Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka World in Conflict (PC)

World in Conflict PC

Osadzona w alternatywnej rzeczywistości XX wieku strategia czasu rzeczywistego, opracowana przez twórców serii Ground Control, szwedzkie studio Massive Entertainment.

Strategiczne | RTS | alternatywna historia

PC Windows
Okładka World in Conflict (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18września2007

21września2007

pudełko PL

World in Conflict jest strategią czasu rzeczywistego, zaprojektowaną przez twórców hitowej serii Ground Control. Ludzie ze szwedzkiej firmy Massive Entertainment umożliwili nam wcielenie się w militarnego dowódcę i wzięcie udziału w globalnym konflikcie zbrojnym. Została nam przedstawiona alternatywna wizja świata, wedle której zimnowojenny okres w historii XX wieku wcale nie dobiegł końca, a Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich nie uległ rozpadowi. Oczywiście właśnie pomiędzy kapitalistycznym Zachodem i komunistycznym Wschodem dochodzi do bezpośredniej konfrontacji.

Developerzy rodem ze Skandynawii wprowadzili do wirtualnej rzeczywistości mnóstwo rozmaitych jednostek bojowych, pasujących do realiów z drugiej połowy ubiegłego stulecia. W akcji oglądamy więc piechotę, czołgi, pływające transportery opancerzone, samoloty, wyrzutnie rakietowe, baterie dział samobieżnych, helikoptery etc. Wszystkie obiekty militarne są dokładnie wymodelowane w trzech wymiarach, podobnie zresztą jak całe otoczenie.

Główny cel rozgrywki stanowi przejmowanie kontroli nad kluczowymi miejscami na polach bitew poprzez umiejętne kierowanie wojskami. Każda z walczących stron dysponuje określoną liczbą specjalnych punktów, przeznaczonych na ściąganie posiłków. W ten sposób została wyeliminowana konieczność gromadzenia zasobów, a zabawa zyskała wyjątkową dynamikę.

Rozbudowana kampania single-player jest ubarwiona scenkami przerywnikowymi, zapewniającymi całości spójność fabularną. Natomiast opcja multiplayer umożliwia posiadaczom PeCetów prowadzenie działań wojennych w sieci lokalnej lub za pośrednictwem Internetu. Szwedzcy autorzy opracowali kilka różnych trybów zabawy wieloosobowej, a także pozwolili użytkownikom na przygotowywanie rozmaitych modyfikacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 2230 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.9 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI World in Conflict

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe World in Conflict

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 1.5 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 9 GB HDD
  • Windows XP/Vista
World in Conflict - recenzja gry
World in Conflict - recenzja gry

Recenzja 28 września 2007, 12:27

Liczba punktów służących do kupowania wojsk ma to do siebie, że zawsze jest za mała, dlatego nieustannie posługujemy się niewielką liczbą jednostek. Gracz dysponujący dziesięcioma wozami pancernymi może sobie powiedzieć, że zgromadził wyjątkowo niezłe siły. Takie rozwiązanie sprawia, że koncentrujemy się przeważnie tylko na jednym ważnym strategicznie miejscu – wybranym budynku czy moście. Nacisk położony jest na taktykę i na jak najlepsze wykorzystanie swoich nielicznych wojsk.