Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCGCNXBOXPS1GBAPS2
Okładka Tony Hawk's Pro Skater 4 (PC)
OkładkaTony Hawk's Pro Skater 4 (PC)

Tony Hawk's Pro Skater 4

Czwarta odsłona popularnej serii gier sportowych o jeździe na deskorolce i wykonywaniu zapierających dech w piersiach ewolucji. Stworzona przez Neversoft produkcja dalej rozwijany sprawdzony model zabawy, wprowadzając przy okazji szereg nowości, w tym m.in. w trybie kariery.

Sportowe | TPP | deskorolka

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tony Hawk's Pro Skater 4 Premiera

23paź2002

GCN PS2 XBOX PS1

28paź2002

GBA

15sie2003

PC

Tony Hawk's Pro Skater 4 to czwarta część serii stworzonej przez Neversoft i sygnowanej nazwiskiem jednego z najsłynniejszych skaterów świata. Produkcja wprowadza kilka ulepszeń w mechanice zabawy, a także przynosi modyfikacje założeń niektórych trybów oraz poprawioną grafikę i animacje.

Mechanika

Do wyboru graczy jest czternastu profesjonalnych skaterów, wśród których znaleźli się utytułowani Tony Hawk, Rodney Mullen, Chad Muska, Bucky Lasek czy Rune Glifberg. Dodatkowo kilku zawodników jest początkowo ukrytych i możliwych do odblokowania w ramach progresu w trybie kariery. Tym razem autorzy przygotowali zróżnicowany zestaw plansz, na którym można nimi pokierować – począwszy od terenu college’u w Kalifornii, przez San Francisco, więzienie w Alcatraz i port morski, po Londyn.

W odróżnieniu od poprzedniczek, w czwartej części serii poziomy są dużo obszerniejsze i oferują więcej możliwości wykazania się. Odpowiednia wielkość map sprawia, że gracze mogą nie tylko w pełni wykorzystać możliwości rozwiniętego modelu łączenia trików w długie kombinacje, ale też użyć nowych funkcjonalności manuali i grindów oraz wprowadzonej opcji skitchingu, czyli jazdy za poruszającym się pojazdem, trzymając się jego zderzaka.

Tryby gry

W Tony Hawk’s Pro Skater 4 autorzy przemodelowali założenia trybu kariery, rezygnując z dotychczasowej formuły dwuminutowych przejazdów. Zamiast tego gracze mogą swobodnie poruszać się po mapach, zbierając różne wyzwania. Charakter zadań nie uległ większym zmianom – nadal trzeba wykonywać konkretne triki we wskazanym miejscu, zbierać literki czy bić rekordy punktowe. W sumie na graczy czeka blisko 190 różnych misji. Za kolejne sukcesy przyznawane są punkty potrzebne do rozwoju umiejętności zawodnika, a także pieniądze niezbędne do zakupu lepszego ekwipunku i dodatkowych postaci.

Obok głównego trybu zabawy twórcy oddali do dyspozycji fanów jazdy na desce również moduł zabawy wieloosobowej, z kilkoma różnymi opcjami rywalizacji, a także swobodnej jazdy po wybranej mapie. Powraca również edytor umożliwiający stworzenie swojego wymarzonego miejsca do bicia rekordów i mierzenia się ze znajomymi.

Kwestie techniczne

Czwarta odsłona cyklu Tony Hawk’s nie odbiega stylistyką od poprzednich. To trójwymiarowa produkcja, która stara się w miarę realistycznie odzwierciedlać charakter dyscypliny. Na ścieżce dźwiękowej gry znalazły się piosenki takich wykonawców, jak Iron Maiden, Run DMC, Delinquent Habits, Sex Pistols czy NWA.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 3711 głosów czytelników.

Tony Hawk's Pro Skater 4 cena w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Tony Hawk's Pro Skater 4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Tony Hawk's Pro Skater 4 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800MHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 700 MB HDD
PC
GCN
PS2
XBOX
GBA
PS1