Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360PS3Wii
Okładka Tony Hawk: SHRED (X360)
OkładkaTony Hawk: SHRED (X360)

Tony Hawk: SHRED

Tony Hawk: RIDE 2

Tony Hawk: SHRED jest sequelem wydanej w 2009 roku gry zręcznościowej Tony Hawk: RIDE i jednocześnie jedenastą odsłoną skaterskiego cyklu sygnowanego nazwiskiem legendy tego sportu.

Sportowe | snowboard | deskorolka

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tony Hawk: SHRED Premiera

26paź2010

X360 PS3 Wii

Gry podobne do Tony Hawk: SHRED

Skate 3

skate.

Tony Hawk's Proving Ground

Tony Hawk: SHRED to następca Tony Hawk: RIDE – niezbyt udanego eksperymentu z udziałem chicagowskiego studia Robomodo, firmy Activision i gwiazdy skateboardingu, Tony’ego Hawka. Jest to też zarazem jedenasta odsłona popularnej serii. W grze po raz kolejny zastosowanie znalazł unikalny kontroler przypominający prawdziwą deskorolkę.

W SHRED, w przeciwieństwie do RIDE, otrzymuje możliwość wcielenia się nie tylko skaterów, ale również po raz pierwszy w historii serii w profesjonalistów jeżdżących zimą na snowboardzie. W gronie tych pierwszych znaleźli się: Tony Hawk, Lyn-Z Adams, Corey Duffel, Sean Malto, David Gonzalez, Geoff Rowley, Stevie Williams oraz Chaz Ortiz, z kolei ekipę miłośników białego szaleństwa tworzą: Travis Rice, Louie Vito oraz Torah Bright.

Zmagania w Tony Hawk: SHRED toczą się w kilkunastu lokacjach rozproszonych na sześciu kontynentach. Wcielając się w ekstremalnych sportowców odwiedzamy m.in. Góry Skaliste, francuskie Alpy oraz Pekin. Poszczególne poziomy różnią się nie tylko wizualnie, ale również pod względem stopnia trudności. W grze dostępnych jest osiem trybów rozgrywki od treningu, poprzez wyzwanie i swobodną jazdę na survivalu i zabawie zespołowej skończywszy.

Rozgrywka toczy się tu z wykorzystanie unikalnego kontrolera w kształcie blatu deskorolki. Stojąc na nim, gracz wykonuje odpowiednie ruchy, aktywując w ten sposób określone triki. Kontroler sprawdza się zarówno podczas jazdy na wirtualnej deskorolce, jak i w trakcie pokonywania ośnieżonych lokacji na desce snowboardowej. Rozgrywka została przedstawiona za sprawą kolorowej oprawy graficznej, stworzonej z wykorzystanie techniki cel-shading.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 5,4 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,1 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tony Hawk: SHRED

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
X360
PS3
Wii