Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGCNPS2
Okładka Viewtiful Joe (GCN)
OkładkaViewtiful Joe (GCN)

Viewtiful Joe

Viewtiful Joe to trójwymiarowa, chodzona bijatyka, której założenia wywodzą się od starych, automatowych pozycji należących do tego samego gatunku.

Akcji | beat 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Viewtiful Joe Premiera

7paź2003

GCN

24sie2004

PS2

Viewtiful Joe to trójwymiarowa, chodzona bijatyka, której założenia wywodzą się od starych, automatowych pozycji należących do tego samego gatunku. Jedna z bardziej innowacyjnych gier tego tysiąclecia powstała w studiach firmy Capcom, twórcy serii Devil May Cry, Onimusha oraz Killer 7.

Tytułowy Joe zdecydował się po raz kolejny zabrać swą ukochaną Sylvię do kina na jej ulubiony film akcji. W pewnym momencie sielska atmosfera ulega niespodziewanej metamorfozie – niezwyciężony podczas poprzednich seansów Kapitan Niebieski, zostaje raptem powalony przez filmowego złego, który wyskoczywszy z obrazu porywa drugą, lepszą połowę Joe i wraca do swego świata. Kapitan Niebieski ostatnim wysiłkiem umożliwia Joe wkroczenie do akcji, a ten bez zastanowienia rzuca się w pogoń za swą miłością.

Wcielając się w pełnego charyzmy i gwiazdorskiego temperamentu Joe, wędrujemy przez filmowe światy w poszukiwaniu swej dziewczyny. Przeszkadzających przy tym przeciwników wykańczamy w niezwykle efektowny sposób przy wykorzystaniu rąk, nóg oraz szalenie pomocnych trybów spowolnienia oraz przyspieszenia czasu. Umiejętne, naprzemienne z nich korzystanie przynosi efekty w postaci dziesiątek usuniętych z drogi wrogów. Co jakiś czas napotykamy ogromnego i potężnego, aczkolwiek wolnego bossa, którego zgładzimy jedynie wtedy, gdy wpadniemy na pomysł jak tego dokonać. Wyuczenie się ataków na pamięć oraz wyszukiwanie słabych punktów szalenie wskazane. Viewtiful Joe w wersji na konsolę PS2 został dodatkowo wyposażony w poziom trudności Easy, którego pierwotnie zabrakło w edycji na maszynę Nintendo GameCube oraz nową, grywalną postać, którą został sam Dante (seria Devil May Cry).

Oprawa graficzna jest bardzo charakterystyczna – świetne projekty postaci oraz lokacji stworzone w pełnym 3D. Joe może się z kolei poruszać jedynie w prawo bądź lewo (w kilku przypadkach w górę i w dół), co zdaje egzamin celująco. Stara szkoła pełną gębą. Rozgrywkę umila mocna, filmowa muzyka.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Viewtiful Joe cena w dniu premiery: 199 PLN

Klasyfikacja PEGI Viewtiful Joe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Viewtiful Joe Wymagania sprzętowe

Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
GCN
PS2