Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 21 sierpnia 2013, 19:21

autor: Kamil Zwijacz

Gran Turismo - mamy nowe informacje na temat adaptacji kinowej

Twórca serii gier wyścigowych Gran Turismo - Kazunori Yamauchi - podzielił się na targach Gamescom kilkoma informacjami dotyczącymi kinowej adaptacji swojej produkcji.

Kazunori Yamauchi, główny twórca gier spod marki Gran Turismo, wyjawił trochę informacji na temat filmowej adaptacji motoryzacyjnej produkcji. Przy okazji zaprezentowano okładki szóstej części, która pojawi się 6 grudnia bieżącego roku na konsoli PlayStation 3.

Okładka gry Gran Turismo 6.
Okładka gry Gran Turismo 6.

Film opowie o życiu i karierze hiszpańskiego kierowcy wyścigowego Lucasa Ordoneza. Jest to zawodnik urodzony w 1985 roku w Hiszpanii, którego przygoda z profesjonalnym ściganiem się rozpoczęła się właśnie od wygrania konkursu przygotowanego przez twórców gry Gran Turismo. Do dnia dzisiejszego odniósł on kilka znaczących sukcesów. Jeżdżąc dla Nissana zdobył trzecie miejsce w zawodach GT4 European Cup w 2009 roku, a w 2011 roku udało mu się ukończyć wyścig Le Mans na drugim miejscu w swojej klasie pojazdów. W 2012 roku przejął rolę głównego kierowcy Nissana w dwudziestoczterogodzinnym wyścigu w Dubaju, a jego zespołowi udało się zająć miejsce na podium.

Yamauchi stwierdził dodatkowo, że przez 7 ostatnich lat odrzucał wszystkie propozycje zekranizowania gry. Dopiero obecny scenariusz, a także producenci Mike de Luca i Dan Brunetti, przekonał go do tego pomysłu.

Okładka Gran Turismo 6 w edycji Anniversary.
Okładka Gran Turismo 6 w edycji Anniversary.

Przy okazji warto wspomnieć, że na rynku dostępna będzie zwykła wersja „szóstki”, a także edycja Anniversary, która zawierać ma:

  • opakowanie typu steelbook,
  • 20 samochodów 15th Anniversary Edition,
  • milion kredytów do wykorzystania w grze,
  • dodatkowe stroje dla kierowcy, kask i awatar.