Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 sierpnia 2004

UbiSoft najbliżej przejęcia Eidosu

Speed, 8 sierpnia 2004, 18:30

Coraz większe szanse na przejęcie angielskiego konsorcjum wydawniczego Eidos ma francuski gigant, Ubisoft. Przedstawiciele tej drugiej firmy złożyli ostatnio borykającemu się z problemami finansowymi wydawcy konkretną, najwyższą ofertę spośród wszystkich. Czy to oznacza koniec firmy, która przez ostatnie lata powołała do życia legendarną Larrę Croft?

Football Manager 2005 - co w trawie piszczy?  (08/08/04)
Football Manager 2005 - co w trawie piszczy? (08/08/04)

Speed, 8 sierpnia 2004, 17:23

Odpowiedź Sports Interactive na rewelacje związane z konkurencyjnym Championship Managerem 5 (markę tę przez dziesięć ostatnich lat budowali właśnie ludzie z SI, od tej wersji produkcją zajmuje się nowe studio, BGS) wydawała się oczywista. Przyjrzeliśmy się co ciekawszym wydarzeniom z ostatnich dni, związanym naturalnie z nową grą twórców legendarnego CM – Football Manager 2005.

Trzy nowe tytuły studia L'Art

Speed, 8 sierpnia 2004, 11:57

Ostatnio na łamach naszego serwisu informowaliśmy o grze przygodowej w starym stylu, Chłopaki nie płaczą. Nowa pozycja z serii DOBRA Gra trafi do sprzedaży już niebawem, tymczasem producent omawianej gry – polskie studio L’Art. (znane głównie ze Skoków Narciarskich) pracuje obecnie nad trzema innymi autorskimi programami.

Jagged Alliance 3D - kolejne doniesienia

ComCo, 8 sierpnia 2004, 10:36

Pracownicy zespołu developerskiego MISTland stopniowo ujawniają informacje dotyczące ich najnowszego projektu - Jagged Alliance 3D. Po pierwszej porcji szczegółów i przejrzeniu opublikowanych screenshotów, nadeszła wreszcie pora na kolejne doniesienia. Pojawiły się one w Sieci (serwis CRPG.ru) po zatwierdzeniu pełnej dokumentacji gry przez jej wydawcę, firmę Strategy First.

Hity lipca 2004 wg GameSpy

ComCo, 8 sierpnia 2004, 09:20

Ekipa redaktorów, pracująca dla zachodniego serwisu internetowego GameSpy.com opublikowała kolejne zestawienie najlepszych gier video, które ukazały się na rynku w ostatnim miesiącu kalendarzowym, czyli lipcu (poprzednią odsłonę znajdziecie tutaj). Nie sposób omawianej liście odmówić analogii do aktualnego rankingu serwisu IGN.com, ze względu na fakt dominowania dwóch tytułów dotyczących futbolu amerykańskiego.

Co przyniosą tegoroczne targi Tokyo Game Show?
Co przyniosą tegoroczne targi Tokyo Game Show?

ComCo, 8 sierpnia 2004, 09:03

W dniach 24-26 września bieżącego roku odbędzie się kolejna edycja japońskich targów elektroniczno-rozrywkowych, tj. Tokyo Game Show 2004. Ekspozycja z pewnością jest warta uwagi, zwłaszcza, że rok rocznie powiększa się ilość wystawców i gier video, prezentowanych na poszczególnych stoiskach. Już teraz, swoje zgłoszenia potwierdziło 49 korporacji wydawniczych, zaś lista tytułów, które zostaną pokazane szerszej publiczności wynosi ponad 180 (zdecydowana większość na PC, chociaż Japonia to teoretycznie "kraj konsol").