Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3
Okładka Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction (PS3)

Ratchet & Clank: Tools of Destruction PS3

Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction

Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction to gra zręcznościowa, łącząca w sobie cechy platformówki oraz strzelaniny i zarazem kolejna odsłona serii o przygodach szczuropodobnego sympatycznego stwora imieniem Ratchet i jego przyjaciela robota, znanego jako Clank.

Przygodowe | TPP | science fiction | platformówki 3D | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction (PS3)

data premiery gry w wersji PS3:

23października2007

14listopada2007

pudełko PL

Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction to gra zręcznościowa, łącząca w sobie cechy platformówki oraz strzelaniny i zarazem kolejna odsłona serii o przygodach szczuropodobnego sympatycznego stwora imieniem Ratchet i jego przyjaciela robota, znanego jako Clank. Twórcy tej pozycji, studio developerskie Insomniac Games, poza poprzednimi odsłonami cyklu mają na koncie między innymi strzelaninę FPP Resistance: Fall of Man, która była tytułem startowym PlayStation 3. Również ta gra przeznaczona jest wyłącznie dla nowej stacjonarnej konsoli Sony.

Kiedy bohater myślał już, że ma chwilę wytchnienia i będzie mógł odpocząć, pewien złoczyńca, z którym Ratchet spotkał się wiele lat temu, wpadł na jego trop i postanowił go zgładzić. Musimy przebyć wiele krain i rozprawić się z czarnym charakterem, a w trakcie naszej podróży odkryjemy nieznane fakty z przeszłości Ratcheta.

Poprzednia część przygód dwójki wesołych bohaterów miała w sobie więcej elementów strzelaniny niż platformówki, i tym razem również elementy zręcznościowe ustępują miejsca eksterminacji przeciwników. Niemniej jednak przygoda jaką zaserwowali nam autorzy, to nadal zwiedzanie różnych krain (w tym wielkiej, futurystycznej metropolii i dżungli), rozwiązywanie prostych zagadek, rozprawianie się z dziesiątkami przeciwników i skakanie po platformach.

Jak zwykle podczas wędrówki towarzyszy nam Clank, czyli robot, którego Ratchet nosi na plecach. On również jest grywalną postacią, którą możemy pokierować w wybranych poziomach. Ważnym elementem Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction jest humor, o czym mogą świadczyć dostępne bronie: powodująca, że przeciwnicy wpadają w dziwny trans i tańczą w rytm dyskotekowych przebojów, zamieniająca ich w pingiwny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 1399 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 259,90 PLN

Gry podobne do Ratchet & Clank: Tools of Destruction

Klasyfikacja PEGI Ratchet & Clank: Tools of Destruction

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Ratchet & Clank: Tools of Destruction - recenzja gry
Ratchet & Clank: Tools of Destruction - recenzja gry

Recenzja 5 grudnia 2007, 14:12

Wiemy już gdzie, to teraz powiedzmy o tym, CZYM będziemy walczyć ze sprzymierzeńcami cesarza Tachyona. Standardowo na wyposażeniu Ratchet ma swój niezawodny klucz francuski, którym macha na boki w obronie własnej. Idealnie nadaje się on również do rozbijania paczek, których tysiące napotkamy w całej galaktyce. Podstawową bronią dystansową jest coś na kształt blastera. Duża ilość amunicji, spory zasięg powinien na początek wystarczyć, acz dopiero dostęp do pełnego wachlarza uzbrojenia daje nam prawdziwą radość i wolność w doborze taktyki w kolejnych newralgicznych sytuacjach. Z niektórych ciekawszych propozycji (żeby nie psuć zabawy w odkrywaniu sposobu działania wszystkich wymyślnych pukawek) – mamy przerośniętego shotguna, wyrzutnię brzeszczotów, które dzięki możliwości rykoszetów sieją spustoszenie szczególnie w małych pomieszczeniach. Mamy sparodiowaną giwerę słynnego Predatora – tu Raptor Launcher – będącą tak naprawdę rakietnicą z charakterystycznym systemem namierzania wymyślonym przez filmowego kosmitę.