Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2014, 09:26

autor: Góral

Minecraft na PC z 15 mln sprzedanych egzemplarzy. Wszystkie edycje dotarły do blisko 50 mln osób

Jedna z najpopularniejszych gier w historii - Minecraft - przekroczyła kolejny próg sprzedażowy. Studio Mojang poinformowało bowiem, że pierwotna, PC-towa edycja trafiła do 15 mln osób. W związku z tym wszystkie wersje znalazły niemal 50 mln nabywców.

Studio Mojang, deweloper kultowej już gry Minecraft, poinformowało, że PC-towa edycja sandboksa dotarła do 15 mln osób. Markus „Notch” Persson, „ojciec” produkcji, postanowił uczcić to wydarzenie puszką Red Bulla, ale to nie jedyna okazja do picia, jaka spotkała twórców hitu w tym miesiącu. Na początku kwietnia pisaliśmy o 12 mln egzemplarzy sprzedanych na konsoli Xbox 360, by po kilku dniach dowiedzieć się, że Minecraft: Pocket Edition (wersja dedykowana urządzeniom mobilnym z systemami operacyjnymi iOS i Android) znalazł 21 mln nabywców. Nie minął tydzień, a studio ujawniło pudełkową edycję wersji na PlayStation 3, przy okazji zdradzając, że posiadacze tej konsoli zakupili ponad 1,5 mln sztuk gry. Sumując to wszystko, wychodzi, że Mojang sprzedało 49,5 mln egzemplarzy Minecrafta, ale można śmiało zakładać, że na dniach, albo nawet i godzinach, uda się przekroczyć magiczną liczbę 50 mln.

Markus Persson popija Red Bulla. To on dodaje mu skrzydeł?
Markus Persson popija Red Bulla. To on dodaje mu skrzydeł?

Krótko pisząc, tytuł od dawna należy do grona najpopularniejszych gier w historii, ale to jeszcze nie koniec. Projekt, jak zresztą widać, cieszy się niesłabnącą popularnością, a w kolejce czekają kolejne wersje (na PlayStation 4, PlayStation Vita, Xboksa One, być może Wii U), które z pewnością znajdą następnych chętnych. Gdzie, i czy w ogóle, znajduje się granica popularności Minecrafta tego nikt nie wie. Pewnym jest jedynie, że jeszcze nie raz usłyszymy o tej produkcji.

Jeśli wierzyć danym zamieszczonym na liście najlepiej sprzedających się gier wideo, to największym branżowym sukcesem jest Tetris, który w różnych wersjach trafił do ponad 140 mln graczy. Na drugim miejscu znajduje się dodawane do konsol Wii Wii Sports z wynikiem ponad 80 mln egzemplarzy, a trzecią lokatę okupuje opisywany dziś Minecraft.

Warto także zwrócić uwagę na drugą listę zawierającą najpopularniejsze gry wydane na komputery PC. 15 mln sprzedanych egzemplarzy produkcji studia Mojang, plasuje ją również na trzecim miejscu, zaraz za dwoma pierwszymi odsłonami serii The Sims.

TWOIM ZDANIEM

Posiadasz Minecrafta?

Nie kupiłem Minecrafta.
49,1%
Tak, wersję PC.
42,6%
Mam na konsoli.
5,3%
Mój jedyny kontakt z tą grą to chwila z przeglądarkową wersją próbną.
2%
Grywam w wersję mobilną.
1%
Zobacz inne ankiety