Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2013, 16:41

autor: Góral

Republique - nowa gra współtwórców Metal Gear Solid 4 ukaże się w grudniu

Założyciel studia Camouflaj, Ryan Patton, wyjawił przybliżoną datę premiery skradankowej gry akcji Republique. Tytuł trafi na rynek najprawdopodobniej w grudniu bieżącego roku, jednak nie ustalono jeszcze dokładnego terminu.

Republique ukaże się w grudniu. - Republique - nowa gra współtwórców Metal Gear Solid 4 ukaże się w grudniu - wiadomość - 2013-11-16
Republique ukaże się w grudniu.
Republique w skrócie:
  • Nowa gra współtwórców takich produkcji jak Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, F.E.A.R. czy też Halo 4
  • Gracz wcieli się w swego rodzaju Wielkiego Brata, pomagającego w ucieczce z zamkniętego miasta dziewczynie o imieniu Hope
  • Tytuł trafi na urządzenia mobilne i komputery osobiste w grudniu bieżącego roku

Ryan Patton, założyciel studia Camouflaj, odpowiedzialnego za grę Republique, wyjawił, że tytuł ukaże się w grudniu bieżącego roku. Pierwotnie produkcja miała trafić na rynek w czerwcu, niestety deweloperom nie udało się dotrzymać tego terminu.

Republique będzie grą akcji, która początkowo tworzona była z myślą tylko o urządzeniach mobilnych. O produkcji pisaliśmy w kwietniu 2012 roku, podczas zbiórki pieniędzy na Kickstarterze. Twórcy potrzebowali 500 tys. dolarów na stworzenie komputerowej wersji, jednak ostatecznie udało im się otrzymać ponad 555 tys. dolarów.

W grze wcielimy się osobę, która hakując elektroniczne urządzenia, pomaga uciec z uwięzi dziewczynie o imieniu Hope. Przygoda rozpoczyna się momencie, gdy bohaterka dzwoni do gracza ze skradzionego telefonu, prosząc o ratunek.

Republique - nowa gra współtwórców Metal Gear Solid 4 ukaże się w grudniu - ilustracja #2Za Republique odpowiada niezależne studio Camouflaj, założone przez Ryana Pattona. Będzie to pierwszy projekt tej firmy, jednak należy mieć na uwadze, że pracują w niej branżowi weterani, mający na swoich kontach tak uznane gry jak Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, F.E.A.R. czy też Halo 4.