Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 24 sierpnia 2004

Colin McRae Rally 2005 - przetestuj osobiście!
Colin McRae Rally 2005 - przetestuj osobiście!

Speed, 24 sierpnia 2004, 16:18

Już we wrześniu tego roku na sklepowe półki z grami komputerowymi trafi najnowsza gra „geniuszów z Codemasters” (jak głosi slogan tego studia), Colin McRae Rally 2005. Najwyraźniej producenci są pewni swego, gdyż już dziś postanowili udostępnić wersję demonstracyjną omawianego produktu. Trzeba w tym miejscu przyznać, że ważący blisko 300 MB plik wart jest grzechu – a jeśli nie grzechu, to przynajmniej ściągnięcia i własnoręcznego przetestowania!

Burnout 3 - wiemy czego posłuchamy podczas jazdy

Elrond, 24 sierpnia 2004, 15:59

Wiadomo już, że gra Burnout 3: Takedown oprócz szybkich i agresywnych rajdów samochodowych oraz spektakularnej grafiki, dostarczy nam również niezapomnianych wrażeń "audio". Soundtrack do gry składa się z prawie 40 kawałków, czyli więcej niż do tej pory w jakiejkolwiek grze ze stajni EA. Dodatkowym atutem będzie obecność komentarza DJ Strykera z alternatywnej rozgłośni radiowej, KROQ-FM w Los Angeles. Burnout 3: Takedown ukaże się we wrześniu tego roku w wersjach na Xboxa i PS2 a w dalszej części newsa możecie obejrzeć cały soundtrack.

Will of Steel – nowy RTS
Will of Steel – nowy RTS

[email protected], 24 sierpnia 2004, 15:49

Firma GMX Media, zaanonsowała właśnie grę Will of Steel. Wspomniany wydawca, uważa tę strategię czasu rzeczywistego za jeden z najmocniejszych punktów swej oferty i muszę przyznać, że nie jest to dla mnie zaskoczenie. Wszystko za sprawą zupełnie nowatorskiego podejścia do sposobu wydawania poleceń jednostkom.

Turniej Sky Captain and the World of Tomorrow

Elrond, 24 sierpnia 2004, 15:27

Już niedługo na ekranach kin zadebiutuje film Sky Captain and the World of Tomorrow (z m.in. Gwyneth Paltrow, Judem Law i Angeliną Jolie) a tymczasem dystrybutor obrazu, firma Paramount Pictures, przygotował konkurs związany z darmową grą zatytułowaną Flying Legion Air Combat Challenge. Dzięki tej grze możemy wcielić się w postać filmowego pilota, Josepha Sullivana, znanego również jako Sky Captain, i stanąć do walki z tajemniczym doktorem Totenkopfem i armią jego mechanicznych potworów.

"Kawałki" Half-Life 2 już na serwerach

Elrond, 24 sierpnia 2004, 15:00

W chwili gdy czytacie te słowa, na serwerach dostępnych dzięki technologii Steam powinny znajdować się już "części" długo oczekiwanego, potencjalnego hitu tego roku, Half-Life 2. Firma Valve chcąc uniknąć przeciążenia na łączach postanowiła "dawkować" nam HL2 - na serwerach umieszczono tekstury oraz pliki audio. Nie pozostaje więc nic innego, jak podłączyć się do Steam i zaciągnąć dostępne pliki oraz ... czekać na całość, która powinna pojawić się już niedługo.

Więcej teledysków z grami komputerowymi na MTV2

Krystian Smoszna, 24 sierpnia 2004, 13:39

Kilka dni temu informowaliśmy Was o nowej inicjatywie firmy Majesco i rockowej grupy Evanescence, które postanowiły połączyć siły i stworzyć teledysk, w całości przygotowany z wykorzystaniem technik komputerowych i uwzględniający czołowe postacie z gry BloodRayne 2. Okazuje się, że pomysł ten wyszedł od producentów z telewizji MTV2, która już 18 sierpnia rozpocznie nadawanie cyklicznego programu o nazwie „Video Mods”.

The Sims 2 – status GOLD
The Sims 2 – status GOLD

[email protected], 24 sierpnia 2004, 12:58

O pierwszej części The Sims można mówić bardzo długo, choćby z tego względu, że powstała do niej duża ilość dodatków. Grze tej na początku nie sposób było odmówić oryginalności, lecz z czasem dla wielu osób stała się ona, trzeba to zdecydowanie powiedzieć, nudna (choć równie wiele osób, przede wszystkim płci piękniejszej, się z tym absolutnie nie zgodzi...). Teraz, serwis GameSpy donosi, że nieoficjalnymi kanałami zdobył od ludzi z Electronic Arts informację o wejściu The Sims 2 w tzw. złoty status. Premiera zapowiadana jest aktualnie na 17 września i wszystko wskazuje, że termin ten zostanie dotrzymany.

Pełne przygód dzieciństwo Goku w grze Dragon Ball: Advance Adventure
Pełne przygód dzieciństwo Goku w grze Dragon Ball: Advance Adventure

eLKaeR, 24 sierpnia 2004, 11:32

Tajemnicze słowo Kamehameha określa rodzaj specjalnego ataku energetycznego, będącego wizytówką głównego bohatera komiksów, filmów animowanych i gier wirtualnych spod znaku Dragon Ball. Awanturnik ów nosi imię Goku i w listopadzie bieżącego roku pojawi się w nowej produkcji elektroniczno-rozrywkowej, zadedykowanej kieszonkowej konsoli Nintendo GameBoy Advance i nazwanej Dragon Ball: Advance Adventure.

Samochodowe boje w Crash ‘n’ Burn już w październiku

Speed, 24 sierpnia 2004, 11:30

Brytyjskie konsorcjum wydawnicze Eidos wraz ze studiem developerskim Climax, poinformowało ostatnio o starcie oficjalnej witryny internetowej nadchodzącej gry obu firm, Crash ‘n’ Burn. Program ten, przeznaczony wyłącznie dla posiadaczy konsol PS2 oraz Xbox, jest kolejną produkcją, bezpośrednio żerującą na temacie nielegalnych, superszybkich wyścigów samochodowych.

Video Galerie - „Syberia II” i „Myst IV Revelation”

Redakcja GRYOnline.pl, 24 sierpnia 2004, 11:21

Dziś ponownie aktualizujemy dział Video Galerii. Tym razem przygotowaliśmy dwa filmy skierowane do miłośników klasycznych gier przygodowych. Pierwszy z nich powstał w oparciu o polską wersję demonstracyjną „Syberii II”, drugi zaś opracowano na podstawie dema „Myst IV Revelation”. Zapraszamy do pobierania.

Klocki Lego i Gwiezdne Wojny
Klocki Lego i Gwiezdne Wojny

Kull, 24 sierpnia 2004, 11:16

To właśnie te dwa zjawiska mają przyciągnąć rzesze młodych graczy przed monitory komputerów - sądzi firma Eidos, która nabyła od Giant Interactive Entertainmen prawa do dystrybucji gry Lego Star Wars. Program zostanie wydany na platformy PS2, Xbox, GBA oraz PC i ukaże się w kwietniu następnego roku.

Rycerze okrągłego stołu ponownie wyruszą do boju – King Arthur trafi do rąk graczy w listopadzie tego roku
Rycerze okrągłego stołu ponownie wyruszą do boju – King Arthur trafi do rąk graczy w listopadzie tego roku

Speed, 24 sierpnia 2004, 10:23

Europejski oddział firmy Konami poinformował, że jego nowa gra, King Arthur trafi na sklepowe półki w listopadzie tego roku. Program ten bezpośrednio oparty jest na filmie o tym samym tytule znanego producenta, Jerry’ego Bruckheimera (m.in. „Piraci z Karaibów”, „Helikopter w ogniu”).

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona piąta)
Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona piąta)

Kull, 24 sierpnia 2004, 10:00

26 sierpnia do sklepów w całej Polsce trafi wydanie specjalne gry Tony Hawk's Pro Skater 4. W związku z tym kilka dni temu rozpoczęliśmy publikację cyklu informacji poświęconych poszczególnym artystom polskim, jacy goszczą w polskiej wersji gry. Dziś spotykamy się już w piątej odsłonie tego cyklu newsów. Tym razem przyjrzymy się bliżej wokaliście TeDe.

Dark Fall: Lights Out w złocie
Dark Fall: Lights Out w złocie

Speed, 24 sierpnia 2004, 09:09

Twórcy gry Dark Fall: Lights Out, grupa The Adventure Company ogłosiła, że ich najnowsza, klasyczna gra przygodowa zrealizowana przy użyciu pre-renderowanej grafiki z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, uzyskała właśnie status gold. Następnym etapem jest już tylko premiera, zgodnie z planem zapowiedziana na 18 września tego roku.

Mark Mothersbaugh głównym kompozytorem muzyki w The Sims 2

Krystian Smoszna, 24 sierpnia 2004, 08:36

W dniu wczorajszym koncern Electronic Arts ogłosił wybór kompozytora ścieżki dźwiękowej do gry The Sims 2. Został nim Mark Mothersbaugh, niegdyś członek założonej przez siebie grupy rockowej Devo a od kilkunastu lat, popularny kompozytor, który ma już za sobą poważne epizody w filmie, teatrze i telewizji.

Top 10 gier na PC w UK (24/08/04)

Krystian Smoszna, 24 sierpnia 2004, 07:07

Prezentujemy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest już trzydziestą czwartą w tym roku i obejmuje tydzień od 15 do 21 sierpnia. Większa część rankingu wygląda niemal tak samo, jak ostatnio. Gdyby nie nagły wzrost sprzedaży Far Cry, pierwsza „siódemka” powtórzyłaby wyniki sprzed tygodnia.