Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2014, 09:58

autor: Artur "Orbech" Raciborski

State of Decay: Lifeline – data premiery, cena i nowy zwiastun

Studio Undead Labs poinformowało, że fabularny dodatek Lifeline do gry State of Decay zostanie wydany w piątek 30 maja. Rozszerzenie zostało wycenione na 7 dolarów i trafi zarówno na komputery osobiste, jak i na konsolę Xbox 360. Poza tym opublikowano nowy zwiastun promujący DLC.

State of Decay: Lifeline trafi do sprzedaży już w piątek.

Lifeline, czyli fabularny dodatek do gry State of Decay pojawi się na rynku 30 maja, o czym poinformowało studio Undead Labs na swojej oficjalnej stronie. Rozszerzenie wyceniono na 7 dolarów, czyli około 21 złotych. DLC zostanie wydane zarówno na konsoli Xbox 360, jak i na PC na platformie Steam. Na ten moment dodatek jest w trakcie certyfikacji przez firmę Microsoft i twórcy gry mają nadzieję, że uda im się udostępnić Lifeline fanom zgodnie z planem. Deweloperom bardzo zależy, by wydać rozszerzenie w ustalonym czasie, ponieważ podstawka State of Decay pojawiła się na rynku 5 czerwca (na konsoli Xbox 360) i amerykańska firma pracowała w pocie czoła, aby wypuścić DLC jeszcze przed pierwszymi urodzinami tytułu.

Lifeline będzie drugim, po Breakdown, dodatkiem do gry i przedstawi historię żołnierza, należącego do oddziału Greyhound One. Jednostka ta zostanie wysłana do zupełnie nowej lokacji, Danforth, z misją uratowania naukowców, którzy prawdopodobnie mogą wyleczyć ludzkość z wirusa zamieniającego ją w krwiożercze zombie. Jako członek armii otrzymamy wsparcie od wojska, a więc nic nie stanie na przeszkodzie, by np. wezwać nalot bombowy, czy poprosić o ostrzał artyleryjski. Poza tym, otrzymamy również inne możliwości, które nie były dostępne w podstawowej wersji gry - będzie można zaminować teren wokół bazy, aby utrudnić żywym trupom przedarcie się do nas, a ulepszenie warsztatu pozwoli przerabiać jeden rodzaj amunicji na inny. Według twórców dodatek ma zapewnić od 4 do 6 godzin zabawy.

Na koniec rzućcie okiem na nowy zwiastun promujący DLC.