Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 marca 2009

Click! znika z rynku

Hed, 27 marca 2009, 20:11

Dzisiaj koło południa w sieci pojawiły się plotki o prawdopodobnym końcu jednego z najpopularniejszych w Polsce magazynów o grach elektronicznych, czyli Clicka!. W tej sprawie dość szybko pojawiły się komentarze z pewnych źródeł. Niestety potwierdzają one wcześniejsze domysły - publikowany od 2000 roku periodyk zakończył swoją działalność na tegorocznym kwietniowym numerze.

Project Offset wciąż w produkcji
Project Offset wciąż w produkcji

fsm, 27 marca 2009, 11:49

Informacje o grze Project Offset pojawiły się po raz pierwszy w 2006 roku. Tytuł ma być epicką grą FPP osadzoną w antycznej krainie, a jest robiony przez naprawdę zdolnych ludzi. Na tyle zdolnych, że w 2008 roku kupił ich Intel. Doniesień o postępach nad grą i silnikiem było przez ostatnie lata niewiele, ważne jest jednak to, że projekt ma się co najmniej dobrze.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (27 marca 2009)

Jiker, 27 marca 2009, 11:30

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Far Cry 2 za pół ceny, Batman: Arkham Asylum bez zabójstw, Dissidia: Final Fantasy w Europie jesienią, Battleforge i Wheelman debiutują na polskim rynku i inne. Zapraszamy do lektury.

Zobacz przyszłość Fable
Zobacz przyszłość Fable

fsm, 27 marca 2009, 10:51

Zupełnie wyjątkowa baśń dla dużych i małych autorstwa Petera Molyneux znajdzie swoją kontynuację. Po pierwsze, już niedługo gracze doczekają się drugiego dodatku DLC. Po drugie, coraz więcej informacji wskazuje na powstającą trzecią część serii.

Nowa gra od Blizzarda? Klucze do bety Starcraft 2 w kwietniu?
Nowa gra od Blizzarda? Klucze do bety Starcraft 2 w kwietniu?

Maciej Śliwiński, 27 marca 2009, 10:45

Blizzard znów coś knuje? W Internecie pojawiło się kilka ciekawych informacji (plotek?) na temat działań twórców takich hitów jak seria Diablo, Starcraft czy World od Warcraft.

Pudełkowy Left 4 Dead wielkim sukcesem
Pudełkowy Left 4 Dead wielkim sukcesem

fsm, 27 marca 2009, 10:18

Czy kogoś może dziwić taka wiadomość? Wszak zapełniony nieumarłymi kooperatywny shooter od Valve należał do najlepszych gier minionego roku. Na Games Developer Conference firma podzieliła się informacjami o świetnej kondycji swego tytułu.

Tanie Granie - James Bond: Quantum of Solace na PC za 32,90 zł
Tanie Granie - James Bond: Quantum of Solace na PC za 32,90 zł

Major Doktor Upiorna, 27 marca 2009, 10:10

Miło mi poinformować, że w naszym sklepie internetowym właśnie ruszyła cotygodniowa akcja promocyjna z cyklu Tanie Granie. Akcję rozpoczynamy tytułem dedykowanym przede wszystkim fanom tajnego agenta 007. James Bond: Quantum of Solace może być Wasz za jedyne 32,90 zł.

Deus Ex 3 bardziej w stylu części pierwszej
Deus Ex 3 bardziej w stylu części pierwszej

Hed, 27 marca 2009, 09:44

Jean Francois Dugas, jeden z głównych producentów oczekiwanej gry Deus Ex 3, zapowiedział, że dzieło to powróci do korzeni całej serii, czyli wydanego w 2000 roku pierwowzoru. W trójce pojawią się więc pewne specyficzne cechy oraz rozwiązania znane z przygód JC Dentona. Autor tym samym przynajmniej w pewnym stopniu odciął się od znacznie słabszej kontynuacji (Deus Ex: Invisible War).

Sims 3 nie będzie miało zabezpieczeń DRM
Sims 3 nie będzie miało zabezpieczeń DRM

Maciej Śliwiński, 27 marca 2009, 09:20

Wygląda na to, że Electronic Arts zaczęło uczyć się na własnych błędach. Rod Humble pracujący nad Sims 3 poinformował w krótkiej notce na blogu związanym z tym tytułem, że gra nie będzie posiadać krytykowanych przez graczy zabezpieczeń DRM, znanych choćby ze Spore.

Odstrzel koledze przyrodzenie w Combat Arms

Maciej Śliwiński, 27 marca 2009, 08:50

Mimo że tytuł newsa można interpretować różnie, zapewniamy, że nie ma nic wspólnego ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Twórcy gry Combat Arms, popularnego darmowego FPS przeznaczonego do gry w sieci, postanowili nieco uatrakcyjnić rozgrywkę.

Rock Band przyniósł miliard dolarów
Rock Band przyniósł miliard dolarów

Jiker, 27 marca 2009, 08:40

Jeśli ktoś z Was zastanawiał się jeszcze, czy wydawanie i sprzedaż gier rytmiczno-muzycznych faktycznie może przynieść pokaźny przychód i niemniejszy zysk, to wczoraj wieczorem otrzymał tego ostateczne potwierdzenie. Z danych grupy NPD wynika bowiem, że sprzedaż serii Rock Band w samych tylko Stanach Zjednoczonych przyniosła firmom MTV Games oraz Harmonix ponad miliard dolarów przychodu.

Sony zapowiada nowe przygody Ratcheta i Clanka
Sony zapowiada nowe przygody Ratcheta i Clanka

Jiker, 27 marca 2009, 07:59

Sony Computer Entertainment poinformowało w oficjalnym oświadczeniu o dewelopingu nowej odsłony bestsellerowej serii Ratchet & Clank. Produkcja nosząca podtytuł A Crack In Time trafi do sklepów jesienią bieżącego roku. Zostanie wydana jedynie w wersji na konsolę PlayStation 3.

Kojima na GDC09 - Spodziewajcie się nowej części serii Metal Gear
Kojima na GDC09 - Spodziewajcie się nowej części serii Metal Gear

Krzysztof Gonciarz, 27 marca 2009, 07:17

Hideo Kojima słynie z niejednoznacznych komunikatów, których interpretację pozostawia graczom i specjalistom z całego świata. Pod koniec swojego wykładu, który wygłosił w ramach Game Developers Conference 2009, Japończyk dolał oliwy do ognia intrygującym slajdem wieńczącym prezentację. Kiedy Hideo skończył omawiać historię designu całej serii Metal Gear Solid, niejako zapowiedział, że wciąż stoją przed nim kolejne wyzwania - a na monitorach oczom zgromadzonych ukazał się duży napis „Mission: The next MGS”.