Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 lutego 2014, 11:10

Minecraft doczeka się ekranizacji

Firma Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji gry Minecraft. Będziemy mieli do czynienia z obrazem z żywymi aktorami, którego produkcją zajmie się m.in. Roy Lee, osoba odpowiedzialna również za niedawne LEGO: Przygoda. Niestety, nie znamy choćby przybliżonego terminu ukończenia filmu.

W dzisiejszych czasach wieść o planowanej ekranizacji gry nie jest niczym niezwykłym – co innego jednak, jeśli na srebrny ekran przeniesiony ma zostać tytuł, w którym nie sposób dopatrzeć się fabuły do ukazania w postaci filmowej, jak w przypadku serii The Sims czy Gran Turismo. Dziś okazuje się, że w poczet tego rodzaju nietypowych gier będących inspiracją dla obrazu kinowego dołączy Minecraft – prawa do ekranizacji sandboksowego dzieła studia Mojang nabyła wytwórnia Warner Bros. W filmie mają wystąpić żywi aktorzy (innymi słowy, nie będzie to animacja), a projekt cieszy się podobno wielkim zainteresowaniem ze strony scenarzystów i twórców innego rodzaju.

Vokselowy sandbox na srebrnym ekranie? Czemu nie! - Minecraft doczeka się ekranizacji - wiadomość - 2014-02-28
Vokselowy sandbox na srebrnym ekranie? Czemu nie!

Niemniej, to nie koniec informacji na temat filmu. Ujawniono również, że jego głównym producentem został Roy Lee – osoba, która maczała palce między innymi w wypuszczonym niedawno hicie LEGO: Przygoda. Biorąc pod uwagę wysokie oceny wspomnianego tytułu, można z optymizmem patrzeć w przyszłość ekranizacji Minecrafta – nawet jeżeli decyzja o ukazaniu vokselowego świata w formie aktorskiej może budzić wątpliwości. Drugą osobą odpowiedzialną za produkcję omawianego obrazu będzie Jill Messick (Wredne dziewczyny, Hot Rod, Mama do wynajęcia). Niestety, nie podano informacji na temat tego, kiedy możemy spodziewać się kinowej premiery Minecrafta, choćby w dużym przybliżeniu.

Minecraft doczeka się ekranizacji - ilustracja #2Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier ostatnich lat. Sandbox studia Mojang został oficjalnie wypuszczony w 2011 roku i zdobył od tamtego czasu ogromne grono fanów – na przykład niedawno informowano, że pecetowa edycja gry osiągnęła 100 milionów zarejestrowanych użytkowników, a nieznacznie wcześniej ujawniono, że pełną wersję produkcji na tę platformę sprzętową zakupiło 14 milionów osób. Tytuł doczekał się konwersji na wiele innych urządzeń – tablety i smartfony oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3 – a kolejne porty są już w drodze.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej