Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 02:13

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Tom Clancy’s The Division - Ubisoft zapowiada wieloosobowe RPG z otwartym światem

Dzisiejszą konferencję Ubisoftu z targów E3 zwieńczył pokaz Tom Clancy’s The Division. Tytuł opisany został jako multiplayerowe RPG ze światem o otwartej strukturze. Gra pojawi się na Xboksie One i PlayStation 4.

Już wiemy na co będziemy czekać w tym roku

Czarny koń tegorocznego E3 ze stajni Ubisoftu pojawił się na samym końcu. Ale z miejsca wyprzedził wszystkie pozostałe. A okazał się nim Tom Clancy’s The Division – wieloosobowe RPG z otwartym światem od studia Ubisoft Massive (World in Conflict). Gra zmierza na konsole nowej generacji – PlayStation 4 i Xbox One. Niestety, nie padła najmniejsza wzmianka o wersji PC.

Pierwszy zwiastun zarysowuje tło fabularne gry osadzonej we współczesności (lub niedalekiej przyszłości). Mieszkańcy Nowego Jorku padają ofiarą ataku biochemicznego, którego wynikiem jest wybuch pandemii i odcięcie miasta od świata. Ogólna panika sprawia, że ludzie są w stanie posunąć się do najgorszego, by przetrwać. W samym środku tego zamieszania wylądują gracze. Tytułowa Dywizja to tajna rządowa jednostka specjalna zrzeszająca uśpionych agentów, którzy gotowi byliby wkroczyć do akcji w razie sytuacji kryzysowej. To właśnie jednym z nich pokieruje gracz.

Podczas pokazu mogliśmy śledzić rogrywkę znad ramienia jednego z grających. Taktyczna walka wygląda podobnie jak w produkcjach spod znaku Ghost Recon – na przemian chowamy się za osłonami, strzelamy i używamy futurystycznych gadżetów. Ciekawie prezentuje się również minimalistyczny interfejs, którego większość elementów (np. ekwipunek, czy mapa) wywoływana jest z noszonego przez postać gracza zegarka.

Z uwagi na multiplayerowy charakter rozgrywki zadania będziemy mogli wykonywać we współpracy z innymi graczami w czteroosobym oddziale. Do zabawy dołączą nawet osoby grające na urządzeniach przenośnych – jeden z uczestników prezentacji pomógł kolegom, wysyłając drona zwiadowczego za pośrednictwem tableta. Ponadto końcowe momenty gameplay’a mogą sugerować, że po przeciwległych stronach konfliktu staną co najmniej dwie drużyny graczy, ale na potwierdzenie tych przypuszczeń musimy poczekać.

Więcej informacji na temat gry (w tym być może przybliżoną datę premiery) prawdopodobnie usłyszymy jeszcze w tym tygodniu, gdy gracze z całego świata osobiście położą ręce na joypadach. Niżej znajdziecie pierwsze screeny z The Division.

Nowy Jork po apokalipsie

Interfejs także ma przysłużyć się imersji

Po świecie gry porozrzucane będą przydatne przedmioty

System osłon na stałe wpisał się w sekwencje strzelankowe