Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePSPGCNPS2XBOX
Okładka SSX On Tour (PSP)
OkładkaSSX On Tour (PSP)

SSX On Tour

Kieszonkowa edycja słynnej serii, traktującej o jeździe na desce snowboardowej. Opisywana produkcja zawiera szereg rozbudowanych trybów zabawy, między innymi karierę oraz multiplayer dla czterech osób.

Sportowe | snowboard

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SSX On Tour Premiera

11paź2005

PSP

14paź2005

PS2 XBOX GCN

SSX On Tour jest czwartą częścią wybitnej serii gier traktujących o jednym z najefektowniejszych sportów ekstremalnych, tj. o jeździe na desce snowboardowej. SSX On Tour powstało w studiach EA BiG, firmy znanej z takich gier, jak NBA Street, NFL Street oraz Def Jam. Wydawcą jest największy gracz na rynku gier, gigant Electronic Arts.

Autorzy SSX On Tour przygotowali dla graczy nowy, zmodyfikowany system kariery, którą rozpoczynamy teraz od stworzenia swojego własnego, niepowtarzalnego zawodnika, czemu służy ogromny wybór ciuchów, elementów twarzy oraz desek. Opcja ta umożliwia wzięcie udziału w wielkiej przygodzie (nazwanej w grze The Tour) pełnej nowych misji, medali i innych nagród oraz wielkich gwiazd świata SSX (siedmiu starych wyjadaczy, plus trzech nowych), z którymi nieraz przyjdzie się zmierzyć w morderczym wyścigu wśród skał, lasów i górskich ośrodków wypoczynkowych. Naszym najważniejszym zadaniem jest zostanie taką gwiazdą, której status będzie równy statusowi wielkich ikon popkultury. Akcja SSX On Tour została umiejscowiona na jednym, niekończącym się stoku, którego gabaryty nie pozostawiają życzeń. Głównym elementem wyróżniającym SSX On Tour jest jednak możliwość rzucenia jednej, ulubionej deski w kąt i podpięcia dwóch, z tym że nieco węższych. Tak jest, w czwartej części serii EA BiG pozwoliła porozbijać się na nartach, które to wymuszają stosowanie nieznanych dotąd technik skutecznej jazdy po najeżonym przeszkodami stoku. Nie można także umniejszać wartości specjalnego boosta (zwiększenie prędkości do ok. 80-90 mil na godzinę), którego ładujemy wykonując skomplikowane i szalenie efektowne akrobacje, przy okazji uzupełniające nasze konto o odpowiednią ilość punktów.

Naszym zmaganiom towarzyszy wyśmienita muzyka, pełna gitarowych riffów i elektryzujących partii śpiewanych. Pomocna okazuje się również charakterystyczna dla serii grafika, pełna efektownych filtrów aktywujących się w gorętszych momentach samobójczej jazdy w dół stoku. Dla fanów rozgrywki wieloosobowej przygotowano takowy tryb – podzielony ekran dla maksymalnie dwóch osób.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 387 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI SSX On Tour

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

SSX On Tour Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
XBOX
GCN
PSP