Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2014, 16:28

autor: Artur "Orbech" Raciborski

Project V1 – za niecałe 9 dni nastąpi zapowiedź tajemniczej gry. Czyżby nowy Viewtiful Joe?

Dzisiaj otworzono tajemniczą stronę internetową, która odlicza czas do 30 maja, gdy najprawdopodobniej zostanie zapowiedziana nowa gra. Na razie nie wiemy o enigmatycznym projekcie zbyt wiele, poza tym, że trafi on na wszystkie platformy sprzętowe aktualnie dostępne na rynku.

Czym okaże się tajemniczy Project V1?

Wygląda na to, że 30 maja czeka nas zapowiedź nowej produkcji, ponieważ dzisiaj otworzono tajemniczą stronę internetową, odliczającą dni własnie do 30 maja. Na razie nie wiemy o jaką grę mogłoby chodzić, jednak w witrynie możemy zobaczyć kilka wskazówek, które mogą nam powiedzieć o jaki tytuł chodzi. Oczywiście to tylko domysły, ale można domniemywać, że tajemniczym projektem jest nowa odsłona (lub reboot) serii Viewtiful Joe. Przede wszystkim, świadczy o tym charakterystyczny hełm z literką V, który możemy ujrzeć na stronie. Właśnie takie nakrycie głowy nosi tytułowy Joe, bohater cyklu. Poza tym, na stronie widnieje napis: „He is coming”, czyli „On nadchodzi”. O kogo dokładnie chodzi? Jeszcze nie wiadomo.

Czymkolwiek by to nie było, z kodu źródłowego strony możemy wywnioskować, że tytuł trafi na wszystkie platformy sprzętowe, które są obecnie dostępne na rynku, a więc: komputery PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Nintendo 3DS, Wii oraz Wii U. Poza tym, belgijski portal internetowy, zajmujący się elektroniczną rozrywką, otrzymał plakaty, na których widać literę V i datę 30 maja 2014 roku. Do tego opublikowano krótki zwiastun, jednak nie mówi on wam wiele więcej.

Na razie nie możemy powiedzieć więcej o tajemniczym projekcie i musimy poczekać do 30 maja, wtedy poznamy odpowiedź tej zagadki. A jak wy myślicie? Chodzi o reboot Viewtiful Joe, czy może o coś innego? Napiszcie w komentarzach, chętnie zobaczymy, jakie macie pomysły.

Cykl Viewtiful Joe to kultowa seria bijatyk, stworzona przez japońską firmę Capcom, która zaskarbiła sobie wielu fanów na świecie. Pierwsza część zadebiutowała na rynku w 2004 roku na PlayStation 2 oraz GameCube. Zaledwie kilka miesięcy później ukazał się sequel, który również trafił na wspomniane wyżej platformy. Kolejna część pojawiła się w listopadzie 2005 roku na GameCube oraz PlayStation Portable.

W serii wcielamy się w tytułowego Joe, normalnego chłopca, który posiada alter ego superbohatera. Joe pokonuje swoich adwersarzy za pomocą rąk i nóg, ale w repertuarze jego umiejętności znajduje się również spowalnianie oraz przyśpieszanie czasu.