Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2014, 21:15

Twórcy GTA rejestrują znak towarowy City Stories

Firma Take-Two zarejestrowała znak towarowy City Stories. We wniosku zaznaczyła, że odnosi się on, między innymi, do gier i oprogramowania. Czy oznacza to, że należący do spółki Rockstar ma w planach produkcję kolejnej odsłony serii spin-offów serii Grand Theft Auto?

Seria City Stories pozwoliła graczom powrócić na ulice Liberty i Vice City

Tegoroczne osiągnięcia Take-Two:
  1. 195,2 mln dolarów przychodu za styczeń-marzec 2014
  2. 2,35 mld dolarów przychodu w ciągu roku fiskalnego 2014
  3. Około 50-procentowy wzrost dochodów ze sprzedaży cyfrowej w skali roku
  4. 33 mln pudełek z GTA V rozesłano do sklepów

Czyżby Rockstar szykował jakąś kolejną niespodziankę dla miłośników serii Grand Theft Auto? 15 maja firma Take-Two złożyła wniosek o rejestrację znaku towarowego City Stories. W jego opisie znajdujemy informacje, że przeznaczony jest on, między innymi, dla gier oraz oprogramowania komputerowego. Marka związana ma być także z istniejącymi już tytułami – Grand Theft Auto: Liberty City Stories oraz Grand Theft Auto: Vice City Stories. Produkcje ukazały się w 2005 i w 2006 roku na konsoli PSP, a po pewnym czasie trafiły również na PlayStation 2. Były one ciepło przyjętymi przez fanów spin-offami. Opowiadały oryginalną historię i przedstawiały nowych bohaterów, pogłębiając równocześnie wiedzę graczy o półświatku Liberty i Vice City. Do tej pory wszystkie produkcje Rockstar były rejestrowane za pośrednictwem Take-Two.

Najpewniej nowy znak towarowy jest jedynie klasycznym zabezpieczeniem interesów deweloperów i ochroną wydanych już tytułów. Niewykluczone jednak, że za wnioskiem może kryć się coś więcej. Być może chodzi o pierwszy fabularny zestaw DLC dla Grand Theft Auto V, który powinien ukazać się jeszcze w tym roku. Mało prawdopodobne wydaje się jednak wydanie kolejnej samodzielnej odsłony serii City Stories. PlayStation Vita nie radzi sobie na tyle dobrze, by zachęcić deweloperów do produkcji gry. Po porażce Grand Theft Auto: Chinatown Wars na Nintendo DS, Rockstar nie zaryzykuje też kolejnego romansu z platformami japońskiego giganta. Oczywiście autorzy ewentualnie mogliby rozważać platformy mobilne, korzystające z systemów iOS i Android, albo duże konsole, takie jak Xbox 360 i PlayStation 3.

  1. Wniosek rejestracyjny znaku towarowego
  2. Strona internetowa firmy Take-Two