Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 maja 2014, 18:35

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Star Wars: Episode VII – pierwszy film pozwalający zajrzeć za kulisy powstawania obrazu

W sieci opublikowano krótki film, na którym J.J. Abrams, reżyser siódmego epizodu Star Wars, zachęca do wzięcia udział w akcji charytatywnej UNICEF-u. Dzięki klipowi fani gwiezdnej sagi mają po raz pierwszy okazję przyjrzeć się fragmentom scenografii oraz jednemu z obcych, których zobaczymy w przyszłym roku na srebrnym ekranie.

Zdjęcia do siódmego epizodu Star Wars rozpoczęły się już jakiś czas temu i idą w tej chwili pełną parą. Poznaliśmy już główną obsadę filmu, w której znajdziemy weteranów jaki i nieznanych światu aktorów młodego pokolenia. Ekipy filmowe pracują w londyńskich studiach oraz w plenerze, między innymi w Tunezji. Poza ukradkowymi fotografiami, fani gwiezdnej sagi nie mieli jeszcze okazji zobaczyć chociażby urywka nowej wersji uniwersum George'a Lucasa. Sytuację tę zmienił właśnie opublikowany klip promocyjny, zachęcający do wzięcia udziału w akcji charytatywnej – Star Wars: Force for Change, współorganizowanej przez producentów Star Wars, UNICEF i portal omaze.

W krótkim filmiku, J.J.Abrams opowiada o szczegółach projektu oraz czekających na jego uczestników nagrodach. Twórca występuje na tle właśnie przygotowywanej scenografii filmowej, która jak możemy podejrzewać przedstawia ruchliwy targ. Niespodzianką jest pojawienie się sympatycznej postaci obcego, będącego animatroniczną kukiełką. Jego obecność jest znakiem, że w siódmym epizodzie nie zabraknie sporej ilości praktycznych efektów specjalnych. W nowej trylogii zostały one praktycznie wyrugowane przez Lucasa na rzecz grafiki komputerowej. Efekty tej filozofii okazały się w dużej mierze zabójcze dla prequeli. Abrams nie od dziś znany jest z przywiązania do tradycyjnych rekwizytów oraz scenografii, a także miłości do klasycznego kina sci-fi.

Główną nagordą dla uczestników zbiórki pieniędzy jest możliwość wzięcia udziału w zdjęciach filmowych

Akcja w portalu omaze funkcjonuje na zasadach podobnych do crowdsourcingowych. Za wydanie konkretnej kwoty otrzymujemy nagrodę w postaci gadżetu, takiego jak plakat czy koszulka. Osoby, które jednorazowo wydadzą ponad tysiąc dolarów mogą liczyć na ciekawsze atrakcje, takie jak podpisane kopie scenariusza lub możliwość przedpremierowego obejrzenia siódmego epizodu. Wszyscy uczestnicy akcji, bez względu na wpłaconą kwotę, biorą udział w losowaniu głównej nagrody. Jest nią podwójna wycieczka do Londynu. Na miejscu, szczęśliwcy spotkają się z aktorami, przyjrzą się realizacji zdjęć oraz zagrają w filmie jako statyści. Zebrane podczas trwania akcji fundusze będą przeznaczone na wsparcie licznych programów pomocowych UNICEF-u, realizowanych w krajach, takich jak Sudan czy Uganda.

Star Wars: Episode VII trafi do kina na całym świecie 18 grudnia 2015 roku.

  1. Strona akcji Star Wars: Force for Change w portalu omaze
  2. Oficjalna strona internetowa filmów z serii Star Wars