Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2010, 14:36

autor: Szymon Liebert

Wieści ze świata (Killzone 3, Star Wars: The Old Republic, Ratchet & Clank) 09/08/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Kolejny poniedziałek przynosi informacje o następnej grze z serii Ratchet & Clank, projekcie nawiązującym do Świata Mroku, potyczkach kosmicznych w Star Wars: The Old Republic oraz zbliżającej się wielkimi krokami becie Killzone 3.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Kolejny poniedziałek przynosi informacje o następnej grze z serii Ratchet & Clank, projekcie nawiązującym do Świata Mroku, potyczkach kosmicznych w Star Wars: The Old Republic oraz zbliżającej się wielkimi krokami becie Killzone 3.

Ratchet & Clank

Ratchet i Clank powrócą na PlayStation 3. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi aktora Davida Kaye, który podkłada głos jednemu z dwóch głównych bohaterów sagi. W wywiadzie z serwisem Shogun Gamer Kaye ujawnił, że Insomniac Games pracuje nad kolejną odsłoną swojej popularnej platformówkowej serii. Studio odpowiedzialne za stworzenie sympatycznego Lombaksa oraz jego wiernego kompana robota nie potwierdziło jeszcze tej informacji, ale oczywiście cała sprawa jest bardzo prawdopodobna. Pewne wątpliwości odnośnie przyszłości serii pojawiły się po tym jak deweloper zapowiedział, że tworzy projekt na kilka platform.

CCP i World of Darkness

Na stronie Flames Rising poświęconej horrorom pojawiła się sugestia, że już wkrótce poznamy szczegóły gry MMO na podstawie Świata Mroku. Projekt został zapowiedziany przez Shane’a DeFreesta, pracownika firm CCP i White Wolf. Na razie twórcy nie mogą mówić zbyt wiele o tym ciekawym projekcie, ale informacje na ten temat zostaną ujawnione podczas konwentu Grand Masquerade. Plany odnośnie stworzenia MMORPG-a na podstawie mrocznego uniwersum pochodzą już z 2006 roku, kiedy doszło do fuzji obu przedsiębiorstw. Studio CCP jest znane z gry Eve Online, a obecnie pracuje też nad strzelanką DUST 514.

Star Wars: The Old Republic

Na łamach serwisu Massively pojawił się artykuł, w którym przedstawiono informacje o Star Wars: The Old Republic pochodzące z najnowszego numeru magazynu PC Action. Niemieckie czasopismo o grach donosi, że najprawdopodobniej walka kosmiczna w sieciowej grze będzie w znacznym stopniu ograniczona. Podobno całość ma przypominać charakterystyczną produkcję sprzed lat - Rebel Assault – w której lataliśmy głównie wąskimi tunelem. Jeśli okaże się to prawdą to będziemy mieli do czynienia z czymś w rodzaju popularnych „celowniczków”, a nie pełnoprawną kosmiczną strzelanką.

Cargasm

Firmy Candella Software oraz Saga Wonderworks zapowiedziały grę Cargasm. Jak sama nazwa wskazuje będzie ona przeznaczona przede wszystkim dla osób, które żywią gorące uczucią względem samochodów i wyścigów. Produkcja trafi na komputery osobiste, Xboksa 360, PlayStation 3, PSP, Wii oraz iPhone’a i będzie zawierała rozbudowane opcje sieciowe (w tym szesnastoosobowy multiplayer i możliwość wrzucania powtórek na YouTube). Podobno motoryzacyjnego orgazmu doznamy na realistycznie odwzorowanych trasach, które zabiorą nas do San Francisco, Londynu, Egiptu, a nawet na górę Kilimandżaro. Oprócz tego do zaliczenia czeka szereg osiągnięć (Cargasm Harem), które najprawdopodobniej odblokują nagrody z pięknymi paniami w temacie.

Wieści ze świata (Killzone 3, Star Wars: The Old Republic, Ratchet & Clank) 09/08/10 - ilustracja #1

High Voltage

Studio High Voltage (The Conduit, Hunter: The Reckoning) zwolniło 25 pracowników. Eric Nofsinger, przedstawiciel dewelopera, powiedział, że w żadnym wypadku nie wpłynie to na produkcję aktualnych projektów, czyli gier The Grinder oraz Conduit 2. Jak tłumaczy jeden z pracowników studia, pożegnanie się z częścią ekipy było koniecznością ze względu na kwestie finansowo-organizacyjne. Podobno szefowie firmy nie planują następnych zwolnień.

Killzone 3

W sieci pojawiła się tajemnicza strona internetowa poświęcona najprawdopodobniej testowej wersji gry Killzone 3. Firma Sony nie zapowiedziała jeszcze bety oczekiwanej strzelanki, ale wiele wskazuje na to, że rozpocznie się ona już wkrótce. W tym momencie zalogowanie się do serwisu jest niemożliwe, ale być może więcej dowiemy się na targach gamescom 2010. Warto przypomnieć, że druga odsłona serii również była swego czasu testowana (pod koniec 2008 roku). Rozgrywka sieciowa jest ważnym elementem serii Guerilla Games, więc spodziewamy się co najmniej kilkutygodniowej bety.

Galeria obrazków

Vanquish

Mafia II

Heavy Rain

Tony Hawk: SHRED

Kingdoms of Amalur: Reckoning

God Eater Burst

The Last Story

Man vs. Wild

Scivelation

Alternativa

Galeria filmów

Gramy w Lara Croft and the Guardian of Light

Fable III - Villager Maker Tutorial - wersja PL

Mafia II - Z dziennika dewelopera #4 wersja PL

Slage - gameplay #1

Bloodline Champions - trailer #2

Burn, Zombie, Burn! - gameplay #1

Vanquish - trailer #1

LittleBigPlanet 2 - trailer #2

Spider-Man: Shattered Dimensions

gry