Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2013, 17:25

autor: Hed

Gran Turismo trafi na duży ekran – potwierdziła firma Sony

Firma Sony potwierdziła, że w planach jest film na podstawie serii Gran Turismo - taką informację zdobył serwis Joystiq. Niestety, w tym momencie nie znamy dalszych szczegółów tego frapującego pomysłu.

Gran Turismo otrzyma film – potwierdziła to firma Sony - Gran Turismo trafi na duży ekran – potwierdziła firma Sony - wiadomość - 2013-07-25
Gran Turismo otrzyma film – potwierdziła to firma Sony
Historia Gran Turismo:
  • 1997 - Gran Turismo
  • 1999 - Gran Turismo 2
  • 2001 - Gran Turismo 3
  • 2005 - Gran Turismo 4
  • 2010 - Gran Turismo 5
  • 2013 - Gran Turismo 6
  • przyszłość – Gran Turismo: The Movie

Film Gran Turismo rzeczywiście znajduje się w produkcji, potwierdził przedstawiciel brytyjskiego oddziału Sony Computer Entertainment w komentarzu dla serwisu Joystiq. Pracownik firmy przyznał, że produkcja jest tworzona, ale na razie Sony nie ma żadnych dodatkowych informacji na jej temat. Plotki przeniesieniu popularnej serii wyścigów na duży ekran opublikował w tym tygodniu serwis The Wrap, który, jak widać, ma całkiem rzetelnych informatorów.

Wczoraj podawaliśmy za wspomnianym serwisem, że filmowy Gran Turismo podobno przygotują producenci Michael de Luca oraz Dana Brunetti, znani między innymi z The Social Network i 50 twarzy Grey’a. Z nieoficjalnych informacji wynika też, że pieczę nad filmem sprawują Elizabeth Cantillon, Devon Franklin oraz Hannah Minghella z firmy Sony Pictures. Szczegóły kadry odpowiadającej za projekt nie zostały potwierdzone – w tym momencie wiemy tylko, że film powstaje.

Pomysł stworzenia adaptacji Gran Turismo wydaje się naciągany, bo seria raczej nie słynie z ciekawych scenariuszy, wyrazistych postaci, czy dramatycznych zwrotów akcji. Studio Polyphony Digital koncentruje się na wiernym odtworzeniu samochodów i samych wyścigach. Trudno więc powiedzieć jak miałby wyglądać kinowy Gran Turismo, ale wierzymy, że producenci filmowi zaskoczą nas kreatywnością. Przypominamy, że powstaje także film na podstawie Need for Speed.

  1. Oficjalna strona Gran Turismo

Gran Turismo trafi na duży ekran – potwierdziła firma Sony - ilustracja #3Gran Turismo to jedna z najbardziej znanych serii gier wyścigowych, od początku związana z konsolami firmy Sony. Wkrótce marka otrzyma szóstą odsłonę, rozwijającą pomysły z Gran Turismo 5. W Gran Turismo 6 autorzy poprawili wiele podsystemów napędzających mechanikę rozgrywki – pisaliśmy o tym w naszym niedawnym tekście, opartym między innymi na demie gry. Gran Turismo 6 wyjdzie pod koniec tego roku na PlayStation 3.