Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2013, 10:25

autor: luckie

Gran Turismo być może trafi do kin

Serwis The Wrap podaje, że firma Sony zamierza stworzyć film sygnowany marką Gran Turismo. Samo Sony na razie nie wypowiedziało się w tej sprawie.

Czy Gran Turismo powinno doczekać się filmowej adaptacji? - Gran Turismo być może trafi do kin - wiadomość - 2013-07-24
Czy Gran Turismo powinno doczekać się filmowej adaptacji?
Film Gran Turismo?
  • Produkcja: Mike De Luca i Dana Brunetti (50 Twarzy Greya)
  • Producenci wykonawczy: Elizabeth Cantillon, DeVon Franklin i Hannah Minghella
  • Reżyseria, obsada, fabuła i data premiery nieznane
  • Brak potwierdzenia od Sony

Jeśli wierzyć źródłom serwisu The Wrap, firma Sony szykuje film akcji na podstawie samochodowej serii Gran Turismo. Mieliby go stworzyć producenci melodramatu 50 Twarzy Greya (Fifty Shades of Grey) – Mike De Luca i Dana Brunetti. Produkcję obrazu podobno nadzorować będą Elizabeth Cantillon, DeVon Franklin i Hannah Minghella. Na razie nie podano nazwiska reżysera, ani zarysów fabularnych filmu spod znaku Gran Turismo. Trudno też powiedzieć, czy samo doniesienie jest zgodne z prawdą, ponieważ nie ma jeszcze potwierdzenia ze strony Sony.

Gran Turismo to jedna z najważniejszych marek gier na konsole Sony. Na całym świecie sprzedano łącznie 70 milionów egzemplarzy wszystkich odsłon cyklu. Gran Turismo 6, czyli kolejny krok na drodze do idealnego symulatora samochodów, zadebiutuje pod koniec tego roku na PlayStation 3 i być może PlayStation 4.

Filmy o wyścigach stały się popularne głównie dzięki serii Szybcy i wściekli, zapoczątkowanej w 2001 roku. Wiosną tego roku podobną tematykę podejmie wytwórnia DreamWorks w filmie Need for Speed z Aaronem Paulem (Breaking Bad). Istnieje też szansa na kinową adaptację cyklu Hot Wheels za sprawą firmy Legendary Pictures.

Szybkie samochody i popularność growej marki to najwyraźniej dobry przepis na kasowy hit. Choć Gran Turismo jest serią stricte wyścigową i ze świecą szukać w niej choćby cienia fabuły, wielu fanów z pewnością wybierze się do kin, by zobaczyć, co też wysmażyli filmowi producenci.