Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 sierpnia 2004

Konkurs Soldiers: Ludzie Honoru - gra za friko! zakończony
Konkurs Soldiers: Ludzie Honoru - gra za friko! zakończony

Redakcja GRYOnline.pl, 16 sierpnia 2004, 17:05

Zakończył się nasz mini konkurs dla klubowiczów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry Soldiers: Ludzie Honoru. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

GRY-OnLine Komunikat Techniczny 2004-08-16

Soulcatcher, 16 sierpnia 2004, 15:56

W dniu 17 sierpnia 2004 (wtorek) od godziny 12.00 do około godziny 15.00 strony wortalu www.gry-online.pl będą niedostępne z powodu modernizacji systemu. Przepraszamy za utrudnienia.

KOTOR 3 - "zmarł" zanim oficjalnie się urodził

Elrond, 16 sierpnia 2004, 15:55

Wielkich porządków i reorganizacji w firmie LucasArts ciąg dalszy. Tym razem na liście do "odstrzału" znalazło się 31 pracowników tego giganta przemysłu rozrywkowego. Oficjalnym powodem "odchudzenia" zespołu developerskiego jest chęć skupienia wszystkich sił na mniejszej liczbie projektów w myśl zasady "jakość przed ilością". Czy rzeczywiście tak będzie przekonamy się zapewne już niedługo, jednak wiadomość o zwolnieniach może okazać się niekorzystna dla wszystkich fanów KOTOR.

Sequel Beneath a Steel Sky w 3D, Broken Sword 4 w planach?

Krystian Smoszna, 16 sierpnia 2004, 15:23

Fanowski serwis BSZ poświęcony grom przygodowym z serii Broken Sword, opublikował krótki, ale treściwy wywiad z Tonym Warrinerem, jednym ze współzałożycieli legendarnej firmy Revolution. Oprócz szczątkowych informacji na temat drugiej części Beneath a Steel Sky, pojawiła się w nim także informacja, która powinna ucieszyć wszystkich wielbicieli gier spod znaku Broken Sword – jest całkiem możliwe, że już niedługo rozpoczną się prace nad jej czwartą odsłoną.

FIFA 2005 pod lupą redaktorów z Centrum FIFY

Redakcja GRYOnline.pl, 16 sierpnia 2004, 15:12

Na Centrum FIFY ostatnio zauważyć można bardzo częste zmiany. W piątek informowaliśmy Was o najnowszej produkcji Strikeout Team, czyli MPPL 2004/2005, a tymczasem podczas weekendu autorzy witryny uruchomili podserwis tematyczny o nadchodzącej grze FIFA 2005.

Activision przewodzi w lipcowym rankingu wydawców w Wiekiej Brytanii

Calypso, 16 sierpnia 2004, 15:12

Brytyjski oddział Activision ma się z czego cieszyć. Rewelacyjne wyniki sprzedaży gier opartych na licencjach filmowych: Shreka 2 i Spidermana 2, pozwoliły firmie po raz pierwszy objąć prowadzenie w rywalizacji o klientów z Wysp. Udział procentowy Activision na rynku brytyjskim wzrósł do 15% i zapewne nieprędko zmaleje, gdyż w sierpniu na tamtejszy rynek trafił DOOM 3, który to jest tytułem bardziej niż pewnym.

Studio Evolution zacieśnia współpracę z Sony; ostatnia część serii WRC w październiku

ComCo, 16 sierpnia 2004, 14:04

Przez cztery ostatnie lata, współpraca Evolution Studios oraz Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) zawsze układała się na tyle dobrze, iż włodarze powyższych firm zdecydowali się podpisać ekskluzywną umowę, na mocy której zespół ten pierwszy podmiot - twórcy trzech części sprzedanej w wielomilionowym nakładzie serii World Rally Championship (WRC), bezpośredniej konkurencji dla cyklu Colin McRae Rally na konsoli PlayStation 2 - będzie tworzył kolejne tytuły na zasadzie "exclusive" dla Sony i nadchodzących platform tego koncernu (PS3, PSP).

Pierwsze obrazki z gry Scarface;
Pierwsze obrazki z gry Scarface; "Człowiek z blizną" tylko na konsolę PS2?

Speed, 16 sierpnia 2004, 13:41

Dobrze zapowiadająca się gra studia Radical Games i znanego wydawcy Vivendi Universal Games, Scarface najprawdopodobniej ukaże się tylko i wyłącznie na konsolę Sony PlayStation 2. Producent co prawda nie potwierdził jeszcze oficjalnie tego faktu, jednak sądząc z opinii dostępnych w sieci, wszystko na to wskazuje. Niemniej, jest nadzieja na konwersję konsolowego „Człowieka z blizną”. Dziś, by zaostrzyć Wam apetyty na ten tytuł, mamy dla Was pierwsze obrazki z tej gry.

10 najczęściej kupowanych gier w sieci Media Markt – tydzień 33

[email protected], 16 sierpnia 2004, 11:29

Oto kolejny ranking sprzedaży gier w sieci sklepów Media Markt. Na początek mam zagadkę: co łączy PC, PS2 i GBA? Harry Potter i Więzień Azkabanu, jest to jedyna gra, która trafiła na wszystkie trzy listy. W tym tygodniu Shrek twardo odparł atak Kate z Syberii i powrócił na pierwsze miejsce. Rolę klasyki odgrywa teraz, zamiast Diablo 2, złota edycja WarCraft.

Twórcy Scraplanda stworzą City of the Dead

Speed, 16 sierpnia 2004, 11:07

Nowa produkcja słynnego Americana McGee, gra oparta na kinowym świecie stworzonym przez znanego reżysera George’a Romero – City of the Dead zapowiadana jest jako jedna z „najbardziej krwawych gier w historii” naszej branży. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że stworzeniem rzeczonego programu zajmie się studio MercurySteam, graczom znane głównie z nadchodzącego Scraplanda. Wcześniej mówiono, iż za proces developingu odpowiedzialne będą dwie inne firmy - Asylum Entertainment oraz TMIEC.

Half-Life 2 - najbardziej realistyczny First Person Shooter, jaki kiedykolwiek pojawi się na rynku?
Half-Life 2 - najbardziej realistyczny First Person Shooter, jaki kiedykolwiek pojawi się na rynku?

ComCo, 16 sierpnia 2004, 11:02

Według wielu graczy, największym plusem trzeciej części cyklu Doom są rewelacyjne efekty graficzne. Sam, po zapoznaniu się z 20 nowymi screenshotami prezentującymi grę Half-Life 2 w akcji, śmiem jednak stwierdzić, iż Doom 3 zbyt długo nie nacieszy się palmą pierwszeństwa w tym aspekcie. Half-Life 2 wygląda po prostu imponująco i wszystko wskazuje na to, iż będzie najbardziej realistyczną grą akcji/FPS, jaka kiedykolwiek ukazała się na rynku!

Strive On Conflict w produkcji

ComCo, 16 sierpnia 2004, 10:26

Mało znany zespół developerski Epiphany 6 Studios ogłosił, iż aktualnie zajmuje się przygotowaniem swojej pierwszej gry. Strive On Conflict, bo o tym tytule mowa, będzie rozbudowaną strategią turową, w której gracze otrzymają możliwość rozegrania praktycznie wszystkich bitew, znanych z kart podręczników do historii.

Tryb kooperacji w Far Cry - nowa modyfikacja dostępna
Tryb kooperacji w Far Cry - nowa modyfikacja dostępna

Speed, 16 sierpnia 2004, 10:18

Niedawno opublikowany przez studio CryTek zestaw SDK, umożliwiający ambitnym fanom tworzenie własnych modyfikacji do ich gry, Far Cry, przynosi efekty. W dniu dzisiejszym jeden z pierwszych modów został skończony i pokazany światu. „Far Cry Cooperation Mod Av8.2 SE”, jak sama nazwa wskazuje, włącza do podstawowej wersji gry dodatkowy tryb kooperacji, przeznaczony do rozgrywki wieloosobowej.

SP2 dla Windows XP - czyli coś kosztem czegoś

Kull, 16 sierpnia 2004, 09:57

Jeżeli masz zamiar zainstalować na swoim Windows XP poprawkę w postaci zapowiadanego już od dawna pakietu Service Pack 2 musisz wziąć pod uwagę fakt, iż dobrodziejstwo wypuszczone przez Microsoft, mające na celu zwiększyć bezpieczeństwo i polepszyć działanie twojego systemu, może przyczynić się do problemów z działaniem niektórych programów. Lista niekompatybilnych z najnowszą poprawką produktów jest dość długa, co gorsza znajdujemy na niej sporą ilość gier.

Atari Anthology! - Zestaw kilkudziesięciu klasycznych hitów dla posiadaczy konsol Xbox i PS2
Atari Anthology! - Zestaw kilkudziesięciu klasycznych hitów dla posiadaczy konsol Xbox i PS2

Krystian Smoszna, 16 sierpnia 2004, 09:10

Okazuje się, że sięganie do worka z klasycznymi grami arcade nie jest tylko domeną firmy Midway, która co jakiś czas wprowadza na rynek kompilacje archaicznych, ale i kultowych tytułów. Swoich sił w tym temacie spróbował także koncern Atari, który postanowił udostępnić posiadaczom konsol Xbox i PlayStation 2 olbrzymi zestaw gier, sygnowany nazwą Atari Anthology!

Krótki przegląd broni pancernej cz.1
Krótki przegląd broni pancernej cz.1

Wojak, 16 sierpnia 2004, 06:39

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy krótki przegląd broni pancernej, z którą gracze będą mieli okazję spotkać się w trakcie rozgrywki w Codename Panzers – Faza Pierwsza. Przez najbliższe dni przedstawimy Wam krótkie monografie na temat kilku z dość licznej grupy czołgów występujących w tej grze.