Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3PSPX360XBOXPS2
Okładka Tony Hawk's Project 8 (PS3)

Tony Hawk's Project 8

Tony Hawk’s Project 8 jest symulatorem jazdy na deskorolce, należącym do popularnej serii. Pragnąc wykorzystać moc, drzemiącą w konsolach starszej i nowszej generacji, developerzy stworzyli engine do podstaw.

Sportowe | deskorolka | multiplayer

Okładka Tony Hawk's Project 8 (PS3)

data premiery gry:

7lis2006

PS2 XBOX PSP PS3 X360

Tony Hawk’s Project 8 jest symulatorem jazdy na deskorolce, należącym do popularnej serii. Pragnąc wykorzystać moc, drzemiącą w konsolach starszej i nowszej generacji, developerzy stworzyli engine do podstaw. Zadbali o zaawansowaną fizykę, realistyczny model jazdy i rozbudowaną animację każdego tricku (w tym celu przeprowadzili sesję motion capture z dwunastoma profesjonalnymi skateboardzistami).

Na gracza czeka duże miasto, po którym może się swobodnie poruszać. Wraz z postępem w grze uzyskujemy dostęp do kolejnych jego rejonów. W porównaniu do poprzednich części teren jest bardziej zróżnicowany - pomiędzy poszczególnymi ulicami zdarzają się spore różnice wysokości, dzięki czemu możemy np. rozwijać duże prędkości korzystając ze stromych wzniesień.

Gracz na swojej drodze napotyka różnych entuzjastów deskorolki, przechodniów, reporterów etc. Wielu z nich stawia przed naszym bohaterem rozmaite wyzwania. Podejmując się ich wykonania, wybieramy stopień trudności (standardowo są trzy). W ten sposób możemy wiele razy podchodzić do jednego zadania, dostosowując je odpowiednio do naszych umiejętności. W grze zawarte zostało również wiele ukrytych przejść, misji pobocznych i mini-gier.

Autorzy zadbali o większą interakcję z otoczeniem, przez co przechodnie i inni zawodnicy żywiołowo reagują na nasze zachowanie. Jeśli decydujemy się na wykonywanie rozbudowanych i efektownych tricków, to możemy liczyć na brawa i słowa pochwały. Jeśli natomiast nie udaje nam się popisać przed innymi, zostajemy wyśmiani. Poza tym na terenie miasta znajduje się wiele elementów, które możemy przemieszczać, tworząc w ten sposób własny tor przeszkód.

Postawiono na maksymalny realizm jazdy na deskorolce, w związku z tym nie mamy co liczyć na znane z wcześniejszych odsłon serii bieganie i skakanie po ścianach. Zamiast tego otrzymaliśmy szeroki wachlarz znanych z rzeczywistości akrobacji, które możemy łączyć w efektowne serie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 722 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 269 PLN

Gry podobne do Tony Hawk's Project 8

Klasyfikacja PEGI Tony Hawk's Project 8

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tony Hawk's Project 8

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Tony Hawk's Project 8 - zapowiedź
Tony Hawk's Project 8 - zapowiedź

Przed premierą 7 września 2006, 11:02

Jeśli chodzi o sam schemat rozwoju rozgrywki, będziemy raczej mogli liczyć na zbliżone rozwiązania do poprzedniej części serii, czyli American Wasteland. Producent zaoferuje jedno duże miasto (tym razem fikcyjne), po którym będziemy się mogli dowolnie przemieszczać. Identycznie zrealizowane zostanie również awansowanie na wyższe szczeble kariery. W nagrodę za zaliczenie określonej liczby zadań będziemy mogli odblokować dostęp do kolejnej dzielnicy miasta. Tych ma być w sumie dwanaście. W przeciwieństwie jednak do wspomnianej wyżej gry, w której pomiędzy dzielnicami przemieszczaliśmy się przy użyciu niewielkich tunelików (konieczność załadowania nowej mapy), tym razem przejścia będą płynne. Obawy może budzić sposób blokowania niedostępnych w danym momencie dzielnic (czyżby powrót niewidzialnych ścian?).

PS2
XBOX
PSP
PS3
X360