Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PC
Okładka State of Decay: Lifeline (X360)
OkładkaState of Decay: Lifeline (X360)

State of Decay: Lifeline

Pierwsze duże rozszerzenie do popularnej, survivalowej gry akcji State Of Decay. Ta sandboksowa produkcja studia Undead Labs przenosi nas do postapokaliptycznego świata opanowanego przez epidemię zombie i stawia przed nami zadanie odbudowania podupadłego społeczeństwa.

Akcji | TPP | zombie | postapokalipsa | sandbox | survival

Kolekcja gier
Obserwuj grę

State of Decay: Lifeline Premiera

30maj2014

PC X360

producent: Undead Labs wydawca: Undead Labs

Gry podobne do State of Decay: Lifeline

Dead Island

ApocZ

How to Survive

Lifeline to drugie (po Breakdown) DLC do survivalowej gry akcji w realiach zombie apokalipsy zatytułowanej State of Decay. Od poprzedniego dodatku różni się ono znacznie większymi rozmiarami, na które składa się przede wszystkim odrębna linia fabularna, poprowadzona w nowej lokacji. Tak jak w przypadku „podstawki”, rozszerzenie jest dziełem studia Undead Labs.

Nowa historia koncentruje się wokół pewnego żołnierza należącego do oddziału Greyhound One. Zostaje on wysłany do miasteczka Denforth – niedostępnej wcześniej lokacji – z zadaniem ewakuacji grupy naukowców, którzy mogą dysponować wiedzą i materiałami potrzebnymi do opracowania antidotum na wirusa zamieniającego ludzi w zombie. Jednak nie jest to błyskawiczna akcja – działania rozciągają się na kilka dni, podczas których protagonista i jego towarzysze operują z bazy wojskowej o prozaicznej nazwie Landing Zone. Podobnie jak w przypadku schronienia z „podstawki”, graczowi przychodzi zadbać o umocnienia swojej siedziby w obawie przed atakami żywych trupów, a także o różne użyteczne obiekty, takie jak centrum łączności, generator prądu czy latryna (zapobiegająca rozprzestrzenianiu się chorób).

Co ciekawe, Lifeline oferuje poniekąd odwrócony model rozgrywki w stosunku do tego, co znamy z pierwowzoru. Akcja dodatku toczy się krótko po rozpoczęciu apokalipsy, zatem z początku bohater ma na podorędziu cały arsenał środków zagłady do zwalczania zombie – do jego dyspozycji oddana została nowa broń, a nawet naloty bombowe i ostrzały artyleryjskie, jednak z czasem większość zasobów ulega bezpowrotnemu wyczerpaniu (choć straty można częściowo zniwelować poprzez eksplorowanie świata w poszukiwaniu zaopatrzenia), a graczowi przychodzi przestawić się na prowizoryczne uzupełnianie wyposażenia. Pomocą może służyć tutaj jeszcze jedna struktura dostępna w naszej bazie, a mianowicie warsztat, który pozwala na przerabianie jednego rodzaju amunicji na inny.

Kampania w Lifeline oferuje od 4 do 6 godzin zabawy, lecz twórcy uzupełnili ją o pewną dozę nieliniowości - w zespole znalazły się postaci, które oferują nam odmienne i wykluczające się wzajemnie sposoby wykonywania poszczególnych zadań – tym samym przy przechodzeniu dodatku więcej niż raz nie grozi nam stuprocentowa powtarzalność. Skoro pojawiła się wzmianka o grupie, w ramach której operuje bohater, to warto wspomnieć, że rozszerzenie oferuje również bardziej rozbudowany, a zarazem wciąż intuicyjny system wydawania poleceń towarzyszącym nam postaciom.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,9 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI State of Decay: Lifeline

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

State of Decay: Lifeline Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GT 240 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP (SP3) / Vista (SP2) / 7 (SP1)
PC
X360