Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2009, 07:59

autor: Piotr Doroń

Sony zapowiada nowe przygody Ratcheta i Clanka

Sony Computer Entertainment poinformowało w oficjalnym oświadczeniu o dewelopingu nowej odsłony bestsellerowej serii Ratchet & Clank. Produkcja nosząca podtytuł A Crack In Time trafi do sklepów jesienią bieżącego roku. Zostanie wydana jedynie w wersji na konsolę PlayStation 3.

Sony Computer Entertainment poinformowało w oficjalnym oświadczeniu o dewelopingu nowej odsłony bestsellerowej serii Ratchet & Clank. Produkcja nosząca podtytuł A Crack In Time trafi do sklepów jesienią bieżącego roku. Zostanie wydana jedynie w wersji na konsolę PlayStation 3.

Sony zapowiada nowe przygody Ratcheta i Clanka - ilustracja #1

Grafika nawiązuje do Ratchet & Clank: Quest for Booty.

Za sprawą A Crack In Time najzagorzalsi fani gry wreszcie będą mogli uzyskać odpowiedź na kilka bardzo nurtujących ich pytań. Umożliwią im to podróże w czasie, dzięki którym rozwikłane zostaną wszelkie zagadki niedokończonych wątków historii znanych z Tools of Destruction oraz Quest for Booty, dwóch poprzednich części serii wydanych na PlayStation 3.

W A Crack In Time gracz, wcielając się w Ratcheta, zostanie zmuszony podjąć się bardzo trudnej misji ratowania Clanka, porwanego w dziwnych okolicznościach przez doktora Nefariousa. SCE informuje w oświadczeniu prasowym, że za sprawą tej przygody Ratchet i Clankpoznają ukrytą prawdę stojącą za ich narodzinami, a także odkryją swoje niezwykłe przeznaczenie. W ramach gry padnie nawet pytanie o to, czy przypadkiem dotychczasowe działania obu bohaterów nie stały w sprzeczności z ich prawdziwą rolą we wszechświecie oraz czy przypadkiem nie nastał już czas na ostateczne odseparowanie się od siebie. Będzie więc głęboko i bardzo emocjonalnie.

Gra, podobnie jak poprzednie odsłony cyklu, powstaje w oparciu o czwartą generację autorskiej technologii studia Insomniac. Zapewni to nie tylko wyjątkowo intuicyjną i dokładną mechanikę rozgrywki, ale również doznania artystyczne na odpowiednio wysokim poziomie. Oprócz tego powrócą wszystkie najlepsze elementy Ratchet & Clank, z świetnie rozplanowanymi strzelaninami na czele.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej