Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCX360PS3
Okładka World in Conflict: Soviet Assault (PC)

World in Conflict: Soviet Assault

World in Conflict: Soviet Assault jest dodatkiem do wydanej w 2007 roku strategii czasu rzeczywistego World in Conflict. Rozszerzenie pozwala spojrzeć na fikcyjne wydarzenia z okresu Zimnej Wojny z perspektywy drugiej strony.

To jest dodatek do gry World in Conflict.

Strategiczne | RTS | alternatywna historia

Okładka World in Conflict: Soviet Assault (PC)

data premiery gry:

anulowana

X360 PS3

10mar2009

PC

World in Conflict: Soviet Assault w wersji konsolowej to połączenie podstawowej pecetowej edycji World in Conflict i pierwszego oficjalnego dodatku do tej hitowej strategii RTS. „Radziecki Szturm” to jednak nie tylko czysta taktyka, ponieważ mamy tu liczne elementy akcji.

Fabuła ukazuje nam alternatywną rzeczywistość, w której Zimna Wojna wcale nie skończyła się w roku 1989. Związek Radziecki, wykorzystując zaangażowanie Stanów Zjednoczonych na Starym Kontynencie atakuje Amerykę Północną. W jednej z kampanii dla pojedynczego gracza wcielamy się więc w dowódcę broniących się sił jankeskich, a w drugiej obejmujemy kontrolę nad siłami sowieckimi.

Pod komendą mamy m.in. piechotę, ciężarówki, czołgi, helikoptery, a nawet arsenał nuklearny. Nasze zadania ograniczają się do przejmowania i utrzymywania punktów kluczowych bądź szturmów na wyznaczone cele. Dynamiki dodaje brak modelu rozbudowy bazy – posiłki otrzymujemy za zebrane w trakcie misji punkty. Uwagę zwraca dopracowana w każdym szczególe oprawa wizualna, której efektowność widać przede wszystkim w wirtualnym otoczeniu. To ostatnie może ulec zniszczeniu w bardzo dużym stopniu, co nadaje zabawie realizmu. Grafikę napędza autorski silnik Masstech.

Gracze konsolowi otrzymali ponadto przemodelowany względem PeCetów interfejs użytkownika. Dzięki temu wszystkie komendy wydaje się przy pomocy pada równie efektywnie, jakby to miało miejsce w układzie klawiatura-mysz. Całości dopełnia interesująca opcja multiplayer, pozwalająca graczom na konfrontację lub kooperację w ramach trzech trybów: Domination, Thug-of-War oraz Assault.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 357 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,5 / 10 na podstawie 252 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI World in Conflict: Soviet Assault

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe World in Conflict: Soviet Assault

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista
World in Conflict: Soviet Assault - recenzja gry
World in Conflict: Soviet Assault - recenzja gry

Recenzja 1 kwietnia 2009, 10:01

I tak dalej, nie chcę zdradzać więcej szczegółów, wszak to jedna z ledwie sześciu misji, ale powiem tylko, że to nie jest nawet jej połowa. Końcówka oczywiście zaakcentowana jest mocnym uderzeniem. Bardzo mi się spodobał ten scenariusz, bo choć wiedziałem, że Amerykanie gdzieś się czają (inaczej by tej misji nie było), to autorzy postarali się, żebym i tak siedział z pieluchą w gaciach. No i jak to wygląda! Powiem tylko, że reszta misji prezentuje podobny poziom.

X360
PC
PS3