Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 maja 2014, 10:23

Drawn to Life - przygodowa gra akcji znana z NDS debiutuje w App Store. Rysowanie świata czas zacząć

W App Store zadebiutowała gra Drawn to Life - debiutancka produkcja studia 5th Cell, kojarzonego przede wszystkim z serii Scribblenauts. Tytuł, wydany przez firmę 505 Games, można nabyć na iPhone'a lub iPada za kwotę ok. 19 złotych.

W 2007 roku, w czasach gdy smartfony stawiały dopiero pierwsze pewne kroki, ekran dotykowy istniał w świadomości graczy przede wszystkim jako kluczowy element konsoli przenośnej Nintendo DS. Jedną z produkcji, która robiła z niego najlepszy użytek, była dwuwymiarowa, przygodowa gra akcji Drawn to Life autorstwa studia 5th Cell (późniejszego producenta serii Scribblenauts). Wspominam o tym nowatorskim tytule z jednego, prostego powodu – pod koniec ubiegłego tygodnia firma 505 Games wprowadziła Drawn to Life do oferty App Store. iOS-owy port został udostępniony w cenie 4,49 euro, czyli ok. 19 zł.

Drawn to Life wystawia kreatywność gracza na próbę, stawiając przed nim zadanie zaprojektowania wirtualnego świata – wraz z zamieszkującymi go bohaterami i przeciwnikami. Następnie gra ożywia narysowane uniwersum i wzbogaca o fabułę, umożliwiając graczowi przeżycie opowiadanej historii w towarzystwie jego autorskich kreacji. Tworzenie obiektów odbywa się z wykorzystaniem prostego, ale funkcjonalnego edytora graficznego, oferujące m.in. paletę 25 barw, trzy grubości pędzla oraz gumkę. Nie zabrakło tu też gotowych szablonów, pomyślanych o osobach mających mniej czasu lub umiejętności.

Z fabularnego punktu widzenia, celem zabawy w Drawn to Life  jest przywrócenie świetności krainie Raposa, która popadła w ruinę po kradzieży Księgi Życia i spowiciu całego świata nieprzeniknionym mrokiem. W tym celu gracz przemierza cztery środowiska – leśnie, zimowe, tropikalne i miejskie – rysując zawczasu bohatera oraz wszelkie inne postacie czy obiekty. Pod względem rozgrywki mamy tu do czynienia z dynamiczną, przygodową grą akcji. Zabawę urozmaicają wyzwania do zaliczenia i możliwość rozwijania wioski, w której rozpoczyna się opowieść.

Studio 5th Cell wykorzystało swój pomysł – nieco jednak przemodelowany, a zarazem uproszczony – w grach z serii Scribblenauts. Jedna z nich, Scribblenauts Remix, dostępna jest od pewnego czasu na smartfonach i tabletach z systemami iOS lub Android.