Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGCN
Okładka Star Wars: Rogue Squadron III: Rebel Strike (GCN)

Star Wars: Rogue Squadron III: Rebel Strike GCN

Nie musisz być fanem Gwiezdnych Wojen, by czerpać przyjemność z gry w Rebel Strike. A jeśli nim jesteś – istnieje dużą szansa, że przepadniesz bez reszty.

Akcji | TPP | science fiction | Star Wars | kosmiczne | filmy | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo GameCube
Okładka Star Wars: Rogue Squadron III: Rebel Strike (GCN)

producent: Factor 5

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Lukas Toys

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GCN:

21października2003

20listopada2003

pudełko PL

Rebel Strike kontynuuje i rozwija idee znane z Rogue Leadera, poprzedniej części wydanej również na GCN. Tym razem również mamy do czynienia z dynamiczna strzelanina. O ile jednak poprzednio mogliśmy tylko i wyłącznie korzystać z pojazdów latających, tak teraz mamy możliwość poprowadzenia do boju wielu różnych jednostek – także kroczących (np. imperialne walkery), unoszących się tuż nad ziemia (speedery – śmigamy wśród drzew i roślinności), a znajda się także misje, w których pieszo powalczymy przy pomocy miecza świetlnego!

Dość powiedzieć, że środków transportu i walki jest więcej, niż w obu poprzednich częściach razem wziętych! Podstawowych misji jest ok. 13-tu, przy czym gra ma zaimplementowany system wynagradzania gracza, który może odblokowywać nowe pojazdy, misje i lokacje. Istotnym dodatkiem jest możliwość grania w multiplayerze w misje z poprzedniej części gry! Znajdziemy tryby kooperacyjne, typowy head-to-head, czy capture-the-base. Niestety tryb dla dwóch graczy nie uwzględnią pojedynków w nowych misjach. Grafika i dźwięk to naprawdę pierwsza liga. GameCube umie wyświetlić znakomitej jakości tekstury i doskonale ta umiejętność prezentuje właśnie Rebel Strike. Dźwięki są oczywiście bardzo charakterystyczne i czy to muzyka, czy efekty strzałów z laserów - kojarzą się w jedyny słuszny sposób, czyli z filmami Geroge’a Lucasa. Rebel Strike oczywiście posiada ścieżkę fabularna, która jest integralna częścią całego uniwersum Gwiezdnych Wojen, choć to nie ona gra tu pierwsze skrzypce. Rebel Strike to przede wszystkim niezwykle dynamiczna strzelanina, z piękną grafika i ze świetnie wykorzystaną licencja.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 76 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239 PLN

Gry podobne do Star Wars: Rogue Squadron III: Rebel Strike

Klasyfikacja PEGI Star Wars: Rogue Squadron III: Rebel Strike

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Prezes Factor 5 o przeciętnych możliwościach Wii

wiadomość24 października 2006

Julian Eggebrecht, prezes studia Factor 5, wyznał w wywiadzie udzielonym redaktorom magazynu Electronic Gaming Monthly, że możliwości Wii bardzo go rozczarowały. Jego stanowisko podzielają również inni pracownicy Factor 5.