Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 11:15

autor: Marcin Skierski

Need for Speed Rivals zaprezentowany w akcji. Kulisy produkcji filmu NFS

Na konferencji firmy Electronic Arts podczas targów E3 w Los Angeles po raz pierwszy zaprezentowano rozgrywkę w grze Need for Speed Rivals. Oprócz tego pojawiła się wzmianka na temat filmu Need for Speed, w którym wystąpi Aaron Paul - aktor znany m.in. z serialu Breaking Bad.

Chociaż kilkanaście dni temu oficjalnie zapowiedziano grę Need for Speed Rivals, to dopiero teraz mamy okazję zobaczyć, jak wygląda w akcji. Firma Electronic Arts zaprezentowała najnowszą odsłonę popularnych wyścigów na swojej konferencji podczas targów E3.

Kilkuminutowy pokaz rozgrywki przedstawił m.in. działanie nowej funkcji All-Drive. Pozwoli ona na płynne przejście między trybem dla jednego gracza a multiplayerem. Osoba prezentująca grę na początku przyjechała na miejsce rozpoczęcia wyścigu i po wciśnięciu jednego przycisku dołączyła do trwającej rywalizacji pomiędzy innymi użytkownikami.

Sama rozgrywka nie jest zaskoczeniem dla największych fanów serii Need for Speed. Tradycyjnie znajdziemy tu typowo zręcznościowy model jazdy, a przy okazji powrócą także pościgi policyjne. Need for Speed Rivals działa na silniku Frostbite 3 i faktycznie widać skok jakościowy w stosunku do ostatniej odsłony cyklu, czyli Need for Speed: Most Wanted z 2012 roku.

Po krótkiej prezentacji Need for Speed Rivals, na konferencji firmy Electronic Arts pojawił się Aaron Paul – aktor znany m.in. z serialu Breaking Bad. Od kilku miesięcy wiemy, że otwiera on obsadę filmu Need for Speed. Tym razem potwierdzono, że obraz kinowy zadebiutuje na świecie wiosną 2014 roku, a przy okazji pokazano poniższy materiał wideo przedstawiający kulisy produkcji.

Need for Speed Rivals to kolejna odsłona popularnej serii wyścigów samochodowych. Za powstanie tego tytułu jest odpowiedzialne zupełnie nowe studio deweloperskie Ghost Games, które blisko współpracuje z zespołem Criterion Games (Need for Speed: Most Wanted, seria Burnout). Need for Speed Rivals zadebiutuje 19 listopada bieżącego roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Wersje na PlayStation 4 i Xboksa One ukażą się w tym samym miesiącu, ale nie uściślono jeszcze konkretnej daty.