Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2GCN
Okładka Viewtiful Joe (PS2)

Viewtiful Joe

Viewtiful Joe to trójwymiarowa, chodzona bijatyka, której założenia wywodzą się od starych, automatowych pozycji należących do tego samego gatunku.

Akcji | beat 'em up

Okładka Viewtiful Joe (PS2)

producent: Clover Studios

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

data premiery gry:

7paź2003

GCN

24sie2004

PS2

Viewtiful Joe to trójwymiarowa, chodzona bijatyka, której założenia wywodzą się od starych, automatowych pozycji należących do tego samego gatunku. Jedna z bardziej innowacyjnych gier tego tysiąclecia powstała w studiach firmy Capcom, twórcy serii Devil May Cry, Onimusha oraz Killer 7.

Tytułowy Joe zdecydował się po raz kolejny zabrać swą ukochaną Sylvię do kina na jej ulubiony film akcji. W pewnym momencie sielska atmosfera ulega niespodziewanej metamorfozie – niezwyciężony podczas poprzednich seansów Kapitan Niebieski, zostaje raptem powalony przez filmowego złego, który wyskoczywszy z obrazu porywa drugą, lepszą połowę Joe i wraca do swego świata. Kapitan Niebieski ostatnim wysiłkiem umożliwia Joe wkroczenie do akcji, a ten bez zastanowienia rzuca się w pogoń za swą miłością.

Wcielając się w pełnego charyzmy i gwiazdorskiego temperamentu Joe, wędrujemy przez filmowe światy w poszukiwaniu swej dziewczyny. Przeszkadzających przy tym przeciwników wykańczamy w niezwykle efektowny sposób przy wykorzystaniu rąk, nóg oraz szalenie pomocnych trybów spowolnienia oraz przyspieszenia czasu. Umiejętne, naprzemienne z nich korzystanie przynosi efekty w postaci dziesiątek usuniętych z drogi wrogów. Co jakiś czas napotykamy ogromnego i potężnego, aczkolwiek wolnego bossa, którego zgładzimy jedynie wtedy, gdy wpadniemy na pomysł jak tego dokonać. Wyuczenie się ataków na pamięć oraz wyszukiwanie słabych punktów szalenie wskazane. Viewtiful Joe w wersji na konsolę PS2 został dodatkowo wyposażony w poziom trudności Easy, którego pierwotnie zabrakło w edycji na maszynę Nintendo GameCube oraz nową, grywalną postać, którą został sam Dante (seria Devil May Cry).

Oprawa graficzna jest bardzo charakterystyczna – świetne projekty postaci oraz lokacji stworzone w pełnym 3D. Joe może się z kolei poruszać jedynie w prawo bądź lewo (w kilku przypadkach w górę i w dół), co zdaje egzamin celująco. Stara szkoła pełną gębą. Rozgrywkę umila mocna, filmowa muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Wymagania sprzętowe Viewtiful Joe

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Autorzy Okami i Viewtiful Joe pracuja nad kolejna grą

wiadomość31 stycznia 2008

Przed niemal rokiem, w marcu 2007 roku Capcom zdecydował o rozwiązaniu mieszczącego się w Osace oraz niezwykle zasłużonego dla elektronicznej rozrywki dewelopera. Clover Studio, bo właśnie o nim mowa, zawdzięczamy znakomitą platformówkę Viewtiful Joe i niezapomniane Okami. Ostatnim projektem, nad którym pracowała ekipa była gra zatytułowana God Hand.

Dalsze szczegóły związane z zamknięciem Clover Studio

wiadomość16 października 2006

Capcom przedstawił kolejne szczegóły związane z zamknięciem świetnego Clover Studio – firmy, która wyprodukowała takie dzieła, jak Viewtiful Joe, Okami oraz God Hand. Dotyczą one najważniejszych pracowników tego znakomitego zespołu developerskiego.

Koniec Clover Studio, autorów m.in. Okami

wiadomość13 października 2006

Koncern Capcom ogłosił, iż wraz z końcem trwającego obecnie roku fiskalnego, tj. z dniem 31 marca, zamknięte zostanie Clover Studio – jeden z najbardziej oryginalnych i ambitnych zespołów developerskich. Decyzję tę podjął zarząd japońskiej firmy.

Viewtiful Joe nowej generacji, czyli o przyszłości popularnej serii z katalogu Capcom
Viewtiful Joe nowej generacji, czyli o przyszłości popularnej serii z katalogu Capcom

wiadomość9 marca 2006

Pod koniec obecnego miesiąca ujrzymy wreszcie Viewtiful Joe: Red Hot Rumble w wersji dla PSP. Po tej premierze ludzie z Clover Studio, działający pod auspicjami Capcom, będą mogli poświęcić się innym projektom z dziedziny gier. W bieżącym roku developerzy ci chcą wypuścić interesująco zapowiadającą się pozycję pt. Okami dla PS2, ale w ich planach nie figuruje wyłącznie ten produkt.

Red Hot Chilli Rumble - Joe naprawdę dobrze ro(c)kuje!
Red Hot Chilli Rumble - Joe naprawdę dobrze ro(c)kuje!

wiadomość7 grudnia 2005

Dotychczas gry z serii Viewtiful Joe wypróbować mogli jedynie posiadacze Nintendo GameCube, Sony PS2 i Nintendo DS. Przed dwoma dniami Capcom oficjalnie zapowiedziało nową grę z szalonym Joe w roli głównej, która trafi na przenośną konsolę firmy Sony, tj. PSP.

GCN
PS2