Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2014, 12:40

autor: Marcin "Sarge" Skierski

State of Decay - w dodatku DLC Lifeline wcielimy się w żołnierza

Na oficjalnej stronie internetowej studia Undead Labs pojawiły się nowe informacje na temat dodatku DLC Lifeline do State of Decay. Poznaliśmy więcej szczegółów o miejscu akcji, bohaterach i nieco innej formie rozgrywki niż w podstawowej wersji gry.

Studio Undead Labs ujawniło więcej szczegółów na temat niedawno zapowiedzianego dodatku DLC Lifeline do gry State of Decay. Dotychczas wiadomo było tylko tyle, że rozszerzenie zaoferuje „nowy sposób grania” oraz wprowadzi kolejną mapę. Teraz zdradzono, że w Lifeline wcielimy się w członka wojskowego oddziału Greyhound One, który został wysłany do miasta Denforth w celu uratowania grupy naukowców. Mogą oni dostarczyć informacji na temat tego, w jaki sposób powstrzymać apokalipsę zombie. Akcja dodatku DLC będzie rozgrywać się tuż po wybuchu zarazy, a więc nasz bohater na starcie będzie bardzo dobrze wyposażony. Z czasem straci jednak uzbrojenie i wszelkie zasoby. To zupełnie odwrotna sytuacja do tej z podstawowej wersji State of Decay, gdzie zaczynaliśmy od zera i musieliśmy szukać środków ułatwiających przetrwanie.

W dodatku DLC Lifeline nie pokierujemy zwykłymi ludźmi, tylko zawodowym żołnierzem

Miejscem wypadowym naszego oddziału Greyhound One będzie baza wojskowa nazywana po prostu Landing Zone. Otrzymamy tam zrzuty zasobów i znajdziemy placówki, do których odeskortujemy cywili. Baza będzie często atakowana przez zombie, więc będziemy musieli cały czas dbać także o jej ochronę. Do tego celu wykorzystamy nie tylko tradycyjną broń palną, ale też pola minowe, umocnienia defensywne i możliwość wezwania artylerii. Twórcy obiecują, że więcej informacji na temat dodatku DLC Lifeline ujawnią wkrótce.

State of Decay to trzecioosobowa gra akcji dla jednego gracza z zombie w roli głównych przeciwników, która ukazała się na PC oraz Xboksie 360. Trafiamy do rozległego, otwartego świata z dużą liczbą zadań do wykonania. Na swojej drodze spotykamy zombie, które opanowały tutejszą okolicę. Aby przetrwać w tym środowisku, musimy osiedlić się w wybranym miejscu z innymi postaciami i rozbudowywać „bazę”, zbierać zapasy oraz cały czas dbać o rozwój swojej małej społeczności.