Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 sierpnia 2004

Za kilka miesięcy zostanie opublikowany kod źródłowy Quake III Arena

Krystian Smoszna, 4 sierpnia 2004, 19:07

Wszyscy Ci, którzy z zainteresowaniem śledzą wszelkie doniesienia na temat publikacji kodu źródłowego do Quake III Arena, powinni z zadowoleniem przyjąć fakt, że stanie się to niedługo.

Future Tactics ma swoje miejsce w sieci
Future Tactics ma swoje miejsce w sieci

[email protected], 4 sierpnia 2004, 17:21

Stefan Berger, Product Manager austriackiej firmy JoWooD, powiedział ostatnio: "Jesteśmy przekonani, że gra Future Tactics: The Uprising bardzo się spodoba i szybko stanie się jednym z naszych najlepiej sprzedających się produktów”. Wobec takiego nastawienia nie dziwi fakt, iż właśnie ruszyła oficjalna strona tytułu, który według najnowszych informacji na półkach powinien się pojawić w październiku bieżącego roku.

Gry komputerowe receptą na uniknięcie przymusowej służby wojskowej?

Krystian Smoszna, 4 sierpnia 2004, 16:41

Perspektywa przymusowego odbycia służby wojskowej jest dla młodych ludzi tak kusząca, że większość przeznaczonych do odstrzału kandydatów robi wszystko, aby konieczności wcielenia do naszej wspaniałej armii, uniknąć. Sposobów na „wykiwanie” komisji jest wiele i wszystko wskazuje na to, że do klasycznych patentów, jak zapadanie na groźne choroby, konieczność opiekowania się rodziną czy zmiana orientacji seksualnej, doszła kolejna: granie na komputerze. Co prawda w Polsce jeszcze chyba nikt nie testował owej „przypadłości” i trudno powiedzieć, jak zareagowaliby na nią ludzie odpowiedzialni za przydzielanie kategorii, ale może się uda – skoro z powodzeniem działa to u Finów.

UbiSoft wydawcą Obscure: Learn About Fear

Krystian Smoszna, 4 sierpnia 2004, 15:59

Obscure: Learn Abort Fear, gra z gatunku „survival horror”, którą po raz pierwszy anonsowaliśmy ponad rok temu, doczekała się wreszcie globalnego wydawcy. Co prawda produkt firmy Hydravision Entertainment już od dawna jest w kręgu zainteresowań Microids, ale jak przed kilkoma dniami poinformował koncern UbiSoft, także i on postanowił się przyłączyć do działalności dystrybucyjnej.

Komputer ŚWIAT GRY 09/2004 już w kioskach
Komputer ŚWIAT GRY 09/2004 już w kioskach

Solnica, 4 sierpnia 2004, 14:00

W dniu dzisiejszym do punktów z prasą trafił najnowszy, wrześniowy numer czasopisma Komputer ŚWIAT GRY. Na dołączonych doń dwóch płytach CD znalazły się między innymi pełne, polskie wersje Port Royale i Steel Beasts a także gra niespodzianka. Wnętrze numeru to jak zwykle wiele ciekawych tekstów dotyczących gier i tematów im pokrewnych.

Edinburgh International Games Festival – start już niedługo!

Speed, 4 sierpnia 2004, 12:53

Przez cały sierpień w gościnnej Szkocji, a konkretnie w Edynburgu, trwać będzie tegoroczny Edinburgh International Games Festival – najogólniej mówiąc, z rozmachem zorganizowana impreza poświęcona tematyce nieobcej każdemu czytelnikowi serwisu GRY-OnLine.

Immortal Cities: Children of the Nile w listopadzie
Immortal Cities: Children of the Nile w listopadzie

Speed, 4 sierpnia 2004, 11:58

Europejski oddział firmy SEGA został wydawcą nowej gry strategicznej twórców serii Caesar i Pharaoh, zatytułowanej Children of the Nile. W oświadczeniu prasowym przedstawiciele producenta, firmy Tilted Mill Entertainment i dystrybutora nie szczędzili naturalnie wielu kwiecistych słów. Z tych ważniejszych i niekoniecznie pozytywnych - premiera przełożona została z planowanego września, na listopad, br.

Najbliższe premiery gier na konsolę N-Gage

ComCo, 4 sierpnia 2004, 11:33

Przed kilkoma tygodniami na rynku zadebiutował dopracowany model przenośnego "kombajnu" elektroniczno-rozrywkowego firmy Nokia (konsola, telefon, radio, etc.), czyli N-Gage QD. Szczegółowo opisaliśmy ową maszynkę w tym artykule, natomiast wszystkich jej posiadaczy zapewne interesuje lista gier, których premierę zaplanowano na najbliższy okres czasu.

Znany muzyk Bjorn Arve Lagim twórcą ścieżki dźwiękowej w The Saga of Ryzom

Speed, 4 sierpnia 2004, 09:07

Paryskie studio developerskie Nevrax, pracujące obecnie nad nową grą z gatunku MMOcRPG – The Saga of Ryzom, zawiadomiło, że opracowaniem ścieżki dźwiękowej w nadchodzącej produkcji zajmie się norweski muzyk Bjorn Arve Lagim, mający doświadczenie w tym fachu.

Początek końca Eidosu?

Speed, 4 sierpnia 2004, 08:47

O złej kondycji finansowej koncernu wydawniczego Eidos po raz pierwszy mówiliśmy w wiadomości „Eidos do sprzedania?”. W połowie czerwca pojawiły się kolejne plotki – przejęciem firmy wg analityków rynkowych zainteresowane były (i być może nadal są) największe konsorcja branżowe, z takimi gigantami jak Microsoft, Sony czy Electronic Arts na czele. Dziś mamy dla Was nowe informacje związane z tematem.

Kristanna Loken (T-X z
Kristanna Loken (T-X z "Terminatora 3") wcieli się w rolę wampirzycy BloodRayne

ComCo, 4 sierpnia 2004, 08:41

Kiedy po raz ostatni poruszaliśmy na łamach GRY-OnLine temat filmowej adaptacji gry BloodRayne, największą niewiadomą pozostawała postać odtwórczyni głównej roli. Po kilku dniach oczekiwania, na oficjalnej stronie programu podano, iż będzie to Kristanna Loken, która zasłynęła w Hollywood z roli złowrogiego androida T-X w trzeciej części "Terminatora".

Hity czerwca 2004 wg GameSpot

Speed, 4 sierpnia 2004, 08:24

Zagraniczny serwis branżowy GameSpot przygotował zestawienie najlepszych gier, które zostały wypuszczone w czerwcu. Comiesięczny ranking obejmuje zarówno pozycje dedykowane komputerom klasy PC, jak i również wszystkim czołowym konsolom: Microsoft Xbox, Sony PlayStation 2 oraz Nintendo GameCube i GameBoy Advance.

"Odświeżone" plany wydawnicze Atari

ComCo, 4 sierpnia 2004, 07:51

Szefowie korporacji Atari, po znacznie słabszym okresie niż rok temu (mniejsze zyski, mniej bestsellerów), zdecydowali o zaktualizowaniu planu wydawniczego firmy na najbliższe miesiące. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, kiedy na rynek trafią m.in. Sid Meier’s Pirates! (nowa wersja hitu z lat 80-tych poprzedniego wieku) czy Axis & Allies (rozbudowany RTS, nawiązujący do II wojny światowej), to zapraszam do pełnej treści niniejszej wiadomości.