Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2004, 10:48

autor: Kull

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona szósta)

Kontynuując publikację cyklu informacji poświęconych poszczególnym artystom polskim, jacy goszczą w polskiej wersji gry Tony Hawk's Pro Skater 4, dziś przyjrzymy się fenomenalnemu MC z Wrocławia - Tymonowi. Przypominamy również, że sama gra trafi do sklepów już jutro.

Już jutro do sklepów w całej Polsce trafi specjalne wydanie gry Tony Hawk's Pro Skater 4, które swoją niezwykłość zawdzięczać będzie ścieżce dźwiękowej stworzonej przez brzmienia De La Soul, Run DMC, N.W.A, Offspring, System of a Down oraz utwory wykonawców polskich: Tede, Mezo, O.S.T.R, Fisz, Wujek Samo Zło i Człowiek Nowej Ery, Tymon i Sweet Noise. Kontynuując publikację cyklu informacji poświęconych poszczególnym artystom polskim, jacy goszczą w polskiej wersji gry, dziś przyjrzymy się fenomenalnemu MC z Wrocławia - Tymonowi.

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4:

- odsłona pierwsza - CNE & WSZ

- odsłona druga - Mezo

- odsłona trzecia - Fisz

- odsłona czwarta - Sweet Noise

- odsłona piąta - TeDe

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona szósta) - ilustracja #1

Tymon

W polskim hip hopie mieszają się różne wątki, ale główny nurt mówi o tym, że ludziom żyje się źle. To jest wspólne dla rapu w Polsce i za oceanem ”. - mówi Tymon Smektała, raper i dziennikarz z Wrocławia mocno związany z kulturą gier komputerowych. Jego nazwisko od pewnego czasu widniało w stopce redakcyjnej (pod hasłem redaktor naczelny) w nieistniejącym już czasopiśmie „Action Plus”, obecnie zaś widnieje w czasopiśmie „Virus”. Jego talent w pisaniu o grach można zresztą podziwiać także w „CD-Action”, gdzie tworzy pod pseudonimem „Hut Sędzimir”. To jednak nie koniec tego czym zajmuje się Tymon, prócz tworzenia muzyki hip-hopowej i zabawy wirtualną rozrywką, jego pióro zahacza także o kartki czasopisma „Klan”. Tymon to cholernie inteligentny i zorganizowany człowiek, potrafiący odnaleźć się w każdej kulturze i w każdym miejscu. Wcale zresztą nie chwalę tak Tymon dla tego, iż znam go osobiście i mogę wręcz zaręczyć własną reputacją o jego niezaprzeczalny geniusz :). O tym zaś co ten człowiek robi jeszcze dla naszego świata można by było napisać sporej wielkości książkę. OK., koniec wazeliniarstwa, czas na konkrety.

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona szósta) - ilustracja #2

TYMON to dwudziesto-paroletni hip-hopowiec z wrocławskiej sceny, który ma na swoim koncie trzy istotne produkcje. Pierwszą nagrał jako T?mon (to nie jest literówka :)) i nazwał ją „Szelma” - nielegal z 1999, druga zaś płyta to wydana przez T1/BMG w 2000 roku produkcja pt. „Świntuchu".

Trzecia płyta Tymona po demie „Szelma" i legalnym „Świntuchu" to „Zmysłów 5", która ukazała się pod szyldem wrocławskiej wytwórni Blend w 2002 roku. Co ciekawe, jego utwór „Będę tam” (za lat 15, czy 20) z najnowszego albumu, został wykorzystany na ścieżce dźwiękowej filmu „Blokersi” Sylwestra Latkowskiego (pod błędnie wpisanym tytułem "Jacy wtedy będziemy").

Utwory Tymona to połączenie brzmień jazowych w klimatach hip-hopu z momentami pojawiającym się ciepły kobiecym wokalem. „Zmysłów 5" to zróżnicowany materiał, od imprezowych „Spal tego tłuściocha" i „Nie pompuj stypy", poprzez bardziej tradycyjne „Oto Ja", po psychodeliczne „Głęboko w moich żyłach".

„Zmysłów 5” to album trzymający bardzo przyzwoity poziom, który przypadnie do gustu głównie fanom lekkiej muzyki lubiących jazzowe klimaty. W stosunku do poprzednich dokonań Tymona, płyta ta pokazuje ewolucję wrocławskiego MC, z którego twórczością powinien zapoznać się każdy fan polskiego (dość niekonwencjonalnego) hip-hopu. Co więcej, w nie jednym z „Hip-hopowych podsumowań roku 2002”, Tymon i jego „Zmysłów 5" znalazło się na liście najlepszych płyt, zaś jedna z recenzji jego najnowszego dzieła brzmi: „Tymon - "Zmysłów 5" - bardzo lekka, jazzująco-funkowa płyta. Przyjemny głos Tymona i muzyka Magiery i Lulka dają jedną z bardziej lajtowych płyt roku 2002 ”. Wrocławianom gratulujemy Tymona :).

W grze Tony Hawk's Pro Skater 4, Tymon zaprezentuje się w kawałkach: „Kawa na czczo" i „Kawa na czczo" ollie remix.

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona szósta) - ilustracja #3

Informacje na temat gry Tony Hawk's Pro Skater 4: