Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 01:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Konferencja Electronic Arts na E3 2013 (Battlefield 4, Mirror's Edge 2, Star Wars: Battlefront, Dragon Age III)

Na konferencji firmy Electronic Arts na targach E3 obyło się bez większych niespodzianek, choć miłą wiadomością było potwierdzenie takich tytułów jak Mirror's Edge 2, czy Star Wars: Battlefront, o których pojawiało się ostatnio sporo plotek. Zapraszamy do przeczytania pełnej relacji.

Za nami kolejna konferencja na targach E3 w Los Angeles. Tym razem swoje propozycje na najbliższe miesiące przedstawiła firma Electronic Arts, która skupiła się na prezentowaniu sprawdzonych marek na konsolach nowej generacji. Zabrakło większych niespodzianek, aczkolwiek fani mogą się cieszyć, że studio EA DICE potwierdziło ostatnie plotki na temat swoich kolejnych produkcji.

Plants vs Zombies: Garden Warfare / Peggle 2

Konferencja rozpoczęła się dość niespodziewanie, bo od prezentacji gry Plants vs Zombies: Garden Warfare od studia PopCap Games. Sam styl rozgrywki również jest sporą niespodzianką, bo akcję będziemy obserwować z widoku TPP. Poza tym Plants vs Zombies: Garden Warfare pozostanie przedstawicielem gatunku tower defense, w którym będziemy bronić ogrodu przed hordami zombie. Wszystko to w czteroosobowym trybie kooperacji, a więcej szczegółów znajdziecie w oddzielnej wiadomości. Na koniec pokazu szybko zapowiedziano również grę Peggle 2, nie zdradzając jednak na jej temat żadnych konkretów.

Titanfall

Na scenie pojawił się również Vince Zampella ze studia Respawn Entertainment, by pokazać nadchodzącą strzelaninę Titanfall, którą mogliśmy zobaczyć także na konferencji firmy Microsoft. Tym razem przedstawiono materiał wideo z cyklu kulisy produkcji. Twórcy opowiedzieli w nim o swoich priorytetach w trakcie procesu dewelopingu. Titanfall zadebiutuje wiosną 2014 roku na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4.

Star Wars: Battlefront

Miłośnicy uniwersum Gwiezdnych Wojen z radością przyjęli zapowiedź nowej odsłony serii Star Wars: Battlefront. Cykl powróci do nas za sprawą studia EA DICE, a więc ojców marki Battlefield. Niestety, na szczegóły dotyczące nowego Star Wars: Battlefront musimy poczekać, bo na razie udostępniono tylko krótki teaser. Wynika z niego, że w grze prawdopodobnie weźmiemy udział w bitwie o mroźną planetę Hoth.

Need for Speed Rivals

Zanim doszło do właściwej prezentacji Need for Speed Rivals, najpierw ujawniono oficjalny zwiastun gry. Następnie pokazano ją w akcji i pochwalono się nową funkcją All-Drive. W skrócie pozwoli ona na płynne przejście między trybem dla jednego gracza a multiplayerem, co zaprezentowano na konferencji. Oprócz tego możemy spodziewać się zręcznościowego modelu jazdy i pościgów policyjnych. Need for Speed Rivals działa na silniku Frostbite 3 i zadebiutuje w listopadzie bieżącego roku na PC, PlayStation 4, Xboksie One, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Co ciekawe, na konferencji pojawił się także Aaron Paul – aktor znany m.in. z serialu Breaking Bad, który staje na czele obsady filmu Need for Speed. Dowiedzieliśmy się, że obraz kinowy zadebiutuje na świecie wiosną 2014 roku, a poniżej możecie zobaczyć materiał wideo o kulisach produkcji.

Dragon Age III: Inquisition

Dragon Age III: Inquisition to jedna z najbardziej oczekiwanych gier tej konferencji. Niestety, firma Electronic Arts nie była jeszcze w stanie zaprezentować właściwej rozgrywki, skupiając się wyłącznie na renderowanym zwiastunie. Potwierdzono przy okazji, że w produkcji studia BioWare zwiedzimy otwarty świat, a nasze decyzje będą miały spory wpływ na dalszy rozwój fabuły. Premiera odbędzie się jesienią 2014 roku.

NBA Live 14

Kiedy na scenie pojawił się Andrew Wilson, stało się jasne, że w najbliższych minutach zobaczymy kilka gier sportowych od EA Sports. Pierwszą z nich była kolejna odsłona popularnej serii symulatorów koszykówki, czyli NBA Live 14. Tytuł będzie działać na silniku nowej generacji EA Sports Ignite, którego możliwości można było zobaczyć m.in. na ujawnionym zwiastunie. Twórcy obiecują, że duży nacisk w tej części cyklu położono na drybling, a animacja postaci, dzięki wykorzystaniu nowej technologii, robi spore wrażenie. NBA Live 14 zmierza na PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Madden NFL 25

Duże emocje wśród amerykańskiej publiczności wzbudza gra Madden NFL 25, będąca jednocześnie pierwszą odsłoną serii tworzoną z myślą o PlayStation 4 oraz Xboksie One. Silnik EA Sports Ignite pozwoli nie tylko na stworzenie lepszej oprawy graficznej, ale też na poprawienie Sztucznej Inteligencji. Zawodnicy sterowani przez konsolę będą w stanie lepiej analizować to, co dzieje się na boisku i na tej podstawie podejmą odpowiednie decyzje. Firma Electronic Arts zarzeka się, że poniższy zwiastun działa na silniku gry. Madden NFL 25 w wersji na konsole nowej generacji zadebiutuje jesienią bieżącego roku.

FIFA 14

Na konferencji firmy Electronic Arts nie mogło zabraknąć gry FIFA 14. Pokazano jednak stosunkowo niewiele, bo ujawniony zwiastun stanowi przede wszystkim zbiór wypowiedzi kilku gwiazd zespołu FC Barcelona (m.in. Messi, Pique, Iniesta), wzbogacony o krótkie urywki z rozgrywki. FIFA 14 w wersjach na PlayStation 4 oraz Xboksa One zadebiutuje jesienią bieżącego roku (26 września odbędzie się premiera edycji na pozostałe platformy sprzętowe).

EA Sports UFC

EA Sports cały czas pracuje również nad grą EA Sports UFC na licencji Ultimate Fighting Championship. Na konferencji zobaczyliśmy kolejny zwiastun, a oprócz tego pochwalono się systemem MMAI, który oznacza po prostu usprawnioną Sztuczną Inteligencję. Technologia nowej generacji pozwoli też na dokładne odwzorowanie wszelkich obrażeń na całym ciele. EA Sports UFC zadebiutuje wiosną 2014 roku na PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Battlefield 4

Prezentacja trybu multiplayer w grze Battlefield 4 odbyła się z dużym rozmachem – na scenie pojawiły się 64 osoby, które rozegrały pokazową rundę na jednej z map. Twórcy wyraźnie chcieli pokazać zniszczalność otoczenia – gracze przedzierając się pod ziemią przestrzelili fragment ulicy, unieruchamiając czołg, a na koniec zobaczyliśmy efektowne zburzenie wielkiego wieżowca. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na możliwość skorzystania z windy w jednym z budynków, co pozwoli na szybkie przemieszczenie się na jedno z najwyższych pięter.

Mirror’s Edge 2

Na zakończenie konferencji firmy Electronic Arts potwierdzono, że studio EA DICE pracuje nad Mirror’s Edge 2 – kontynuacją pierwszoosobowej gry akcji z 2008 roku. Po raz kolejny wcielimy się w Faith, rozgrywka będzie bardzo dynamiczna i skupi się na elementach platformowych, a charakterystyczny styl graficzny pierwowzoru zostanie zachowany. Mirror’s Edge 2 ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie 360. Premiera odbędzie się „wtedy, gdy gra będzie gotowa”.