Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Snowboard

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce snowboard ułożone według popularności.

PC
PC Windows16
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 46 Sony PlayStation 33 Sony PlayStation 28 Sony PlayStation 15 PlayStation Portable2
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S2 Microsoft XBOX ONE5 Microsoft Xbox 3606 Microsoft Xbox6
Mobile
Android4 Apple iOS4 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch2 Nintendo Wii8 Nintendo DS2
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS1 Game Boy Advance2 Nintendo GameCube5
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji
Zręcznościowe7
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe35 Wyścigi2
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Steep
Steep

Sportowe 2 grudnia 2016

Przygotowany przez ekipę Ubisoft sandboksowy symulator zimowych sportów ekstremalnych. Akcja gry Steep osadzona została w dość wiernie odwzorowanych Alpach, podzielonych na kilka sektorów o otwartej strukturze. Tam właśnie możemy poddać się białemu szaleństwu, jeżdżąc na nartach i snowboardzie, bądź polatać w przestworzach przy użyciu paralotni lub wingsuita.

PCPS4XONESwitch

Riders Republic
Riders Republic

Sportowe 2021

Szalona gra sportowa od firmy Ubisoft, poświęcona ekstremalnym dyscyplinom. W Riders Republic gracze biorą udział w zmaganiach na rowerach, snowboardzie i nartach oraz w wingsuitach. Tytuł oferuje rozbudowane tryby kariery i multiplayer.

PCPS5XSXPS4XONE

SNOW
SNOW

Sportowe 14 lutego 2019

Rozgrywająca się w otwartym świecie symulacyjna gra sportowa autorstwa szwedzkiego studia Poppermost Productions. SNOW skupia się na jeździe na nartach oraz desce snowboardowej i choć za wzór ma konsolowe serie pokroju SSX, autorzy stawiają na realizm. Akcja toczy się w okolicach alpejskiej góry Sialia, usianej narciarskimi stokami, ukrytymi dolinkami czy górskimi wioskami.

PCPS4

Shredders
Shredders

Sportowe 2021

Poświęcona snowboardowi sportowa zręcznościówka, zainspirowana przez serię Amped. W Shredders szalejemy na desce na rozmaitych stokach, trasach freeride’owych i w snowparkach. Produkcja podąża drogą złotego środka pomiędzy realizmem i dobrą zabawą.

XSX

SSX
SSX

Sportowe 28 lutego 2012

SSX to wyprodukowana przez firmę EA Sports gra sportowa, której tematem są karkołomne zjazdy snowboardowe. Gracze wcielają się w członków ekipy snowboardzistów, która rzuciła wyzwanie najniebezpieczniejszym górom świata. Twórcy gry starali się przedstawić zarówno widowiskowość tego sportu jak i niebezpieczeństwa, jakie czyhają na zawodników uprawiających tę dyscyplinę.

X360PS3

Winter Sports 2012
Winter Sports 2012

Sportowe 6 grudnia 2011

Winter Sports 2012 to gra sportowa skupiająca się na dyscyplinach zimowych. Rywalizować możemy w dziesięciu konkurencjach, z narciarstwem alpejskim czy snowboardem na czele. Produkcja studia 49Games cechuje się prostą, pozbawioną wodotrysków grafiką.

PCWii3DS

Snow Rider
Snow Rider

Zręcznościowe 6 października 2006

Snow Rider to zręcznościowa gra sportowa, adresowana do miłośników jazdy na snowboardzie. Gracz ma okazję stanąć na starcie zawodów downhillowych rozgrywanych na górskich trasach. Deweloperzy ze studia Tuna Technologies przygotowali kilka wariantów zabawy, umożliwiając m.in. rywalizację z przeciwnikami kierowanymi przez komputerową sztuczną inteligencję oraz jazdę na czas.

PC

Shaun White Snowboarding
Shaun White Snowboarding

Sportowe 14 listopada 2008

Shaun White Snowboarding to sygnowana nazwiskiem znanego snowboardzisty gra sportowa przygotowana przez zespół deweloperski studia Ubisoft Montreal. Gracze mają okazję sprawdzić swoje umiejętności szusowania na desce w górach Alaski i Japonii, a także na stokach Park City. Twórcy położyli duży nacisk na realistyczne wrażenia z gry, w tym zwłaszcza fizykę jazdy na snowboardzie.

PCX360PS3PS2PSPWiiNDS

Supreme Snowboarding
Supreme Snowboarding

Sportowe 9 marca 2000

Snowboardowe szaleństwo na ośnieżonych stokach. W grze znajdziemy pięć trybów rozgrywki, dziesięć tras umiejscowionych w trzech różnych regionach oraz cztery rodzaje powietrznych trików. Tworząc sprzęt snowboardowy twórcy inspirowali się też prawdziwymi produktami znanych firm. W swoim czasie gra wyglądała całkiem nieźle.

PC

Steep: Road to the Olympics
Steep: Road to the Olympics

Sportowe 5 grudnia 2017

Pierwsze duże rozszerzenie do wydanego przez firmę Ubisoft symulatora zimowych sportów ekstremalnych Steep. Przygotowane we współpracy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim DLC o nazwie Road to the Olympics pozwala graczom sprawdzić swe umiejętności w rozmaitych dyscyplinach olimpijskich, takich jak narciarstwo alpejskie, snowboard cross, slopestyle, skicross, halfpipe, slalom, slalom gigant, slalom równoległy, supergigant oraz big air.

PCPS4XONE

SSX On Tour
SSX On Tour

Sportowe 11 października 2005

Kieszonkowa edycja słynnej serii, traktującej o jeździe na desce snowboardowej. Opisywana produkcja zawiera szereg rozbudowanych trybów zabawy, między innymi karierę oraz multiplayer dla czterech osób.

PS2PSPXBOXGCN

Snow Ride
Snow Ride

Sportowe 15 grudnia 2000

Realistyczny symulator jazdy na desce snowboardowej. Akcja gry kreci sie wokól dwóch slynnych gór: Mamooth Mountain (Kalifornia) oraz miejsca zwanego jako Tuckerman Ravine (New Hampshire).

PC

Alto's Odyssey
Alto's Odyssey

Zręcznościowe 21 lutego 2018

Kontynuacja ciepło przyjętego endless runnera Alto’s Adventure. Alto's Odyssey nie ma fabuły; wcielamy się w snowboardzistę, który mknąc przed siebie, omija przeszkody, przeskakuje nad przepaściami, ucieka przed wrogami, łapie zbiegłe zwierzęta oraz wykonuje punktowane ewolucje.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Tony Hawk: SHRED
Tony Hawk: SHRED

Sportowe 26 października 2010

Tony Hawk: SHRED jest sequelem wydanej w 2009 roku gry zręcznościowej Tony Hawk: RIDE i jednocześnie jedenastą odsłoną skaterskiego cyklu sygnowanego nazwiskiem legendy tego sportu. Tym razem deweloperzy ze studia Robomodo postanowili zrewolucjonizować serię wprowadzając możliwość jazdy nie tylko na wirtualnej deskorolce, ale również desce snowboardowej.

X360PS3Wii

Infinite Air with Mark McMorris
Infinite Air with Mark McMorris

Sportowe 25 października 2016

Sportowa gra symulująca jazdę na snowboardzie, przygotowana we współpracy z mistrzem w tej dyscyplinie, Kanadyjczykiem Markiem McMorrisem. Głównymi cechami Infinite Air with Mark McMorris są: realizm rozgrywki, otwarty świat, swoboda zabawy oraz funkcje społecznościowe. W grze trafiamy do rozległego, proceduralnie generowanego środowiska o powierzchni ponad 100 mil kwadratowych, w którego dowolne miejsce możemy przenieść się za pomocą helikoptera.

PCPS4XONE

SSX 3
SSX 3

Sportowe 21 października 2003

Trzecia cześć serii SSX bije poprzednie na głowę szczególnie rozbudowaniem. Ilość turniejów, trików, czy rzeczy do odkrycia może Was przestraszyć, niczym wielki, groźny stok przyprawia o dreszcze maniaków śnieżnego szaleństwa.

PS2XBOXGBAGCN

Amped 3
Amped 3

Sportowe 16 listopada 2005

Amped 3 to kolejna odsłona dobrze już poznanej przez rzesze miłośników białego szaleństwa serii symulatorów snowboardu. Co warte podkreślenia, gra oprócz zmagań typowo sportowych oferuje także specyficzną atmosferę jazdy na desce. Na skutek takiej mieszaniny, użytkownik programu dostaje szansę zapoznania się z ową kulturą i czuje się jak prawdziwy snowboardzista nie wychodząc nawet z domu.

X360

Stoked Rider featuring Tommy Brunner
Stoked Rider featuring Tommy Brunner

Sportowe 29 marca 2006

Zręcznościowa symulacja jazdy na desce snowboardowej po górskich, ośnieżonych stokach Alaski. Omawianą grę sportową swoim nazwiskiem reklamuje jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych zawodników snowboardowych w Europie, czyli Tommy Brunner.

PC

Stoked
Stoked

Sportowe 24 lutego 2009

Stoked jest kolejną już grą studia Bongfish Interactive Entertainment poświęconą snowboardowi. Wcześniej ci sami autorzy przygotowali dwie inne zręcznościowe symulacje tego sportu - Stoked Rider featuring Tommy Brunner i Stoked Rider: Alaska Alien. Omawiana produkcja powstała we współpracy z firmą Absinthe Films, zajmująca się tworzeniem filmów snowboardowych z udziałem profesjonalistów.

X360

Pro Riders Snowboard: Extreme Edition
Pro Riders Snowboard: Extreme Edition

Sportowe 16 sierpnia 2013

Rozszerzona edycja gry sportowej, przeznaczonej dla fanów zimowych szaleństw na desce. Dzięki współpracy z firmą Extreme Reality, tytuł wykorzystuje unikalny na komputerach PC model sterowania przy pomocy ruchów ciała. Co warto podkreślić – do zabawy wystarczy tradycyjna kamera internetowa.

PC

Stoked: Big Air Edition
Stoked: Big Air Edition

Sportowe 17 listopada 2009

Stoked: Big Air Edition to rozbudowana edycja gry sportowej Stoked. Deweloperzy ze studia Bongfish Interactive Entertainment uzupełnili swe dzieło o tryb wyścigów i dwa nowe zbocza górskie, po których szusować mogą wirtualni snowboardziści, wcielający się w Travisa Rice’a, Nicolasa Muellera, Wolle Nyvelta i inne gwiazdy tej dyscypliny sportów zimowych. W stosunku do oryginału poprawie uległa także strona wizualna gry, wzbogacona o nowe elementy.

PCX360

Cool Boarders 3
Cool Boarders 3

Sportowe 30 września 1998

Trzecia odsłona popularnego cyklu gier sportowych. Trasy w Cool Boarders 3 stały się znacznie węższe niż w poprzedniczkach, a wyścigi z oponentami bardziej kontaktowe. Zwiększyła się także liczba grywalnych postaci oraz desek. Rozgrywka ponownie polega na jak najszybszym bądź najefektywniejszym pokonywaniu śnieżnych stoków.

PS1

Psybadek
Psybadek

Sportowe 17 listopada 1998

Stworzona przez studio Psygnosis gra sportowa poświęcona ekstremalnej jeździe na desce. Tytuł stawia na zręcznościowy charakter zabawy i nie stara się w realny sposób symulować dyscypliny. Specyficznego klimatu nadaje mu stylistyka rodem z animacji dla dzieci.

PS1

Amped 2
Amped 2

Sportowe 28 października 2003

Amped 2 to gra, przeznaczona dla wielbicieli białego szaleństwa, a konkretnie snowboardu. Jest to sequel tytułu Amped, przynoszący nowości w postaci ulepszonej grafiki i sterowania postacią oraz nowych tras zjazdowych i trików do wykonania.

XBOX