Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 maja 2014

Twórcy GTA rejestrują znak towarowy City Stories

Ender, 21 maja 2014, 21:15

Firma Take-Two zarejestrowała znak towarowy City Stories. We wniosku zaznaczyła, że odnosi się on, między innymi, do gier i oprogramowania. Czy oznacza to, że należący do spółki Rockstar ma w planach produkcję kolejnej odsłony serii spin-offów serii Grand Theft Auto?

Xbox One – wsparcie dla zewnętrznych dysków twardych oraz nowe loginy Xbox Live w czerwcu

Ender, 21 maja 2014, 19:51

Wraz z czerwcową aktualizacją firmware'u, konsola Xbox One otrzyma wyczekiwaną możliwość korzystania z zewnętrznych dysków twardych. Microsoft planuje również wprowadzenie opcji pozwalającej na wyświetlanie prawdziwego imienia i nazwiska zamiast tradycyjnego loginu na Xbox Live. Poprawek i nowych funkcjonalności doczeka się też mobilna aplikacja SmartGlass.

Star Wars: Episode VII – pierwszy film pozwalający zajrzeć za kulisy powstawania obrazu

Ender, 21 maja 2014, 18:35

W sieci opublikowano krótki film, na którym J.J. Abrams, reżyser siódmego epizodu Star Wars, zachęca do wzięcia udział w akcji charytatywnej UNICEF-u. Dzięki klipowi fani gwiezdnej sagi mają po raz pierwszy okazję przyjrzeć się fragmentom scenografii oraz jednemu z obcych, których zobaczymy w przyszłym roku na srebrnym ekranie.

Serial "The Walking Dead" - pięć rzeczy, które robi lepiej od komiksu

DrSlaughter, 21 maja 2014, 17:05

"The Walking Dead" to mój absolutny serialowy faworyt i chociaż dużo w nim powodów do narzekania, pełno także elementów które zachwycają i zapadają w pamięć. Pod tym względem potrafi czasem przewyższyć oryginał i te przypadki przedstawiam w mojej liście.

Project V1 – za niecałe 9 dni nastąpi zapowiedź tajemniczej gry. Czyżby nowy Viewtiful Joe?

Orbech, 21 maja 2014, 16:28

Dzisiaj otworzono tajemniczą stronę internetową, która odlicza czas do 30 maja, gdy najprawdopodobniej zostanie zapowiedziana nowa gra. Na razie nie wiemy o enigmatycznym projekcie zbyt wiele, poza tym, że trafi on na wszystkie platformy sprzętowe aktualnie dostępne na rynku.

Batman: Arkham Knight na pierwszym filmie z gry

Draug, 21 maja 2014, 16:19

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment opublikowała pierwszy film pokazujący grę Batman: Arkham Knight w akcji. Materiał trwa nieco ponad dwie minuty i skupia się na postaciach Scarecrowa i tytułowego Rycerza Arkham, pokazując też przy okazji różne sekwencje z rozgrywki.

Tom Clancy's The Division nie ukaże się w 2015 roku?

Góral, 21 maja 2014, 16:14

Od kilku dni wiemy, że Tom Clancy's The Division na pewno nie ujrzy światła dziennego w tym roku. Najnowsze informacje, uzyskane przez serwis Gamereactor, głoszą nadejście produkcji jesienią 2015 roku, ale i ten termin nie jest pewny. Wiadomość wyjawił anonimowy pracownik studia Ubisoft Massive, który wcześniej zapowiedział przesunięcie premiery z 2014 na 2015 rok.

Splash Damage pracuje nad nową odsłoną „znanego tytułu AAA” na PC, PS4 i XOne

Draug, 21 maja 2014, 15:50

Studio Splash Damage – twórcy takich gier, jak Enemy Territory czy Brink – prowadzi nabór do prac nad nową, nieujawnioną grą. Będzie to kolejna odsłona „bardzo dobrze znanego i popularnego tytułu AAA”, przygotowywana na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

X Rebirth - aktualizacja 2.0 wprowadza sporo zmian i poprawek

Sarge, 21 maja 2014, 12:25

Wczoraj w usłudze Steam udostępniono aktualizację 2.0 do gry X Rebirth. Patch przynosi ze sobą wiele zmian w mechanice rozgrywki i eliminuje problemy techniczne, na które do tej pory narzekali gracze.

Parszywa piątka, czyli najgorsze mobilne adaptacje filmów (m.in. Captain America czy Pacific Rim)

Adrian Werner, 21 maja 2014, 12:08

Przyglądamy się najgorszym mobilnym adaptacjom kinowych przebojów, jakie trafiły na App Store i Google Play w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Po te gry nie chcecie sięgać!

Wieści ze świata (Child of Light, Far Cry 4, Quantum Break) 21/5/14

Sarge, 21 maja 2014, 11:30

Dziś piszemy m.in. o procesie produkcji gry Quantum Break, przepustce sezonowej do strzelaniny Far Cry 4, dacie premiery Child of Light w wersji na PlayStation Vita, a także o ścieżce dźwiękowej Transistor. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Wolf Among Us: Episode 4 – pierwsze screeny

luckie, 21 maja 2014, 11:05

Studio Telltale Games opublikowało pierwsze screeny z The Wolf Among Us: Episode 4 – In Sheep’s Clothing. Wciąż nie podano jednak daty premiery czwartego odcinka gry przygodowej inspirowanej komiksami Fables.

JUJU nową grą studia Flying Wild Hog, twórców Shadow Warrior

Góral, 21 maja 2014, 10:13

Polskie studio Flying Wild Hog, znane z gier Shadow Warrior i Hard Reset, ujawniło swój nowy projekt. Będzie to dwuwymiarowa platformówka na komputery PC i konsole zatytułowana JUJU. Produkcja opowie o pandzie, która musi ocalić swojego ojca i świat przed złym duchem. Tytuł ukaże się jesienią bieżącego roku.

Twórcy Candy Crush Saga bogatsi od założycieli Rockstar Games. Ranking najbogatszych Brytyjczyków

Jiker, 21 maja 2014, 09:44

Właściciele studia King.com, znanego przede wszystkim z mobilnego Candy Crush Saga, trafili na listę najbogatszych obywateli Wielkiej Brytanii przygotowaną przez periodyk The Sunday Times. Co ciekawe, zajęli na niej miejsca znacznie wyższe m.in. od Sama i Dana Houserów – założycieli firmy Rockstar Games.

Goat Simulator - split-screen zadebiutuje 3 czerwca

Góral, 21 maja 2014, 09:22

Studio Coffee Stain poinformowało, że aktualizacja gry Goat Simulator oznaczona numerem 1.1 ukaże się 3 czerwca. Patch wprowadzi do zabawy lokalny multiplayer na podzielonym ekranie, nową mapę, kolejne kozy i sporo innych rzeczy. Przy okazji opublikowano kilka screenów prezentujących nadchodzącą zawartość.

Wasteland 2 zadebiutuje pod koniec sierpnia

Draug, 21 maja 2014, 08:36

Brian Fargo poinformował, że gra Wasteland 2 zadebiutuje pod koniec sierpnia 2014 roku. Przy okazji postapokaliptyczne cRPG od studia inXile Entertainment otrzymało kolejną dużą aktualizację, która m.in. implementuje resztę obszarów Arizony i przemodelowuje interfejs użytkownika.