Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka State of Decay (PC)

State of Decay

Class3

Sandboksowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), wyprodukowana przez niezależne studio Undead Labs.

Akcji | TPP | zombie | postapokalipsa | sandbox | survival

Okładka State of Decay (PC)

data premiery gry:

5cze2013

X360

5lis2013

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

State of Decay to trójwymiarowa gra akcji podejmująca temat świata zmagającego się z plagą zombie. Tytuł powstał na fali popularności tego typu produkcji i stara się dorzucić coś nowego do znanej doskonale tematyki. Za jego stworzenie odpowiedzialne jest studio Undead Labs, które zdecydowało się rozprowadzać swoje dzieło jedynie drogą cyfrowej dystrybucji.

Naszym głównym zadaniem w State of Decay jest utrzymać się przy życiu i skupić się przede wszystkim na próbie odbudowy społeczeństwa w świecie opanowanym przez zombie. Kolejne wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a więc zza pleców głównego bohatera. Do wyboru mamy kilkanaście postaci, a każda z nich posiada różne zestawy umiejętności, z których korzystamy w całkowicie odmiennych sytuacjach i to nie tylko podczas walki z przeciwnikami. Dodatkowo naszym podopiecznym możemy wydawać rozkazy, a ich wykonaniem za nas zajmie się sztuczna inteligencja.

Rozgrywka oferuje sporą swobodę działań i otwarty obszar do zwiedzania. W celu szybszego przemieszczania się możemy nawet skorzystać z samochodu. Wśród różnorodnych zadań do wykonania nie brakuje ratowania innych ocalałych, zbierania pożywienia, szukania broni i amunicji do niej, zwiedzania miejsc kryjących wiele tajemnic, a także tworzenia i rozbudowywania baz.

Ze względu na swoją tematykę, produkcja Undead Labs jest bardzo brutalna – zombiaków masakrujemy wykorzystując nie tylko broń palną, ale także siekiery, kije baseballowe i wiele innych przedmiotów codziennego użytku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 833 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 807 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI State of Decay

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe State of Decay

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GT 240 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)
Recenzja gry State of Decay - sandbox w realiach apokalipsy zombie
Recenzja gry State of Decay - sandbox w realiach apokalipsy zombie

Recenzja 10 czerwca 2013, 18:00

Przy tylu nietypowych systemach rozgrywki State of Decay mogłoby stać się hermetyczne lub zbyt trudne dla wielu graczy, oczekujących po grze tego typu czystej radochy z bezkarnego rozkwaszania hord nadgniłych humanoidów. Na szczęście Undeal Labs podjęło rozsądną decyzję, aby nie komplikować mechaniki walki. Mordowanie zombiaków pozostaje więc frajdą samą w sobie, a nie przykrą i męczącą „przeprawą”. Bohaterów możemy wyposażyć w broń białą lub palną i dziesiątki gadżetów. Być może to pozostałość po polskim Dead Island, ale ja z upodobaniem wymachiwałem w grze maczetą i innymi „ciętymi ripostami”. Nawet stosując tak bezpośrednie podejście do starć, da się wbić w grupę zombiaków i wyjść z tego cało. Czy wręcz efektownie, bo w grze nie brakuje specjalnych ruchów i widowiskowych ciosów finalizujących. Są misje polegające na czystej eksterminacji nieumarłych. Są wymagające rodzaje zombie, które wściekle szarżują na żywych. Są koktajle Mołotowa i efektowne wybuchy. Reasumując – ta walka o życie jest też dobrą zabawą.

X360
PC