Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2PSPXBOXGCN
Okładka SSX On Tour (PS2)

SSX On Tour

Kieszonkowa edycja słynnej serii, traktującej o jeździe na desce snowboardowej. Opisywana produkcja zawiera szereg rozbudowanych trybów zabawy, między innymi karierę oraz multiplayer dla czterech osób.

Sportowe | snowboard

Okładka SSX On Tour (PS2)

data premiery gry:

11paź2005

PSP

14paź2005

PS2 XBOX GCN
Kolekcja gier
Obserwuj grę

SSX On Tour jest czwartą częścią wybitnej serii gier traktujących o jednym z najefektowniejszych sportów ekstremalnych, tj. o jeździe na desce snowboardowej. SSX On Tour powstało w studiach EA BiG, firmy znanej z takich gier, jak NBA Street, NFL Street oraz Def Jam. Wydawcą jest największy gracz na rynku gier, gigant Electronic Arts.

Autorzy SSX On Tour przygotowali dla graczy nowy, zmodyfikowany system kariery, którą rozpoczynamy teraz od stworzenia swojego własnego, niepowtarzalnego zawodnika, czemu służy ogromny wybór ciuchów, elementów twarzy oraz desek. Opcja ta umożliwia wzięcie udziału w wielkiej przygodzie (nazwanej w grze The Tour) pełnej nowych misji, medali i innych nagród oraz wielkich gwiazd świata SSX (siedmiu starych wyjadaczy, plus trzech nowych), z którymi nieraz przyjdzie się zmierzyć w morderczym wyścigu wśród skał, lasów i górskich ośrodków wypoczynkowych. Naszym najważniejszym zadaniem jest zostanie taką gwiazdą, której status będzie równy statusowi wielkich ikon popkultury. Akcja SSX On Tour została umiejscowiona na jednym, niekończącym się stoku, którego gabaryty nie pozostawiają życzeń. Głównym elementem wyróżniającym SSX On Tour jest jednak możliwość rzucenia jednej, ulubionej deski w kąt i podpięcia dwóch, z tym że nieco węższych. Tak jest, w czwartej części serii EA BiG pozwoliła porozbijać się na nartach, które to wymuszają stosowanie nieznanych dotąd technik skutecznej jazdy po najeżonym przeszkodami stoku. Nie można także umniejszać wartości specjalnego boosta (zwiększenie prędkości do ok. 80-90 mil na godzinę), którego ładujemy wykonując skomplikowane i szalenie efektowne akrobacje, przy okazji uzupełniające nasze konto o odpowiednią ilość punktów.

Naszym zmaganiom towarzyszy wyśmienita muzyka, pełna gitarowych riffów i elektryzujących partii śpiewanych. Pomocna okazuje się również charakterystyczna dla serii grafika, pełna efektownych filtrów aktywujących się w gorętszych momentach samobójczej jazdy w dół stoku. Dla fanów rozgrywki wieloosobowej przygotowano takowy tryb – podzielony ekran dla maksymalnie dwóch osób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 387 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI SSX On Tour

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe SSX On Tour

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Electronic Arts pracuje nad nową odsłoną cyklu SSX?
Electronic Arts pracuje nad nową odsłoną cyklu SSX?

wiadomość8 grudnia 2010

Serwis Kotaku dotarł do interesujących plotek, z których wynika, że EA Canada już od ponad dwóch lat pracuje nad nową odsłoną serii SSX, pozwalającej wcielić się w walczących z grawitacją snowboarderów i narciarzy freestyle’owych (wprowadzonych w SSX On Tour). Produkcja miałaby zostać wydana w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Call of Duty: Black Ops, Stronghold 3) 9/11/10
Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Call of Duty: Black Ops, Stronghold 3) 9/11/10

wiadomość9 listopada 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o konkursie dla fanów Stronghold 3, liście Trofeów w Gran Turismo 5, a także grze reżysera Guillermo del Toro. Zapraszamy do lektury.

Mamy pierwsze screenshoty z SSX Blur i nie tylko
Mamy pierwsze screenshoty z SSX Blur i nie tylko

wiadomość6 grudnia 2006

Tytuł nowej gry z przebojowej serii SSX przedstawiliśmy Szanownym Czytelnikom już wczoraj. Dziś natomiast dysponujemy świeżymi informacjami na temat nadchodzącego produktu, udostępnionymi przez korporację Electronic Arts. Przy okazji chcielibyśmy zaprezentować Wam pierwsze zrzuty ekranowe, ukazujące wygląd oprawy graficznej w tej dobrze zapowiadającej się pozycji dla konsoli Wii.

SSX dla Wii to SSX Blur
SSX dla Wii to SSX Blur

wiadomość5 grudnia 2006

Jeszcze tylko trzy dni i w Polsce pojawi się wreszcie oficjalnie najnowsza konsola ze stajni Nintendo. Mowa oczywiście o platformie Wii, ku której zmierza sporo ciekawych gier. Pod koniec ubiegłego miesiąca informowaliśmy Was, że wiceprezes korporacji Electronic Arts potwierdził developing gry z bestsellerowego cyklu SSX, przeznaczonej dla omawianej konsoli. Dziś wiemy więcej na niniejszy temat.

SSX zmierza na Nintendo Wii

wiadomość28 listopada 2006

John Schappert, wiceprezes firmy Electronic Arts, poinformował w wywiadzie udzielonym serwisowi GameSpot, że w niedalekiej przyszłości trafi na rynek kolejna odsłona serii SSX przygotowana specjalnie dla konsoli Nintendo Wii.

PS2
XBOX
GCN
PSP