Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2014, 09:43

autor: luckie

State of Decay: Lifeline na godzinnym gameplayu. Poznaj sekrety dodatku

Twórcy State of Decay zaprezentowali godzinny gameplay z dodatku Lifeline, ukazujący sporo nowych aspektów rozgrywki. Spory wpływ na rozgrywkę będą miały takie rzeczy, jak przewożenie dodatkowego ładunku w samochodach czy znajdujące się w centrum miasta strefy zagrożenia.

Opanowane przez zombie Danforth można nazwać lokalnym odpowiednikiem Atlanty z The Walking Dead - State of Decay: Lifeline na godzinnym gameplayu. Poznaj sekrety dodatku - wiadomość - 2014-04-30
Opanowane przez zombie Danforth można nazwać lokalnym odpowiednikiem Atlanty z The Walking Dead

W serwisie Twitch pojawił się obszerny gameplay z Lifeline, drugiego DLC do State of Decay. Trwający niemal godzinę materiał pokazuje z grubsza najważniejsze aspekty rozgrywki w nadchodzącym dodatku, w tym elementy, o których dotąd twórcy nie mówili. Dwóch przedstawicieli studia Undead Labs nie tylko pokazuje, ale również komentuje nowości wprowadzane w Lifeline, w związku z czym materiał jest bogaty w treść. Miłego oglądania!

Nowy aspekt gameplaya związany jest z eskortą cywili. Przypomnijmy, że w Lifeline wcielimy się w grupę żołnierzy mających na celu uratowanie jak największej liczby niedobitków. W tym celu, po zebraniu grupki żywych mieszkańców Denforth w naszej bazie, można będzie wezwać helikopter, który zabierze ich do bezpiecznej strefy, poza granicami mapy. Śmigłowiec jest jednak na tyle głośny, że konieczne będzie użycie broni palnej do obrony placówki przed hordami zwabionych dźwiękiem zombie.

Jeśli chodzi o inne rzeczy, o których wcześniej nie dane nam było usłyszeć, są to między innymi drobne elementy, jak dodatkowe systemy obronne (pola minowe, odwracające uwagę fajerwerki, butle z propanem), nowe rodzaje posterunków (bazy dronów zwiadowczych), a także możliwość przewożenia większej ilości ekwipunku (w tym plecaków) w bagażniku samochodu. Dla fanów survivalowej gry akcji o zombie dodatek Lifeline oznacza kilka godzin zabawy w nieznanym dotąd otoczeniu. Choć główne założenia rozgrywki pozostaną takie same, nie zabrakło sporego powiewu świeżości. Tym razem akcja toczyć się ma w dość dużym mieście Denforth (takim z drapaczami chmur i centrami handlowymi), więc i zombiaków jest odpowiednio więcej. Z tego powodu na mapie wytyczono granice strefy czerwonej, do której najlepiej się nie zapuszczać, o ile nie jest to absolutnie konieczne. To nie wszystkie nowości, jakie można wypatrzyć oglądając powyższy materiał, ale resztę pozostawimy Wam do odkrycia.

Wciąż nie znamy dokładnej daty premiery State of Decay: Lifeline – wiemy tylko, że dodatek pojawi się na PC i Xboksie 360 najprawdopodobniej na początku czerwca 2014 roku.

  1. Oficjalna strona studia Undead Labs