Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2013, 16:10

autor: Michał "Orlov" Orlikowski

Breakdown, DLC do State of Decay pojawi się 29 listopada

Pierwszy pakiet dodatkowej zawartości do State of Decay, zatytułowany Breakdown, pojawi się 29 listopada w cyfrowej dystrybucji. Rozszerzenie, w cenie około 22 złotych, otrzyma zarówno wersja na Xboksa 360, jak i PC.

Breakdown to pierwsze DLC do State of Decay - Breakdown, DLC do State of Decay pojawi się 29 listopada - wiadomość - 2013-11-16
Breakdown to pierwsze DLC do State of Decay

State of Decay, osadzony w otwartym świecie zainfekowanym przez plagę zombie survivalowy shooter, otrzyma pierwszy pakiet dodatkowej zawartości. Breakdown, bo taką nazwę ma nosić rozszerzenie, pojawi się w cyfrowej dystrybucji 29 listopada – w wersji na Xboksa 360 i PC.

Co nowego wniesie do gry nadchodzące DLC? Przede wszystkim zwiększony poziom trudności – na każdej z map znajdziemy mniej zasobów, lecz więcej nieumarłych. Zwiększony zostaje tym samym nacisk na element przetrwania, o co prosili sami fani. Otrzymamy także nową broń i więcej osiągnięć, a grupa ocalałych, którymi będziemy mogli pokierować zwiększy się o cztery postacie.

Hordy nieumarłych powiększą się i staną bardziej wymagające

”Pierwsze rozszerzenie do State of Decay to w głównej mierze zasługa Was i Waszych (fanów) próśb. Mniej fabuły, a więcej przetrwania. Nowe osiągnięcia, bohaterowie i ekwipunek. Liczymy na to, że sprawi Wam ono tyle radości, co nam” - Sanya Weathers, pracownica studia Undead Labs, na temat zmian wprowadzanych przez Breakdown

Breakdown to także pozbawiony elementów fabularnych, teoretycznie niekończący się tryb przetrwania. Przy ciągłym zagrożeniu ze strony zombie zmuszeni zostaniemy do zgromadzenia zapasów i udania się do następnej doliny. Jednak by tego dokonać będziemy musieli wpierw odnaleźć nasz samochód i naprawić go. Każdy poziom to nie tylko nowe otoczenie, ale także losowo dobierani towarzysze. Osiągnięcia graczy zostaną zaprezentowane w formie międzynarodowych rankingów.

Wraz z dniem premiery DLC State of Decay otrzyma także czwartą aktualizację, która naprawi trapiące ją do tej pory błędy, a także wprowadzi nowy system dystrybucji łupów. Gracze PC-towi otrzymają również, kilka dni wcześniej, opcję dostosowania przypisania klawiszy do własnych potrzeb.

Breakdown sprzedawane będzie w dystrybucji cyfrowej za cenę 6,99 dolarów (około 22 złotych). Premiera na Xboksa 360 i PC już 29 listopada.