaże się także na PC i Maca

wiadomość27 kwietnia 2012

Republique to intrygująco zapowiadająca się gra akcji, która dotychczas zapowiadana była wyłącznie na przenośne platformy korzystające z systemu iOS. Studio Camouflaj ostatecznie potwierdziło także wersje na PC i Maca. Trwa zbiórka pieniędzy na produkcję tego tytułu w serwisie Kickstarter.

PC
iOS
AND
PS4