Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCGCNPS2XBOXGBA
Okładka Tony Hawk's Pro Skater 4 (PC)

Tony Hawk's Pro Skater 4

Tony Hawk's Pro Skater 4 to wyprodukowana przez studio Beenox gra sportowa sygnowana nazwiskiem znanego skateboardzisty. Gracze mają okazję sprawdzić swoje siły w profesjonalnej jeździe na deskorolce.

Sportowe | TPP | deskorolka | sporty ekstremalne | multiplayer

Okładka Tony Hawk's Pro Skater 4 (PC)

data premiery gry:

23paź2002

GCN PS2 XBOX

28paź2002

GBA

15sie2003

PC

Czwarta odsłona osławionego cyklu Tony Hawk’s Pro Skater, umożliwiająca nam wypróbowanie się w profesjonalnej jeździe na deskorolce. Tym razem developerzy zaimplementowali postaci czternastu rzeczywistych zawodników, których listę ponownie otwiera sam wielki mistrz Tony Hawk. Przed użytkownikami zostaje postawionych blisko 190 różnorodnych zadań – m.in. uzyskanie określonej ilości punktów i zaprezentowanie odpowiedniej ewolucji w konkretnym miejscu. Do tego dochodzi jeszcze rozszerzony zestaw zapierających dech w piersiach figur akrobatycznych, wykonywanych zarówno na ziemi, jak i w powietrzu (w tym 14 najtrudniejszych i najbardziej widowiskowych ewolucji, które mogą wykonać jedynie najlepsi).

Względem części poprzednich poprawiono trójwymiarową oprawę graficzną, udoskonalono silnik fizyczny oraz zwiększono możliwości edytora skateparków (więcej obiektów, skoczni, ramp, itd.). Znakomitym uzupełnieniem całości jest udoskonalony tryb kariery pozwalający zacząć grę jako amatorski zawodnik, a skończyć jako mistrz jazdy na deskorolce oraz opcja rozgrywki wieloosobowej (dostępne tryby: Goal Attack, Capture the Flag itp.), obsługująca maksymalnie osiem osób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 3685 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Tony Hawk's Pro Skater 4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tony Hawk's Pro Skater 4

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800MHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 700 MB HDD
Tony Hawk's Pro Skater 4 - recenzja gry
Tony Hawk's Pro Skater 4 - recenzja gry

Recenzja 16 sierpnia 2004, 13:13

Tony Hawk’s Pro Skater 4 jest grą w pełni arcade’ową, przeznaczoną do łatwej i przyjemnej zabawy. Opanowanie klawiszy nie jest rzeczą trudną i zabiera kwadrans, może pół godziny. Usytuowanie klawiszy odpowiedzialnych za sterowanie w zasięgu jednej dłoni, a klawiszy odpowiedzialnych za tricki w zasięgu drugiej jest jednym z najwygodniejszych sposobów obsługi gry. Osobiście przyzwyczajony jestem do sprawowania kontroli w grach właśnie przy klawiaturze, chociażby ze względu na swobodę w jej konfigurowaniu, jednak jest spora część graczy, którzy nie wyobrażają sobie zabawy bez pada. Szczególnie w przypadku gier pokroju THPS4.

PC
GCN
PS2
XBOX
GBA