Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2014, 12:58

autor: Fisheye

State of Decay – sporo nowych informacji na temat DLC Lifeline

Podczas odbywających się właśnie w Bostonie targów PAX East studio Undead Labs umożliwiło zagranie w Lifeline, czyli drugie DLC do ich zombie survivalu State of Decay, o którym dotychczas nie mieliśmy zbyt wiele informacji.

W czasie odbywających się w Bostonie targów gier PAX East fani i dziennikarze mieli szansę przyjrzeć się Lifeline, drugiemu DLC do State of Decay. Dzięki temu uzyskaliśmy sporo nowych informacji dotyczących przyszłości zombie survivalu studia Undead Labs.

State of Decay – sporo nowych informacji na temat DLC Lifeline - ilustracja #1

W lutym, gdy Undead Labs ujawniło trochę faktów na temat drugiego (po Breakdown) DLC, dowiedzieliśmy się między innymi o tym, że tym razem wcielimy się w żołnierza. Nasz bohater będzie członkiem niewielkiego oddziału Greyhound One wysłanego do Denforth (nowa mapa), by uratować grupę naukowców. Podobnie jak w podstawowej wersji gry, tak i tym razem naszym zadaniem będzie obrona bazy przed naporem zombie, co ułatwi nowa mechanika, umożliwiająca np. zaminowanie terenu wokół naszej siedziby. Na samym początku gry będziemy również dysponować takimi atakami, jak chociażby nalot bombowy czy ostrzał artyleryjski, ale wraz z wyczerpywaniem się surowców stracimy takie możliwości. Na szczęście będziemy mogli je odzyskać, przeczesując mapę w poszukiwaniu wojskowego sprzętu.

Prócz pól minowych czy różnego rodzaju ataków z powietrza, twórcy obiecują też nowe rodzaje broni. Co więcej, będziemy mogli rozwinąć również samą bazę. Przykładowo, zbudowanie latryny zmniejszy możliwość zachorowania – o ile ktoś ją będzie czyścił. Komu przypadnie to nieprzyjemne zadanie możemy zdecydować dzięki rozwiniętemu systemu wydawania rozkazów naszym towarzyszom, który ma znacznie uprzyjemnić graczom rozgrywkę i zwiększyć ich kontrolę nad tym, co się dzieje. Z kolei rozwinięcie warsztatu umożliwi przerabianie jednego rodzaju amunicji na inny.

BOOM! - State of Decay – sporo nowych informacji na temat DLC Lifeline - wiadomość - 2014-04-14

Lifeline ma zapewnić od 4 do 6 godzin rozrywki, ale twórcy postarali się też o to, by wizja ponownego przechodzenia była kusząca. Dwie postacie NPC będą próbowały przekonać naszego bohatera, by wykonywał misje w taki, a nie inny sposób. Oba podejścia będą się oczywiście wykluczały, dzięki czemu gracze przechodzący Lifeline drugi raz mogą liczyć na - do pewnego stopnia - inną historię.

Planowana premiera drugiego DLC do State of Decay to początek czerwca 2014 dla PC i Xboksa 360. Wówczas także posiadacze wersji podstawowej mogą liczyć na „małe co nieco”, czyli aktualizację, dzięki której pick-upy będą mogły przewozić więcej zapasów (do sześciu Plecaków), a po powrocie do bazy zostaną automatycznie wypakowane.

Lifeline wygląda jak spory dodatek, a jego moment wydania zdaje się być idealny ze względu na niedawną zapowiedź H1Z1 Sony Online Entertainment. Undead Labs próbuje ugruntować swoją pozycję na rosnącym rynku gatunku zombie survival i mogą być na dobrej drodze, zważywszy na fakt, że jest to ich już drugie DLC w przeciągu niecałego roku od premiery State of Decay. Sama gra z kolei jest dostępna w najnowszym Humble Weekly Bundle.