Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 sierpnia 2004

Ruszyła oficjalna strona The Moment of Silence
Ruszyła oficjalna strona The Moment of Silence

Krystian Smoszna, 13 sierpnia 2004, 19:38

Choć może wydawać się to dziwne, ale właśnie minutą ciszy postanowił uczcić koncern Digital Jesters dzisiejsze otwarcie oficjalnej strony gry The Moment of Silence. Program, który zadebiutuje na rynku już w październiku to typowy przykład przygodówki zrealizowanej w klasycznym stylu, ale przy użyciu nowoczesnych technologii.

Konwent fanów cyklu Final Fantasy już niedługo

ComCo, 13 sierpnia 2004, 17:20

Informowaliśmy już dzisiaj o spotkaniu miłośników kosmicznych symulatorów bądź strategii, jednak nie jest to jedyna impreza "growa", jaka w najbliższym czasie odbędzie się w naszym kraju. Otóż dnia 4 września, w Łodzi rozpocznie się pierwszy konwent fanów Final Fantasy pod nazwą "...Con - Konwent Final Fantasy". Będzie to idealna okazja dla wszystkich fanów serii oraz innych gier jRPG do spotkania się, wspólnej rozmowy, no i oczywiście miłego spędzenia czasu.

Książka na podstawie gry City of Heroes
Książka na podstawie gry City of Heroes

[email protected], 13 sierpnia 2004, 16:34

Oryginalna gra z gatunku MMORPG, City of Heroes, już niedługo doczeka się rozwinięcia w formie książki. Sami przyznacie, że jest to dość nietypowa to sytuacja, bo na ogół to książki lub filmy stanowią inspirację dla twórców z naszej branży. Umowa pomiędzy NCSoft, wydawcą gry, a Cryptic Studios i CDS Books, które przygotują publikację do druku, opiewa na co najmniej kilka książek, mających pojawiać się na rynku w przeciągu paru lat.

QuakeCon 2004 i GeForce 6

[email protected], 13 sierpnia 2004, 16:30

Mamy dobrą wiadomość dla osób przebywających aktualnie w Teksasie (lub wybierających się tam przed 15 sierpnia). Firma nVidia, oficjalny sponsor konwentu QuakeCon 2004, ogłosiła, że w jego trakcie zaprezentowane zostaną możliwości jej najnowszej karty graficznej – GeForce 6800. Na dziewiątym zlocie fanów produkcji spod znaku id Software będzie to jedyna nowość, bowiem, wbrew nadziejom graczy, nie zostanie tam zaprezentowana i jednocześnie zapowiedziana gra Quake 4.

Mega Patch PL 2004/2005 wydany!

Redakcja GRYOnline.pl, 13 sierpnia 2004, 16:12

Na Centrum FIFY pojawił się kolejny patch, robiony przez ekipę Strikeout Team, pod nazwą Mega Patch PL, co już na starcie świadczy o dobrym produkcie. Ten najnowszy dodatek dla gry FIFA 2004, pozwoli na pewno przyjemnie spędzić czas, na oczekiwaniu kolejnej produkcji EA SPORTS z rokiem 2005 w tytule.

FreeSpace Summer Meeting II startuje pod koniec sierpnia

Speed, 13 sierpnia 2004, 13:35

Polscy fani gier z gatunku space-sim, serii FreeSpace oraz wszystkich innych gier związanych z tematyką kosmicznych symulatorów bądź strategii, w dniach 27-30 sierpnia organizują imprezę „FreeSpace Summer Meeting II”. Organizatorzy, podobnie zresztą jak w przypadku poprzednich edycji (jak dotąd odbyły się już dwa tego typu spotkania) zapowiadają wspaniałą zabawę, przez 24h na dobę.

DOOM 3 niczym ciepłe bułeczki

Speed, 13 sierpnia 2004, 13:10

Premiera w naszym kraju długo oczekiwanego DOOM 3 ma miejsce właśnie dzisiaj. Podobnie wygląda to w Wielkiej Brytanii, z tą różnicą, że tam sklepy skarżą się, że już w pierwszym dniu sprzedaży wyczerpali sporą część dostępnych kopii. Właściciele sieci sklepów z grami obawiają się, że niewielkie zapasy mogą się wyczerpać w ciągu najbliższego weekendu.

RollerCoaster Tycoon 3 - premiera w listopadzie, demo we wrześniu
RollerCoaster Tycoon 3 - premiera w listopadzie, demo we wrześniu

ComCo, 13 sierpnia 2004, 11:51

Miłośnicy dwóch pierwszych odsłon RollerCoaster Tycoon z pewnością wiedzą, iż premierę trzeciej części cyklu zaplanowano na listopad tego roku. Zanim jednak gra trafi na sklepowe półki, gracze będą mogli sprawdzić, co takiego będzie miała do zaoferowania - wszystko dzięki planowanej wersji demonstracyjnej.

LucasArts coraz chudsze – kolejne zwolnienia pracowników?

Speed, 13 sierpnia 2004, 11:37

W połowie lipca informowaliśmy na łamach naszego serwisu o braku premii dla pracowników LucasArts. Wówczas słabe wyniki finansowe zmusiły do podjęcia takich, a nie innych kroków. Tym razem sytuacja wygląda już nieco gorzej – poleciały bowiem głowy. Według wiarygodnych źródeł, na których opiera się zagraniczny serwis GameSpot, niepotwierdzone dotąd doniesienia o zwolnieniach w LucasArts są prawdą. Nikt z zainteresowanej firmy nie skomentował tych doniesień.

JoWood - słabsza forma w pierwszej połowie 2004 roku

ComCo, 13 sierpnia 2004, 11:20

Obniżka obrotów, spadek zysków - rynkowe tendencje, jeżeli chodzi o pierwszą połowę 2004 roku, udzieliły się także austriackiej korporacji wydawniczej JoWood. Finansowy raport firmy mówi wyraźnie o uzyskaniu w rzeczonym okresie obrotów na poziomie 8.9 milionów USD (rok temu było to 15mln) oraz zysku w wysokości 4 milionów USD (zamiast 4,8mln $ w pierwszej połowie 2003 roku).

Sacred - darmowy dodatek w produkcji

Speed, 13 sierpnia 2004, 11:13

Niemieckie studio Ascaron Software, odpowiedzialne za popełnienie Sacred – gry z gatunku action/cRPG, oferującej graczom obszerny i różnorodny świat fantasy, pracuje obecnie nad rozszerzeniem do omawianego tytułu. Dla posiadaczy podstawowej wersji gry, Sacred Plus będzie dodatkiem w pełni darmowym. Nowi klienci będą mogli nabyć Sacred od razu z rozszerzeniem.

THQ przejęło na własność studio Relic Entertainment

ComCo, 13 sierpnia 2004, 10:48

Najpierw była mowa o ponad ośmiu, teraz - niecałych dziesięciu milionach dolarów. Taką kwotę korporacja THQ zapłaci za całkowicie przejęcie studia developerskiego Relic Entertainment, które specjalizuje się w produkcji strategii czasu rzeczywistego (vide Impossible Creatures czy słynna seria Homeworld).

Studio Monolith Productions częścią korporacji Warner Bros.

Speed, 13 sierpnia 2004, 09:53

Potentat w branży telewizyjnej i kinowej, korporacja Warner Bros. wchłonęła znane studio developerskie Monolith Productions. Najbardziej rozpoznawalne produkcje tej drugiej firmy to między innymi Aliens vs Predator 2, Blood, Shogo: Mobile Armor Division oraz No One Lives Forever.