Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2009, 08:10

autor: Jiker

World in Conflict: Soviet Assault wyłącznie na PC

Jak poinformował Ubisoft, World in Conflict: Soviet Assault, dodatek do dobrze przyjętego RTS-a World in Conflict, trafi na światowy rynek wyłącznie w wersji na komputery osobiste. Nie wiemy, co jest powodem podjęcia tak drastycznej decyzji.

Jak poinformował Ubisoft, World in Conflict: Soviet Assault, dodatek do dobrze przyjętego RTS-a World in Conflict, trafi na światowy rynek wyłącznie w wersji na komputery osobiste. Nie wiemy, co jest powodem podjęcia tak drastycznej decyzji. Jeszcze pod koniec stycznia mówiło się, że gra na 100% zaznaczy swoją obecność również na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, na których miałaby zostać wydana w specjalnej wersji zawierającej rozgrywkę znaną z podstawki.

World in Conflict: Soviet Assault wyłącznie na PC - ilustracja #1

Co prawda nie ujawniono wówczas dokładnej daty premiery konsolowych wersji produkcji, jednakże wyraźnie zaznaczone zostało, że do ich debiutu dojdzie mniej więcej w czasie, gdy do sklepów powędruje edycja pecetowa. Aktualnie tego typu rozwiązanie nie wchodzi w grę. „World in Conflict: Soviet Assault zostanie wydane w wersji PC jeszcze w tym miesiącu. Aktualnie nie mamy w planach edycji przeznaczonych na konsole ” - stwierdził przedstawiciel francuskiego koncernu w trakcie rozmowy z redakcją serwisu IGN.com.

Przypominamy, że dzieje marki World in Conflict były dosyć zagmatwane. Wpłynęło na to jedno istotne wydarzenie. Mianowicie, połączenie firm Activision oraz Vivendi, w wyniku którego studio Massive Entertainment znalazło się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. W efekcie deweloper został wystawiony na sprzedaż. Zgodnie z oczekiwaniami bardzo szybko znalazł się nabywca skłonny wyłożyć odpowiednią sumę – została nim francuska firma Ubisoft. Niemal natychmiast przedstawiła ona dalekosiężne plany związane z Massive Entertainment, których jednym z kluczowych elementów ma być produkcja gier MMO. Zanim jednak do tego dojdzie, studio wprowadzi na rynek swoją najnowszą pozycję, World in Conflict: Soviet Assault. Nie dotyczy to jednak edycji konsolowych, za które odpowiedzialne było studio Swordish.