Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3
Okładka Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction (PS3)
OkładkaRatchet & Clank Future: Tools of Destruction (PS3)

Ratchet & Clank: Tools of Destruction PS3

Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction

Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction to gra zręcznościowa, łącząca w sobie cechy platformówki oraz strzelaniny i zarazem kolejna odsłona serii o przygodach szczuropodobnego sympatycznego stwora imieniem Ratchet i jego przyjaciela robota, znanego jako Clank.

Przygodowe | TPP | science fiction | platformówki 3D | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation | PS Plus Premium

Ratchet & Clank: Tools of Destruction Premiera PS3

23października2007

pudełko PL

14listopada2007

Gry podobne do Ratchet & Clank: Tools of Destruction

LittleBigPlanet

Prince of Persia

Rayman 3: Hoodlum Havoc

Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction to gra zręcznościowa, łącząca w sobie cechy platformówki oraz strzelaniny i zarazem kolejna odsłona serii o przygodach szczuropodobnego sympatycznego stwora imieniem Ratchet i jego przyjaciela robota, znanego jako Clank. Twórcy tej pozycji, studio developerskie Insomniac Games, poza poprzednimi odsłonami cyklu mają na koncie między innymi strzelaninę FPP Resistance: Fall of Man, która była tytułem startowym PlayStation 3. Również ta gra przeznaczona jest wyłącznie dla nowej stacjonarnej konsoli Sony.

Kiedy bohater myślał już, że ma chwilę wytchnienia i będzie mógł odpocząć, pewien złoczyńca, z którym Ratchet spotkał się wiele lat temu, wpadł na jego trop i postanowił go zgładzić. Musimy przebyć wiele krain i rozprawić się z czarnym charakterem, a w trakcie naszej podróży odkryjemy nieznane fakty z przeszłości Ratcheta.

Poprzednia część przygód dwójki wesołych bohaterów miała w sobie więcej elementów strzelaniny niż platformówki, i tym razem również elementy zręcznościowe ustępują miejsca eksterminacji przeciwników. Niemniej jednak przygoda jaką zaserwowali nam autorzy, to nadal zwiedzanie różnych krain (w tym wielkiej, futurystycznej metropolii i dżungli), rozwiązywanie prostych zagadek, rozprawianie się z dziesiątkami przeciwników i skakanie po platformach.

Jak zwykle podczas wędrówki towarzyszy nam Clank, czyli robot, którego Ratchet nosi na plecach. On również jest grywalną postacią, którą możemy pokierować w wybranych poziomach. Ważnym elementem Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction jest humor, o czym mogą świadczyć dostępne bronie: powodująca, że przeciwnicy wpadają w dziwny trans i tańczą w rytm dyskotekowych przebojów, zamieniająca ich w pingiwny.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 1421 głosów czytelników.

Ratchet & Clank: Tools of Destruction cena w dniu premiery: 259,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Ratchet & Clank: Tools of Destruction

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.